Strona główna > Świat > Ukraina > Polska potajemnie przerzuca na Ukrainę miliony dolarów

Polska potajemnie przerzuca na Ukrainę miliony dolarów


Według publicysty portalu „OpEd News” polskie linie lotnicze „LOT” potajemnie przewożą na Ukrainę duże kwoty „brudnych” pieniędzy. Ich dokładne przeznaczenie trudne jest do określenia ale dla autora artykułu jest oczywiste jedno a mianowicie to, że zwykli ludzie tych pieniędzy nie ujrzą a korupcja w ukraińskim rządzie będzie w dalszym ciągu się rozwijać.

a,a5

Samolot Polskich Linii Lotniczych „LOT” odbywa lot z Warszawy do Lwowa w 40 minut i dokładnie tyle czasu potrzeba ażeby „wpompować” w ukraińską politykę „brudne” pieniądze, zauważa publicysta portalu „OpEd News”.

Pytanie polega jedynie na tym, w jaki sposób powiązane są Polskie Linie Lotnicze „LOT” z ukraińską gospodarką? Według dziennikarza odpowiedź jest oczywista. Polskie Linie Lotnicze przekazują znaczne kwoty gotówki z Europy na Ukrainę.

„Trzeba przypomnieć, że zgodnie z poufną informacją, rejsem Lot-765 do Lwowa było dostarczonych około 27 milionów dolarów i 3 miliony euro w okresie od 14 października do 24 grudnia 2014 roku” – pisze publicysta.

Ponadto, według niego, pieniądze były przewożone w banknotach 100-dolarowych w workach 10-cio kilogramowych, jako bagaż podręczny, a na jeden rejs przypadało około 1-2 miliony dolarów i dodatkowo pewna ilość waluty europejskiej.

Na chwilę obecną sytuacja gospodarcza na Ukrainie pozostaje napięta, waluta narodowa jest w dalszym ciągu niestabilna a nowy program budżetowy został z trudem przyjęty, pisze się w artykule. Ale pomimo tego europejskie miliony nie będą wydatkowane na potrzeby społeczne, uważa dziennikarz. W jego opinii istnieją trzy możliwości przeznaczenia tych pieniędzy.

Po pierwsze, na wsparcie Arsienija Jaceniuka, który zamierza walczyć z partią Petro Poroszenko, uważa publicysta „OpEd News”. Niektóre ukraińskie grupy polityczne są niezadowolone z obecnego prezydenta, pisze ten publicysta, tak więc Jaceniuk i Turczynow potrzebują dużych kwot pieniężnych „ażeby przekupić nowych sojuszników”.

Po drugie, na poparcie mera Lwowa i przywódcy partii „Samopomoszcz”, Andrija Sadowego, który uzyskał nieoczekiwanie dobre rezultaty w wyborach parlamentarnych w październiku 2014 roku, zauważa autor artykułu. Niedawno na dom Sadowego dokonano napaści, co możliwe, było swojego rodzaju próbą ograniczenia jego politycznych ambicji. Jednakże europejscy przywódcy gotowi są do okazania mu pomocy w walce politycznej i dlatego przysyłają pieniądze do Lwowa, uważa dziennikarz „OpEd News”.

I wreszcie, po trzecie, „brudne” pieniądze mogą okazać się potrzebne dla samego Petro Poroszenki, który chce „uzupełnić swoje osobiste rezerwy” i zakupić broń, pisze się w artykule.

Każda z tych wersji jest prawdopodobna, chociaż prawdziwe przeznaczenie tych środków pieniężnych starannie się ukrywa, podkreśla autor artykułu.

W jego opinii tylko jedno jest oczywiste: ludzie po prostu, tych pieniędzy nie zobaczą dlatego, że pójdą one od razu do kieszeni urzędników. Przywódcy europejscy pomylili się myśląc, że Petro Poroszenko walczy z korupcją an Ukrainie. Przez 7 miesięcy jego prezydentury nic się nie zmieniło, podsumowuje autor artykułu.

Za: http://vesna-info.ru/ukraine/1325-oped-news-polsha-tayno-perepravlyaet-na-ukrainu-milliony-dollarov.html

Data publikacji: 4.01.2015

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *