Strona główna > Polska > Polski historyk: Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców

Polski historyk: Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców

Leszek Żebrowski, polski historyk i autor książek, na jednym ze swoich spotkań stwierdził, że podczas niemieckiej okupacji Polski Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. 

a1

Na autorskim spotkaniu z Leszkiem Żebrowskim poruszano wiele tematów dotyczących historii Polski i „propagandy historycznej” uderzającej w dobre imię polskiego narodu. Historyk skupił się m.in. na twórczości Jana Tomasza Grossa, który jest autorem kontrowersyjnych książek przekonujących o współodpowiedzialności Polski za Holocaust i czynny udział w masowym mordzie na Żydach.

Żebrowski poświęcił swoją uwagę jednej z ostatnich wypowiedzi Grossa, w której stwierdził, że Polacy podczas niemieckiej okupacji zabili więcej Żydów niż Niemców (więcej o wypowiedzi Grossa pisaliśmy tutaj).

Polski historyk postanowił w odpowiedzi na szkalujące Polaków słowa Grossa przytoczyć liczne przykłady udowadniających tezę, że to Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców podczas niemieckiej okupacji.

Jan Tomasz Gross wymyślił coś nowego tj. że Polacy podczas II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców. Nie wiem jak liczył, nie wiem co było kryterium oceniania kto kogo zabił […] więc myślę, że ciekawsze byłoby odwrócenie tej sytuacji gdyby ktoś napisał, zbadał, pokazał wiele przykładów, że podczas okupacji, Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. I tego można bronić, można pokazywać takie sprawy jak Koniuchy, Naliboki, Świńska Wola, działalność tzw. żydowskiej partyzantki, Ryki, wiele miejscowości na Kresach – zaczął swoją wypowiedź Żebrowski.

Poniżej zapis całego spotkania z polskim historykiem.

Za: http://pikio.pl/polski-historyk-podczas-okupacji-zydzi-zabili-wiecej-polakow-niz-niemcow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *