Strona główna > Bez kategorii > Polska została sprzedana – kto winien?

Polska została sprzedana – kto winien?

Za przysłanie artykułu serdeczne podziękowania dla Macieja.

Źródło: http://klubinteligencjipolskiej.pl

Artykuł częściowo prezentowany na konferencji w Jarosławiu – z uwagi na kiepską jakość dźwięku – powtarzam wyjątki).

Sytuacja Polaków, obywateli Naszego Kraju, przypomina historię skazańca stojącego przed plutonem egzekucyjnym: Facet wie, za moment skończy się historia jego życia. Patrzy mętnym wzrokiem raz w lufy raz w niebo. Nie jest bohaterem ale chciałby żyć. W pewnym momencie kapitan plutonu, wstrzymuje egzekucję i pyta skazanego:

„A może chciałby Pan powiedzieć jakieś ostatnie słowo”-na co skazaniec odpowiada: „ A Czy mają Panowie dla mnie może jakąś inną ofertę”?

To co się dzieje w Naszym Kraju to niewiarygodny, całkowicie absurdalny marazm. My Polacy, Nasz Naród – stoimy właśnie przed plutonem egzekucyjnym historii.

Polska odzyskała niepodległość w 1918r. Po zaledwie 21 latach padła ofiarą okupacji niemieckiej, potem radzieckiej. Rosja, zresztą do dziś okupuje połowę naszego kraju. Winne były nasze elity polityczne oraz Polacy, którzy nie potrafili się zjednoczyć, nie potrafili się dogadać a w rezultacie rozegrać, przez interesy wrogie Polsce. Obecnie historia się powtarza. W 1989r, Naród Polski wielkim zrywem wywalczył wolność i demokrację. Teraz szybkimi krokami, idziemy znowu do utraty suwerenności na rzecz UE Niemiec i Rosji.

Chyba NIKT już nie ma żadnych wątpliwości, że taki właśnie będzie epilog reform gospodarczych i transformacji ustrojowej – działań Rządowych ostatnich 23 lat. Tak, Polska wyrwała się z obłędu systemu totalitarnego -(jakiejś tam formy komunizmu) oraz całkowitej zależności od wpływów Rosyjskich – po to aby teraz, z własnej woli, bez widocznych oznak przemocy wpaść w sidła… Rosji i UE Niemiec. Niemal na własne życzenie – Polska sprzedaje się, oddaje się „na gwałt” obcych interesów.

Wielu ludzi, (zwłaszcza pamiętających czasy PRL) zadaje sobie pytanie: Czy teraz jest naprawdę lepiej niż było wtedy. Przecież, dla nich chyba gorzej być nie może. Dawniej Polaków łączyły pewne wspólne wartości oraz nadzieje lepszego jutra, odzyskania wolności, niepodległości i poprawę warunków życia w Naszej wspólnej nowej Ojczyźnie. A tymczasem?

W ciągu ostatnich lat w Polsce, nie dokonano żadnych reform gospodarczych, ani transformacji systemu komunistycznego na kapitalizm czy też wolny rynek.

Polska została sprzedana, obywatele oszukani i powszechnie wywłaszczeni.

Nie ma sensu powtarzać listy problemów, które są rezultatem działań kolejnych ekip rządowych i koalicji – ostatnich 23 lat. Wszyscy wiemy: Polska sprzedała (za bezcen) majątek narodowy. Kto to kupił i za ile, kto to sprzedał i komu? Dlaczego i w imię czego? Wszystkie pytania są retoryczne – potwierdzają fakty. Nawet cena sprzedaży jest bez znaczenia. Najważniejsze są odpowiedzi – dlaczego tak się stało? Dlaczego Polacy nie kupili majątku, KTO na to pozwolił?.

Musimy – jako Naród zrozumieć jedną zasadę suwerenności. My Polacy mamy obowiązek być właścicielami Naszego Kraju. To kapitał naszej przyszłości jako Narodu.

Wszyscy teoretycy, politycy, bez względu na nazwę, maść i kolor skóry, podkreślają i trąbią banały z trybun wyborczych. „Własność prywatna i dostęp do wolnego rynku – to świętość i podstawa demokracji”.

A ja wołam: jeżeli nasi liderzy, politycy ostatnich 23 lat sprzedali większość majątku Naszego Kraju, jeżeli Nasz Dom – Polska – jest własnością wierzycieli – to można ten fakt określić tylko w jeden sposób: ZDRADA, ZDRADA, ZDRADA – po trzykroć – Zdrada Narodowa.

Jeżeli nasz dług publiczny wg najniższych „rządowych” wyliczeń wynosi ok 1 Bln zł, a wg obliczeń realnych 3-4 Bln – i jeżeli dodamy zobowiązania ZUS wobec emerytów – to wyjdzie, z prostego rachunku, że każdy statystyczny Polak (noworodek i emeryt też) jest zadłużony kredytem niemożliwym do spłaty. Obecnie 100tys zł/głowę z oczywistą tendencją wzrostową – w skali geometrycznej!!!

Obecnie NIC nie funkcjonuje w Naszym Kraju: ani przemysł ani rolnictwo (produkcja). Nawet rzemiosło czy spółdzielczość –poza nielicznymi wyjątkami ledwo dyszy.

W czasach PRL ok 45% społeczeństwa utrzymywało się z produkcji rolnej. Obecnie „udział polskiego rolnictwa” w realizacji PKB wynosi… 3%. Wielu rolników oraz „farmerów z miasta”, kupuje żyzne ziemie uprawne i trzyma je odłogiem. Nic nie produkuje. To im się bardziej opłaca. Otrzymują „dotacje” UE, którymi najczęściej spłacają kredyty zaciągnięte… na zakup ziemi. Wszystko zgodnie z planowymi dyrektywami UE Niemiec i Francji. I taka ma być polityka rolna UE –sprzyjająca rozwojowi Naszego Kraju??? No to ja pytam: Jak długo ta głupota i ten absurd może trwać!– zanim nie będziemy mieli co jeść? (Nie warto chyba nawet wspominać o dobrodziejstwu i przyszłości GMO – tak propagowanej przez „unijnych i amerykańskich ekspertów”).

Właściciel ziemi rolnej, który jej nie uprawia – to znaczy jej nie potrzebuje. Powinien stracić prawo wartości. Ziemia rolna może być przedmiotem obrotu, wyłącznie jako źródło produkcji rolnej. Nikt przecież nie kupuje, buduje fabryki aby nie produkować. A może, zwrócimy się do UE z propozycją o dotacje na puste zakłady.

Nawiasem mówiąc kwestia dotacji UE przypomina przekładanie pieniędzy z prawej do lewej kieszeni, gdzie przy okazji biurokraci z Brukseli pobierają olbrzymi haracz.

Cały (prawie) handel kraju -najprostszy w świecie interes – jest w rękach nie-polskich.

Banki, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, są w obcych, czasem wrogich Polsce rękach.

Finanse państwa są w upadłości i kompletnej ruinie, dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. ZUS jest zbankrutowany. Tak samo służba zdrowia. Edukacja, szkolnictwo zbliżają się do dna antypolskości. Wymiar sprawiedliwości i administracja Państwa, przestają funkcjonować w interesie obywateli oraz Państwa.

Na domiar złego Polska jest niemal bezbronna – pozbawiona Armii i służb bezpieczeństwa. Czy NATO jest odpowiedzią na to?

I to ma być reforma gospodarcza i transformacja ustrojowa Naszego Kraju???Ja twierdzę że to HAŃBA i po trzykroć zdrada interesów Narodu.

Wołam, (mając nadzieje), że nie jest to głos na pustyni obojętności i braku wiary: KTO jest winien obecnej sytuacji Naszego Kraju!

Kto ponosi za to wszystko odpowiedzialność?–Odpowiedź jest prosta: To Reprezentanci Narodu – wybrani w tzw. „demokratycznych” wyborach.

Wszystkie Partie polityczne i liderzy, którzy funkcjonują od 1989r. To KLD, UD/UW – PO, PSL, SLD, AWS, PiS i kilka innych pomniejszych. Główni winni znani Polakom: Mazowiecki, Bielecki, Geremek, Kuroń, Tusk, Kwaśniewski, Buzek, Wałęsa, Miller, Pawlak, bracia Kaczyńscy i wielu innych. Reformatorzy, a raczej inkwizytorzy Polskiej gospodarki i majątku Narodowego to: Balcerowicz (i S-ka) Lewandowski, Kaczmarek, Gronkiewicz-Walz. Rolę „rozgrywających” – manipulantów opinii publicznej odegrali, Michnik, Urban i podległe im usłużne media.

Oczywiście w ostatecznym rozrachunku – winni jesteśmy my wszyscy Polacy – wyborcy. Bo to my Naród -będziemy latami płacić za błędy Partii Politycznych!

(Kilka dni temu przegłosowana została krótka Lista Hańby – ludzi odpowiedzialnych za obecny stan Naszego Kraju. W podobny sposób można sporządzić listę Partii politycznych, które ponoszą największą odpowiedzialność: nie wszyscy winowajcy byli członkami Partii – ale byli zwolennikami czy też powiązani z układem Partii)

1 miejsce bezapelacyjnie zajęła kombinacja/układ hybrydowy UD/KLD/UW – PO, mająca ponad 60% głosów: (Michnik, Balcerowicz, Geremek, Mazowiecki, Tusk, H.G-W, Komorowski, Bartoszewski), choć można by dorzucić kilku innych np. Kuroń.

2 miejsce to środowisko tzw. Gdańskich Liberałów – KLD: Bielecki, Lewandowski, Tusk (znowu) i… Wałęsa – jako zwolennik i propagator.

Na podium – 3 miejsce – „załapało się” SLD: Kaczmarek, Belka, Kwaśniewski

4 miejsce – AWS –Buzek, Krzaklewski

Jak podsumować tę bardzo szkodliwą, dla Polski – działalność wymienionych polityków i ich Partii? Przecież te wszystkie Partie mają tylko jeden wspólny program: Jak wygrać wybory!!!

Aby obronić przyszłość Polski – NARÓD musi zdecydować – w powszechnym, obywatelskim i obowiązkowym referendum.Konieczna jest szeroka dyskusja społeczna. Osoby i Partie polityczne odpowiedzialne za proces prywatyzacji oraz reformy ostatnich 23 lat a w konsekwencji za obecny katastrofalny stan Polskiej gospodarki – powinny zostać zdelegalizowane a osoby odpowiedzialne powinny stanąć przed Trybunałem Obywatelskim i w zależności od jego decyzji, otrzymać nawet dożywotni zakaz działalności publicznej. Nic w tym dziwnego – to początek.

Dawniej w czasach Rewolucji Obywatelskich – główne osoby odpowiedzialne za stan danego kraju – ponosiły zasłużoną karę. Obecnie, dyrektorzy, przedsiębiorcy, którzy (poprzez niekompetencje), źle zarządzają lub doprowadzają swoje firmy do upadku – są najzwyczajniej w świecie odwoływani z zarządu, przez akcjonariuszy. Jeżeli zaś są oszustami lub działając na szkodę spółki, niezgodnie z prawem kończą swoją aktywność więzieniem – (np. Enron/USA).

A w Polsce elity polityczne: sprzedają majątek za bezcen, kradną, biorą łapówki, doprowadzają Polskę do upadku (robiąc tak przez 20 lat). Na koniec dostają ordery, przechodzą w blasku na „zasłużoną emeryturę! – do Brukseli albo na pensje byłych zleceniodawców. W dodatku, ci właśnie politycy „uchwalają” sobie zabezpieczenie finansowania swojej działalności (oraz swoich partii) z kasy… Państwa. To Skandal, bezprawie i kompletny brak zrozumienia zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa akcyjnego wszystkich Polaków – o nazwie Rzeczpospolita.

Jako pierwszy, wstępny krok należy zlikwidować finansowanie Partii politycznych z budżetu Państwa. To przecież oczywiste przekupstwo i manipulacja, ustalone przez Rządzące ugrupowania –wszystko z pozoru w imię prawa lub jako walka z korupcją. A czy może być większa korupcja niż właśnie taka? Przecież ta cała banda „nieudaczników i popaprańców” – odpowiedzialna za obecny katastrofalny stan Naszego Kraju – jest opłacana, z budżetu obrabowanej i pokrzywdzonej RP!!

Naprawę i odbudowę Rzeczpospolitej, należy (i czas) zacząć!!!

Ryszard Opara

Ps. Zapis wideo mojego wystąpienia i więcej o Jarosławskiej Konferencji jest tutaj:

http://carcinka.nowyekran.pl/post/59276,ryszard-opara-ostro-o-rzeczywistosci-w-polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.