Strona główna > Polska > Polski rząd może sprowadzić 3 tysiące muzułmańskich imigrantów z Uzbekistanu

Polski rząd może sprowadzić 3 tysiące muzułmańskich imigrantów z Uzbekistanu

Prawo i Sprawiedliwość od samego początku nie godziło się na sprowadzanie nielegalnych muzułmańskich imigrantów, tłumacząc się bezpieczeństwem, czym naraziliśmy się Unii Europejskiej. Partia rządząca podtrzymywała swoje stanowisko przez kolejne lata, choć oficjalne dane wskazują, że Polska jednak przyjmuje imigrantów. Każdy z nas może to sprawdzić na stronie migracje.gov.pl, która została utworzona przez Urząd ds. Cudzoziemców. W głowie rodzi się więc pytanie – po co była ta szopka z imigrantami, skoro i tak mamy ich w Polsce coraz więcej?

Podczas gdy PiS spiera się z Unią Europejską o kwestię programu relokacji uchodźców, my dowiadujemy się, że nasz kraj może przyjąć 3 tysięcy imigrantów z Uzbekistanu. Co ciekawe, dowiadujemy się o tym nie z polskich, lecz z uzbeckich mediów. Konkretniej, pisze o tym Jahon – oficjalna agencja informacyjna Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ku naszemu zdumieniu, Uzbekistan donosi, że w Warszawie odbyło się spotkanie delegacji Agencji do Spraw Migracji Zewnętrznych i Stosunków Pracowniczych Ministerstwa Pracy i Stosunków Pracy Uzbekistanu z przedstawicielami polskiego rządu i największymi przedsiębiorcami. Obie strony omówiły ze szczegółami kwestię przyjęcia do Polski 3 tysięcy imigrantów zarobkowych, a także sprawy z tym związane – między innymi wysokość płac oraz warunki, w jakich będą u nas żyli. Podpisano memorandum o współpracy z 10 polskimi przedsiębiorstwami specjalizującymi się w branży budowlanej, odzieżowej, rolniczej i spożywczej.

Już w 2017 roku, Polska wydała ponad 1200 wiz roboczych dla obywateli Uzbekistanu. Zasadnicza różnica polega na tym, że Europa Zachodnia przyjmuje wszystkich nielegalnych imigrantów jak leci, a potem ma z nimi problemy integracyjne i wypłaca im świadczenia socjalne, natomiast do naszego kraju przybędą wykwalifikowani pracownicy. Jeśli nie ma się czego obawiać, to dlaczego rząd milczy w tej sprawie?

 

Warto mieć na uwadze, że zdecydowana większość mieszkańców Uzbekistanu to wyznawcy islamu. Kraj ten sąsiaduje z Afganistanem, Kazachstanem, Kirgistanem, Tadżykistanem i Turkmenistanem. Jest wylęgarnią islamskiego terroryzmu. Zdecydowanie bezpieczniej byłoby sprowadzić imigrantów z naszego kręgu kulturowego.

Żeby było jeszcze ciekawiej, Węgry, które przecież otwarcie i zdecydowanie przeciwstawiały się dyktatowi Unii Europejskiej i publicznie ostrzegały przed niebezpieczeństwami, wynikającymi z przyjmowania muzułmańskich imigrantów, same sprowadzały do siebie obywateli Afganistanu, Iraku i Syrii. Potajemne przyjmowanie uchodźców przez Polskę i Węgry jest zachowaniem co najmniej podejrzanym, choć i tak trzeba przyznać, że nasz kraj, pod względem islamskiego terroryzmu, wciąż pozostaje jednym z najbezpieczniejszych w Europie. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-rzad-moze-sprowadzic-3-tysiace-muzulmanskich-imigrantow-z-uzbekistanu

Data publikacji: 21.05.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

29 − 28 =