Strona główna > Rosja > Południowa Osetia – Szykany wobec prawosławnych wiernych zwiastunem nadciągających prześladowań za Wiarę

Południowa Osetia – Szykany wobec prawosławnych wiernych zwiastunem nadciągających prześladowań za Wiarę

Biskupowi Ambrożemu odebrano południowoosetyjski paszport.

Dzisiejszego dnia, rano, biskupowi Methonu starostylnej Prawdziwie Prawosławnej Cerkwi Grecji, Ambrożemu, zarządzającemu eparchią alańską (Południowa Osetia), bez żadnych wyjaśnień co do powodów, odebrano paszport republiki Południowa Osetia. Według informacji źródeł „Echa Kawkaza”, zdarzenie to miało miejsce o 8:30 rano na punkcie kontrolnym „Niżnij Ruk” (Południowa Osetia).

Ten incydent był kontynuacją konfrontacji biskupa zarządzającego alańską eparchią a południowoosetyjskim prezydentem Anatolijem Bibiłowem, który w listopadzie ubiegłego roku spotykał się z biskupem i namawiał go ażeby wszedł w skład Moskiewskiego Patriarchatu (przesiąkniętego modernizmem, mamoną i agenturą).

Na świętowaniu Paschy w bieżącym roku po raz pierwszy w historii Południowej Osetii prezydent był nieobecny w głównej cerkwi Narodzin Przenajświętszej Bogurodzicy. Anatolij Bibiłow i lokalni urzędnicy wzięli udział w paschalnym nabożeństwie w koszarowej cerkwi 58 Armii Rosyjskiej.

Odebranie paszportu biskupowi Ambrożemu oznacza dla jego owczarni (50 tysięcy wiernych) utratę możliwości przyjazdu ich władyki do Południowej Osetii.

Przypomnijmy, że Południowa Osetia przestała korzystać z pomocy duchowieństwa gruzińskiego na początku lat 90-tych XX wieku po zaistnieniu konfliktu gruzińsko-osetyjskiego. Do początku lat 2000-nych Cerkiew południowoosetyjska znajdowała się w składzie Rosyjskiej Cerkwi Zagranicznej a po tym jak ta ostatnia w 2007 r. przyłączyła się do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu, poprosiła ona o pomoc, tak zwany, grecki Synod Stawiających Opór (modernizmowi – tłum.).

Alańska eparchia została utworzona w 2003 roku. Pierwszym biskupem został Gieorgij Puchate, biskup Georgii. Trzy lata później został otruty i cudem (ku zdumieniu chirurgów) przeżył lecz piastować swej funkcji już nie był w stanie. Po nim biskupem alańskim został władyka Ambroży (Baird).

Biskup Ambroży

22 września 2017 roku tymczasowo zarządzający eparchią Ambroży (Baird) i południowoosetyjski kapłan Jakow Chetagurow wydali oficjalne oświadczenie o przekształceniu eparchii cchinwalskiej i alańskiej Greckiej Cerkwi Starostylnej w „odrębną i autonomiczną lokalną Cerkiew”.

Wcześniej Patriarcha Moskiewski i Wszechrusi Cyryl nazywał alańską eparchię „rozłamową niby eparchią” i podkreślał, że południowoosetyjscy przywódcy duchowi znajdują się pod jurysdykcją rozłamowej Cerkwi, która za główne swoje zadanie uważa zniszczenie jednolitości Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu. Patriarcha wskazywał na przejściowy model istniejący w Abchazji. Nad zniszczeniem niezależnej alańskiej diecezji (historycznie istniejącą od XII wieku) jak i autonomii państwowej od kilku lat intensywnie pracuje wywiad Federacji Rosyjskiej przy aktywnym udziale duchowieństwa z Departamentu ds. Zagranicznych Patriarchatu Moskiewskiego.

UWAGA ! SUPLEMENT.

Komentarze wiernych.

Natalia Korczijewa:

Bezprawie, oto czym to jest, i znęcanie się z pastwieniem nad chrześcijanami Południowej Osetii. Usunąć człowieka, który włożył tak wiele wysiłku żeby eparchia alańska powstała i właśnie Grecja pomagała budować cerkwie w Południowej Osetii, za ich środki finansowe byli żywieni biedacy w stołówkach charytatywnych. Jest nam bardzo przykro, wszyscy cierpią ze łzami w oczach. Nawet jeżeli kapłan jest niegodziwcem to chrześcijanin powstrzyma się żeby powiedzieć coś przeciw. A nasi barbarzyńcy odepchnęli hojną rękę władyki Ambrożego. Wczoraj z przyjaciółką zdążyliśmy poprosić u niego o błogosławieństwo. A teraz nie dadzą mu także i wizy. Czy jeszcze go zobaczymy ?! Niewdzięcznicy…

—————————————————————————————————————————————-
Na początku poniższego filmu widoczny jest wspominany powyżej biskup Gieorgij Puchate poprzedni bp Alanii. Został zaproszony na obiad przez sergiańskich (eFeRjowskich modernistów) duchownych po czym trafił do szpitala. Cudem przeżył. Z powodu stanu zdrowia musiał przejść w stan spoczynku. Wielu ludzi poznało go osobiście i pozostało pod mocnym wrażeniem jego osobowości jako wspaniałego człowieka. Nie jest wykluczone, że zjawi się także w naszym kraju bo obiecał przyjechać do Polski.
 PRAWOSŁAWNA POŁUDNIOWA OSETIA

ALANIA – BYĆ ALBO NIE BYĆ !

Filmy zaczerpnięto ze strony www.nicefor.info

Za: https://www.ekhokavkaza.com/a/29174971.html

Data publikacji: 18.04.2018

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *