Strona główna > Świat > Ukraina > Polski najmenik wzięty do niewoli w Noworosji

Polski najmenik wzięty do niewoli w Noworosji

Przedstawiciel DRL informuje o tym, że powstańcy wzięli do niewoli najemnika, który walczył w szeregach armii ukraińskiej. Mowa o obywatelu Polski, informują РИА Новости.

Фото: www.aif.ru
Фото: www.aif.ru

Leonid Baranow, który obecnie sprawuje obowiązki Ministra Bezpieczeństwa Państwowego DRL, powiedział o tym, że w szeregach armii ukraińskiej jest wielu zagranicznych specjalistów, którzy prowadzą bezpośrednie działania bojowe przeciwko powstańcom, a nie konsultują wojska ukraińskie. Szczególnie jest to widoczne na lotnisku w Doniecku. Pracują tam tylko zawodowcy, nie tylko Amerykanie, mówi się tam w różnych językach. Jest to informacja potwierdzona i można z pewnością mówić, że są tam obcokrajowcy, którzy się nie poddają, – powiedział Baranow.

Na pytanie dotyczące wzięcia do niewoli zagranicznych najemników, p.o. Minister odpowiedział, że do niewoli trafił najemnik z Polski.

Aleksiej Mozgowoj, dowódca oddziałów powstańców w ŁRL powiedział, że po stronie ukraińskiej walczy wielu najemników z innych krajów. Zaobserwował on, że wraz z pojawieniem się obcokrajowców wojska ukraińskie zmieniły strategię walki.

Autor: Roman Kulinicz

Źródło — http://24smi.org/news/18358-dnr-vzyat-v-plen-naemnik-iz-polshi.html

Tłumaczył Janusz Sielicki

2.9.2014 r.

Новости ДНР: ополченцы взяли в плен польского наемника

http://novostnik24.ru/novosti-dnr-opolchency-vziali-v-plen-polskogo-naemnika/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *