Strona główna > Polska > Polska oddała Mossadowi całe swoje cyberbezpieczeństwo (WIDEO)

Polska oddała Mossadowi całe swoje cyberbezpieczeństwo (WIDEO)

Były pracownik MSZ i były ambasador RP w Syrii i Jordanii Krzysztof Baliński w rozmowie z Dominikiem Cwikłą komentował relacje polsko-izraelskie. Zwrócił uwagę, jak wielkimi przywilejami w Polsce cieszy się izraelski biznes oraz ujawnił, że to właśnie państwo położone w Palestynie otrzymało od polskich służb kwestię cyberbezpieczeństwa naszego kraju.

Krzysztof Baliński wyznał w programie “Temat Dnia”, że polską politykę zagraniczną ocenia “raczej negatywnie”.

Zobacz także: Polacy z Wilna nareszcie mogą wymieniać korespondencję samorządową w ojczystym języku

– Polska polityka zagraniczna w ostatnim czasie nie ma praktycznie żadnych sukcesów. Są tylko kolejne klęski – wyznał były ambasador.

– Szczególnie klęski i porażki naszej dyplomacji są widoczne na odcinku, którym ja się zajmowałem w przeszłości w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i będąc ambasadorem na Bliskim Wschodzie, tzn. w naszych stosunkach z Izraelem i krajami Bliskiego Wschodu – dodał Baliński.

Były dyplomata zapytany przez Cwikłę o ocenę polskiej dyplomacji, stwierdził, że “nie może dobrze ocenić” relacji z Izraelem “na tle podejścia Izraela do Polski i porażek na tle porażek i klęsk polityki zagranicznej”.

Jak zaznaczył, Izrael oraz jego obywatele – w tym firmy – cieszy się wieloma przywilejami w Polsce.

– W Polsce poczyniono wobec […] Żydów wiele przyjaznych kroków. Jednym z takich znaczących i spektakularnych jest wybudowanie za nasze pieniądze Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – ocenił Krzysztof Baliński.

Okazuje się, że Izrael cieszy się wieloma przywilejami, również biznesowymi… oraz wobec służb specjalnych! Wszystkie bowiem rządy po 1989 roku w Polsce parły do “przyjaźni” z Izraelem”.

– Chodzi tutaj o współpracę gospodarczą. Tzn. stworzenie dla biznesu izraelskiego idealnych warunków do działania. Sami Izraelczycy mówili, że Polska stała się Mekką dla izraelskiego biznesu i w porównaniu do innych inwestorów, inwestorzy izraelscy mają wyróżniającą się pozycję. Innymi gestami była współpraca służb specjalnych. W ręce Mossadu praktycznie oddano cyberbezpieczeństwo Polski – ujawnił Baliński.

źródło: medianarodowe.com

3 thoughts on “Polska oddała Mossadowi całe swoje cyberbezpieczeństwo (WIDEO)

  1. A jaką politykę mają mieć Goje w stosunku do swych Panów z Izraela??? Cicho i bez dyskusji wykonują rozkazy.

  2. Zawsze wiedziałem, czułem to że ktoś inny zarządza krajem zzewnątrz.
    Wiedziałem, że władza w Polsce to jedna wielka ustawka.
    Nie było nic o tym w telewizji to przestałem ją oglądać. Niestety nie potrafię się z tym pogodzić. To coś silniejsze nade mną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *