Strona główna > Samoobrona w infowar > Polskie przysłowia

Polskie przysłowia

Polskie przysłowia

23-4991Przysłowia mądrością narodu. Jak by nie próbować oceniać tego skrótu myślowego, jest on wart zastanowienia.

„Żydzi to wredna nacja. Mój dziadek pamiętający ich sprzed wojny zawsze ostrzegał przed nimi. Twierdził że żyd zawsze każdego polaka i polskę będzie uważał za coś gorszego. Niestety też nigdy nie byli lojalni wobec polski i nie są do dziś. Niech spie…ją do izraela.” (cytat z komentarza, bez ingerencji w treść – przypis).

Dziwne, bo ja pamiętam, że to samo mówił mój dziadek i mój ojciec. Pewnie od pokoleń jesteśmy genetycznie „przeklętymi antysemitami” (sic!).

Zwykle gdy zaczynamy coś tworzyć, przygotowujemy albo realizujemy jakiś projekt i widzimy, jaki ogrom pracy dopiero nas czeka, mimo że już padamy z nóg i zdaje nam się, że nie zrobiliśmy jeszcze tak naprawdę niczego, czasami przychodzi do głowy takie stare polskie przysłowie: „Nie od razu Kraków zbudowano”.

Jeden z koczowniczych portali mainstreamowych ugryziony do żywego naszą publikacją o kulisach GTA zdobył się na próbę oceny naszej pracy. Autor, który sam siebie nazywa dziennikarzem, o ksywce „shal” z początku odwołał się do „autorytetu” rankingu „najlepszych gier gangsterskich”, potem przeszedł do ocen po imieniu.

c6gv

Otóż autorzy wolna-polska.pl to: „polscy narodowcy zebrani wokół bloga”, „rodzima skrajna prawica”, „blogerzy z wolnej-polski.pl”, „oświeceni patrioci”.

Twórca shal zarzucił, że tekst jest „przepisany zresztą z równie skrajnie antysemickiego bloga „endzog” i zawiera różne epitety, a nazwanie żyda R. Polansky pedofilem jest rzekomo nieprawdą.

Jesteśmy do tego ”mizerni intelektualnie i zaślepieni”, szukamy spisków i powinniśmy zmienić nazwę, ponieważ żydzi w Moskwie w latach 1943-46 wydawali polskojęzyczny „tygodnik polityczno-kulturalny” o takim samym tytule.

Nie mam w zasadzie zamiaru wdawać się w polemikę z kimś, kogo mianowano na jednego z funkcjonariuszy frontu walki ideologicznej, dając mu prawo szastania etykietami. Chodzi o wyjaśnienie kilku spraw. Czasy się zmieniają, lecz retoryka tej nacji pozostaje niezmienna, slogan o zaplutych karłach reakcji zastąpiły dzisiaj inne, w tym „polscy narodowcy”. Niezmienne jest również to, że i wtedy i dziś tacy „shalowie” brali spore pieniądze za tworzenie ukierunkowanej propagandy. Może jestem mizerny intelektualnie, ale podział na „dziennikarzy” i „blogerów” z użyciem kryterium brania za to pieniędzy, mnie się wydaje co najmniej naciągany. Z reguły jest tak, że ktoś opłacany wykonuje polecenia tego, kto trzyma kasę i wie to każdy człowiek z ulicy, i „wybitny intelektualnie” i miernota, a nawet prawie każde dziecko, więc kryterium to nic nie znaczy.

Nie o shala tu idzie, lecz jego mocodawców. Nie bez przyczyny w styczniu do Polski zwalić się ma połowa koczowni z Knesetu. Będą zapewne toczyć dysputy o „antysemityzmie”, środkach zaradczych i „skrajnej prawicy”, o konieczności wzmożenia wysiłków w walce na froncie ideologicznym i bezwzględnym tępieniu każdej myśli, jaka jest obca żydowskiej komunie. Dobrym miejscem dla shala byłoby odwiedzenie kulis tej imprezy, może wówczas opinia publiczna w Polsce dowiedziała by się z mainstreamu, czy parlamentarzyści tych dwóch różnych krajów prowadzą dialogi po polsku, czy może swobodnie przechodzą na narzecze yiddish. Bo to, że nie potrzebują tłumaczy, jest sprawą oczywistą.

Artykuł o GTA, jak wiele innych, miał dać pożywkę do odkrycia w sobie potrzeby krytycznego myślenia, zapytania dlaczego za kulisami „gry gangsterskiej” nie stoją zdemoralizowani Goje, tylko zawsze zza tych kulis wystaje facjata z wielkim zakrzywionym kulfonem. Czemu to żydzi są zawsze „awangardą postępu”, zaś Goje chcąc nie chcąc ofiarami tego „postępu”.

Rzecz szła o analizę stanu naszej zbiorowej świadomości.

Artykuł w mainstreamie wzbudził falę komentarzy i to jest zasadniczo kwestia podstawowa, konfrontacja dwóch różnych wizji, „jedynie słusznej linii partii” oraz „miernych intelektualnie wynurzeń skrajnych narodowców”.

Autor shal otrzymał nagrodę od swoich czytelników, których my nie opłacamy za pisanie komentarzy (bez ingerencji w treść, czasem dokonano skrótów):

„Miałem kupić tę grę, jednak w świetle powyższych informacji odstępuję od tego zamiaru. O wspomnianym blogu nigdy nie słyszałem. Dziękuję **** za informację”

„Autorowi najwyraźniej podobają się zabawy w zabijanie w najokrutniejszy możliwy sposób.A promocja zabijania, doskonalenie metod zabijania pewnie kojarzy z dobrym wychowaniem. Dla niego miłośnicy zabijania nie są świrami i degeneratami. Każdy psycholog powie że autor jest takim samym świrem jak autorzy tej gry. Autor pewnie też jest żydem.”

„Drogi autorze, ale ta gra to przecież skandaliczny ściek, więc co cię tak oburza, że ktoś ją krytykuje, czy to ,że przypomina, że stoi za nią żyd?”

„Ale o co co chodzi??? To że ta gra ma troche chory klimat to jest niezbity fakt.”

„bezdyskusyjne jest to że gra jest okrutna i gry demoralizują i kształtują młodych ludzi. to fakt a nie teoria spiskowa”

„W ogóle seria GTA jest patologiczna i popiera dziwne skłonności – np. w „Grand Theft Auto: San Andreas” bohaterem jest murzyn który w oryginalnej wersji „GTA SA” na czas i ilość kopulował z kobietami na ogół białymi! Zostało to co prawa później w patch’u usunięte ale to musztarda po obiedzie.”

„Znowu ta prawica i do tego skrajna. Autor – do szkoły!”

„Co robi prawdziwy lewicowiec? Kradnie i zabija w wirtualu. W realu nie miałby odwagi, ale chęci są.”

„Przecież narodowcy w Polsce to żydzi. Żaden z nich by nie przeszedł testu węgierskiego. Na tym polega potęga Żydów że zawsze stoją na czele organizacji która z nimi walczy.” (wyjątkowo trafna uwaga – przypis)

„Tak, jestem antysemitą. Szanuję tylko Polskę i polaków i o dziwo nie jestem narodowcem.” (podzielam tę opinię, z obecnymi „narodowcami” mi nie po drodze – przypis)

„Dziwnie wściekły jest ton wypowiedzi tego autora. Ja się zastanawiam, czy podobnie komentuje uwagi środowisk Ruchu Palikota i pokrewnych o kościele katolickim…”

„Kto mordowal dziesiatki tysiecy Polakow w Katyniu…Shal to skrot od zydowskiego SHALOM ?”

„Nie jestem jakimś antysemitą, który paliłby Żydów, czy kogokolwiek w zamkniętej stodole, ale uwazam, iż w Polsce powinni rządzić Polacy, a nie Żydzi, bo oni z reguły są nieuczciwi i dbają przede wszystkim o swoich…Czy to nie jest dowód na to, że on ma Polaków za głupców?”

…Jeżeli będziemy mówili o złych uczynkach ludzi pochodzenia żydowskiego tak jak mówimy o pedofilii w kościele to ok. ale jeżeli o zbrodniarzu żydowskim nie wolno nic powiedziec bo to antysemityzm to na pierwszy rzut okiem coś jest nie tak.”

„Nigdy nie zastanawiałam się nad tym kto jest żydem, a kto innej narodowości, dopóki nie zaczęto mówić o uboju tzw. rytualnym.Żydzi kochają pastwić sie nad żywym stworzeniem. I to mnie od tych ludzi odpycha.Czy to już antysemityzm, czy wstręt do morderców zwierząt?”

„słusznie, lepiej słuchać michnikowszczyzny która mówi jak żyć i co robić lub facetów w czarnych sukienkach”

od miernot wyzywa a sam pisać nie potrafi, polska trudna język co? „Zamiast tego będą oni tracić czasu na szukanie kolejnych spisków żydowskich,” JESTEŚ ZWYCIĘZCA”

„do debilnego tekstu wyjątkowo dobrze pasuje debilna gęba wojewódzkiego”

„Z mizerią intelektualną mamy doczynienia wówczas , gdy krytykuje się żydow lub Izrael. :)…”

„fakty mowia…polanski JEST pedofilem…i nie ma co stekac…”

Przecież Roman Polański – JEST PEDOFILEM! W USA ma zawieszony od 20 lat proces o pedofilię…Więc czemu autor tekstu pisze o tym tak, jakby to miała być zmyślona obelga?”

„nie trzeba być antysemitą żeby powiedzieć że żyd to podłe bydło…”

„w Moskwie wydawali też Prawdę. Dlatego jest ci tak obca ? A słowo Polska można używać ?”

Pojęcie normalności zostało ostatnio dość mocno wyeksploatowane. Np. fakt, że na głównych stronach portali takich jak **** gwiazdki porno, ich życie i „twórczość” są opisywane na równi z innymi „celebrytami” – jest obecnie czymś normalnym. Proponuję więc ostrożność w obrzucaniu innych inwektywami, panie redaktorze.”

„Polscy komuniści w Moskwie, a któż to był…właśnie. Ludzie żydowskiego pochodzenia. Kto rozwijał komunizm, kto go stworzył? Ludzie żydowskiego pochodzenia (Lenin, Beria, Jagoda, Dzierżyński). O czym rozmawiamy?”

Oczywiście w sukurs autorowi przyszła internetowa hasbara, której wypowiedzi również warte są zacytowania, ponieważ doskonale demaskują hasbarskich funkcjonariuszy oraz używane przez nich techniki:

 hasbara

Zrozum Polacy to są głupcy, popatrz tylko dookoła co się dzieje, przecież to istny cyrk!!”

„Bo głównie „prawdziwe polaki” to SĄ GŁUPCY! Najlepszym sposobem na rozpieprzenie tego kraju i narodu, to właśnie dać polaczkom rządzić samym sobie.”

„Normalny ton człowieka, który ma szczerze dość głupoty i zaślepienia skrajnej prawicy, która sama siebie uważa za jedynych „prawdziwych patriotów”, a pod każdym kamieniem widzi żydowskie spiski.”

No cóż…ludzie upośledzeni zawsze będą doszukiwali się patologii w tym czego nie lubią, nie rozumieją lub, co ich po prostu przerasta. Nie należy przejmować się tym, że polaczek-narodowszczyk brzydzi się Żydem…”

„O prymitywnym zidioceniu Polskiej ultraprawicy wlasciwie wiadomo juz wszystko…”

„Narodowcy to po prostu Debile!” (debil to określenie idioty tylko w yiddish, po polsku to raczej kretyn – przypis)

Dziwię się tylko, że nikt nie wyskoczył z tekstem, że Żydzi mordują nasze małe dzieci na produkcję macy…”

„A kogo to obchodzi ,co tym pajacom się nie podoba ,niech te zdzieciniałe atysemickie błazny, tupią sobie w złości…”

„Naziole stawiają zarzut, że te gry „szerzą okrucieństwo” ??? A to dobre :))) A od kiedy okrucieństwo przeszkadza narodowcom…

Podobno nazizm jest zakazany, wiec niech aresztuja tych narodowcow.”

„Ci tzw prawdziwi Polacy to banda mało rozgarniętych leniwych ludzi, którzy nienawidzą wszystkich i wszystko… „

„faszystowscy chuligani z „wolnej polski” powinni iść za kratki. Czemu policja ich nie aresztuje ?

Wypowiedzi hasbarskie były w zdecydowanej defensywie, i jak zwykle nakierowane w większości na atak personalny na poglądy nie zgadzające się z „jedynie słuszną linią partii” zaprezentowaną przez autora shala.

Pomijając ocenę zacytowanych wywodów, trzeba nawiązać do leitmotivu tego postu. Jeszcze kilka lat temu proporcje wypowiedzi były wprost odwrotne; ci, którzy mieli odwagę nazywać kryminalistów po imieniu, byli w znacznej mniejszości. Te kilka lat ciężkiej walki z monolitem propagandowym wielu niezależnych dziennikarzy, wspólny wysiłek ludzi, którzy nigdy się nie spotkali i pewnie nigdy się nie spotkają, dziś powoli wydaje owoc. Zachodnie media propagandowe już likwidują działy komentarzy do swoich publikacji, gdyż świadomość zbiorowa rozbudziła się do tego stopnia, że ich wysiłki prania mózgu przypominają wyłącznie starania impotenta. Mainstream w Polsce jeszcze robi dobrą minę do złej gry, a impotenci intelektualni nadal idą w zaparte, pisząc bajki niestrawne od pierwszego zdania.

Nie od razu Kraków zbudowano. Jeszcze trochę potrwa, ale doczekamy chwili, gdy powstanie nowe polskie przysłowie „Nie od razu Tel Aviv zburzono” i na trwałe zadomowi się w naszym języku.

za powiadomienie o produkcie shala, serdeczne podziękowania dla czytelnika

SH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.