Strona główna > Polska > Polska przyjmie 100 tys. imigrantów, sprawa wyciszona na czas kampanii

Polska przyjmie 100 tys. imigrantów, sprawa wyciszona na czas kampanii

Tygodnik „wSieci” powołując się na informatorów wśród urzędników Komisji Europejskiej alarmuje, że rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie 100 tys. imigrantów do Polski. Pismo informuje, że premier ukrywa te plany przed społeczeństwem ze względu na trwająca kampanię wyborczą.

a

Według tygodnika rząd już wyraził zgodę na przyjęcie tak wielkiej liczby imigrantów, jednak wynegocjował opóźnienie realizacji tych planów, bojąc się o wynik zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Jak czytamy w rewelacjach „wSieci” Bruksela jest już w posiadaniu lokalizacji wyznaczonych na miejsce azylu uciekinierów w Polsce. Mają to być głównie koszary wojskowe i ośrodki przystosowane do zgrupowaniu wielu ludzi.

Co ciekawe, niedawno okazało się, że kosztem utrzymania uchodźców, którzy przybędą do Polski obarczone będą samorządy, do których trafią. UE ma zapłacić tylko za procedury przyjęcia uciekinierów. Szczególnie kosztowne mogą się okazać czynności związane z wykrywaniem potencjalnych terrorystów wśród osób ubiegających się o status uchodźcy.

Rzecznik MSW sprawę komentowała wtedy tak: Unijne środki otrzymuje polski rząd na procedury przyjęcia, wyselekcjonowania tych osób oraz transport i koszty utrzymania w czasie oczekiwania na decyzję o statusie uchodźcy. – pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: http://pikio.pl/wsieci-polska-przyjmie-100-tys-imigrantow-sprawa-wyciszona-na-czas-kampanii/

Do tych stu tysięcy dodajmy nieuchronne „łączenie rodzin”, co podwyższy liczbę uchodźców do miliona. Admin (Gajowy Marucha)

Za: https://marucha.wordpress.com/2015/10/13/polska-przyjmie-100-tys-imigrantow-sprawa-wyciszona-na-czas-kampanii/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.