Strona główna > Polska > Polska udzieli Ukrainie pomocy wojskowej za 3 mln euro

Polska udzieli Ukrainie pomocy wojskowej za 3 mln euro

Polska zamierza wysłać dla ukraińskiej armii jeszcze jedną partię pomocy materialnej i technicznej. Poinformował o tym ukraiński ambasador w Polsce Andriej Deszica. Według niego, kwota pomocy wyniesie trzy miliony euro.

a

Deszica napisał o tym na Twitterze po spotkaniu z polskim Ministrem Obrony Tomaszem Siemoniakiem. W Ministerstwie Obrony Polski reporterom TASS informacji tej nie potwierdzono, ani nie zaprzeczono. Sekretarz prasowy resortu Jacek Sońta powiedział: „Podczas piątkowego spotkania mowa była o współpracy w ramach NATO – Ukraina i o dwustronnej współpracy wojskowo-technicznej. Minister i Ambasador poruszyli kwestie, dotyczące brygady litewsko-polsko-ukraińskiej i omówili harmonogram przyszłej pracy, związanej z jej utworzeniem i funkcjonowaniem.”

Międzynarodowa jednostka wojskowa Polski, Litwy i Ukrainy tworzona jest do wykorzystania w operacjach pod egidą ONZ, NATO i UE. Wydzielone przez trzy kraje siły wojskowe i środki pozostaną w miejscach swego stałego pobytu, przechodząc pod dowództwo brygady podczas ćwiczeń i wykonywania misji.

Źródło:

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2194937&tid=105474

Tłumaczył Janusz Sielicki

12.12.2014 r.

http://www.gr-sozidatel.ru/history/event-5810.html

(12.12.2014)

Польша окажет Украине военную помощь на 3 миллиона евро (12.12.2014)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *