Strona główna > Polska > Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa

Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa

Przebywająca w Izraelu polska delegacja podpisała Memorandum Of Understanding o współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa pomiędzy NASK  i INCD (Israeli National Cyber Directorate – krajowy zarząd ds. cyberbezpieczeństwa w Izraelu).

Porozumienie przewiduje wymianę doświadczeń i informacji o cyberzagrożeniach,  rozwój kompetencji i wspólne projekty innowacyjne. INCD jest jednostką podległą premierowi Izraela. Pełni funkcję ośrodka reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa. Działa w nim izraelski narodowy CERT. INCD jest też rządowym centrum kształtowania polityki państwa wobec cyberbezpieczeństwa oraz ośrodkiem badawczo-rozwojowym w tej dziedzinie. O pogłębieniu współpracy miały również rozmawiać zespoły CERTów z Polski i Izraela.

Krzysztof Silicki, Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji i Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska uczestniczą w oficjalnej wizycie w Izraelu, w której bierze również udział wiceminister cyfryzacji Karol Okoński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

źródło: https://www.cyberdefence24.pl

 

4 thoughts on “Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa

  1. To bardzo zla wiadomosc. Amerykanie juz to maja i Izrael ma dostep do kazdego emaila, ale mowia ze tam obowiazuje „system honoru” tzn ze Mossad nie czyta nawet rzadowych emaili. Ha, ha, ha…………. kto w to uwirzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.