Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Polskojęzyczny żyd z Ameryki Południowej chce kupić LOT

Polskojęzyczny żyd z Ameryki Południowej chce kupić LOT

aJest chętny na zakup Polskich Linii Lotniczych LOT. To urodzony w Boliwii, ale posiadający m.in. polskie obywatelstwo Żyd, który jest właścicielem kolumbijskich linii lotniczych Avianca.

W opublikowanym dzisiaj w Rzeczpospolitej wywiadzie, German Efromovich zdradził, że jest zainteresowany wejściem na europejski rynek przewozów lotniczych. W tym celu chce przejąć jednego z przeżywających kłopoty finansowe państwowych przewoźników: włoską Alitalię lub LOT.

– Najpóźniej w pierwszych dwóch miesiącach 2014 roku musimy podjąć decyzję odnośnie zakupu – powiedział 63-letni Efromovich. – Z pewnością będę przyglądał się Alitalii i LOT-owi – dodał.

Poprzednia próba przejęcia europejskiej linii lotniczej zakończyła się dla Efromovicha porażką. Złożona w grudniu 2012 roku oferta zakupu uziemionych portugalskich linii lotniczych TAP została odrzucona, a rząd Portugalii ostatecznie postanowił je reaktywować bez wsparcia obcego inwestora.

Jeśli właściciel linii Avianca zdecyduje się na ofertę przejęcia LOT-u, będzie to konkurencyjny wobec rządowego pomysł na ratowanie deficytowego narodowego przewoźnika. W listopadzie minister skarbu ogłosił, że rozważane jest stworzenie Polskiego Holdingu Lotniczego, który powstałby przez połączenie LOT-u i Lotniska im. Chopina.

German Efromovich jest potomkiem polskich Żydów, którzy wyemigrowali do Ameryki Południowej. Urodził się w La Paz w Boliwii, ale dorastał w Chile, a następnie w Brazylii, gdzie skończył studia inżynierskie. Sukces finansowy osiągnął dzięki naftowej firmie Synergy Group. W 2004 roku kupił kolumbijskie linie lotnicze Avianca.

German Efromovich w zeszłym roku otrzymał polskie obywatelstwo, a jest także obywatelem Kolumbii i Brazylii.

Źródło: http://www.biztok.pl/artykul/polski-zyd-z-ameryki-poludniowej-chce-kupic-lot_a14605

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.