Strona główna > Polska > Polskie cyberwojsko zacieśnia współpracę z USCYBERCOM

Polskie cyberwojsko zacieśnia współpracę z USCYBERCOM

Tematem spotkania gen. bryg. Karola Molendy z przedstawicielem U.S.Cyber Command było omówienie bieżących aspektów współpracy z U.S. Cyber Command, jak również dyskusja na temat współdziałania w kolejnych latach w ramach podpisanej umowy pomiędzy obiema instytucjami.

W siedzibie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 25 lutego odbyło się spotkanie Dyrektora NCBC gen. bryg. Karola Molendy pełniącego również funkcję pełnomocnika MON ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni z przedstawicielem U.S. Cyber Command – Brig. Gen. Paulem Peytonem (CAN) – zastępcą Dyrektora Plans and Policy-J5.

To kolejny element zacieśniania współpracy pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi w cyberprzestrzeni. Wcześniej Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni gościło delegację amerykańską z Dowództwa Sił Zbrojnych USA w Europie (USEUCOM) oraz przedstawiciela Ambasady USA w Warszawie. Była to okazja do wymiany doświadczeń.

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni blisko również współpracuje z Gwardią Narodową. Gwardia Narodowa stanu Illinois jest głównym partnerem Polski w ramach prowadzonego przez Stany Zjednoczone Ameryki programu współpracy State Partnership Program (SPP).

Źródło: https://www.cyberdefence24.pl/polskie-cyberwojsko-zaciesnia-wspolprace-z-uscybercom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.