Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Polska zajmuje 212 miejsce na świecie pod względem współczynnika dzietności!

Polska zajmuje 212 miejsce na świecie pod względem współczynnika dzietności!

Za: http://www.niewygodne.info.pl/artykul/00358.htm

Data publikacji: 1.04.2013

d2

Katastrofa demograficzna – a wraz z nią katastrofa ekonomiczna i gospodarcza – wiszą w powietrzu. W naszym kraju rodzi się coraz mniej dzieci, a przybywa osób starszych. Dzietność w Polsce jest w chwili obecnej jedną z najniższych na świecie, plasując nas na 212 miejscu na 222 kraje świata.
Jeśli w najbliższym czasie trend nie zostanie gwałtownie odwrócony, to wspomniana katastrofa demograficzna stanie się faktem. Runie cały system emerytalny, a wraz z nim gospodarka naszego kraju. W tym kontekście niezrozumiałe wydają się być, mające miejsce w mediach rządowych, próby „wyśmiania” propozycji społeczno-ekonomicznych, których celem jest zwiększenie przyrostu naturalnego w Polsce (vide: propozycję prof. Glińskiego i Rybińskiego).

Więcej: Demografowie alarmują, grozi nam katastrofa finansowa. „Trzeba zrobić wszystko, by Polki chciały rodzić jak najwięcej dzieci” (wPolityce.pl)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.