Strona główna > Polska > Polskojęzyczna Eurosodoma – Licytacja na antykatolicyzm rozpoczęta

Polskojęzyczna Eurosodoma – Licytacja na antykatolicyzm rozpoczęta

Joanna Senyszyn: SLD da Polakom „świeckie państwo”. – Będziemy wprowadzać dla Polaków świeckie państwo – zadeklarowała we wtorek w Gdańsku Joanna Senyszyn, kandydatka KW SLD do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD w Gdańsku Senyszyn wyraziła satysfakcję, że przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi udało się „zjednoczyć ugrupowania lewicowe”. – Stworzyliśmy to, na co Polacy czekają od dawna – jedną lewicową listę. Jak do tej pory Polacy mieli problem, czy głosować na Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partię Razem czy na Wiosnę. Teraz takiego problemu mieć nie będą. To jest nasze wielkie zwycięstwo – oceniła.

Senyszyn dodała, że KW SLD „jako jedyne ugrupowanie” w Polsce ma „znakomity program światopoglądowy”. – Pod tym względem światopoglądowym zarówno PiS, jak i Platforma Obywatelska są właściwie od tej samej matki. Dlatego, że znakomicie się czują w państwie klerykalnym i nie chcą niczego zmieniać – powiedziała.

– My chcemy dla Polaków świeckiego państwa. I to świeckie państwo będziemy wprowadzać, ponieważ taka jest wola większości Polek i Polaków, także katolików, którzy mają dość tego, że Kościół ciągle tylko zajmuje się seksem, zajmuje się przestępstwami, zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy z budżetu państwa i budżetów samorządowych – mówiła Senyszyn.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Za: https://www.pch24.pl/licytacja-na-antykatolicyzm-rozpoczeta–joanna-senyszyn–sld-da-polakom-swieckie-panstwo,70285,i.html

20.08.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.