Strona główna > Polska > Polska i Ukraina pod kontrolą USA

Polska i Ukraina pod kontrolą USA


„Sytuacja na Ukrainie jest bardzo niestabilna. Włochy wspierają Kijów, zaś Kijów musi dokonać niezbędnych i bolesnych reform gospodarczych i konstytucyjnych, w tym przyznać autonomię Donbasowi”powiedział włoski Minister Spraw Zagranicznych Paolo Gentilioni.

a1

Włoski „wujek dobrarada” ma świętą rację, tylko że jest mały- ale za to bardzo istotny- jeden problem polegający na tym, iż w języku ukraińskim nie ma słowa autonomia i pluralizm dlatego też dokonanie takich zmian w konstytucji, aby Ukraina stała się krajem w pełni przestrzegającym zasad  demokratycznego państwa prawa, jest z natury rzeczy niemożliwe.

Naturą zaś rzeczy- poza podstawowymi brakami w zakresie ukraińskiego słownictwa- są również: wewnętrzna sytuacja społeczno-gospodarcza i polityczna oraz to, że po prostu obecny reżym kijowski nie jest władzą suwerenną, a więc taką która ustanawia zasadnicze reguły gry na Ukrainie.

W związku z powyższym domaganie się od przedstawicieli tego reżymu, żeby cokolwiek sami zrobili jest tak samo niepoważne, jak apelowanie aby w zimę nastąpiło lato.

Dlatego też aby skutecznie rozwiązać problemy ukraińskie wszyscy ci politycy z krajów UE, którzy apelują i domagają się od ukraińskich władz wprowadzenia pewnych rozwiązań, które przywrócą w tym kraju chociaż jakąś namiastkę prawdziwej demokracji i jednocześnie uporządkują sytuację wewnątrz tego kraju, aby zwracali się bezpośrednio do tych sił, które tam realnie rządzą, a więc do zaoceanicznego ich protektora- i hegemona w jednej osobie.

Po co więc zachowywać tą grę pozorów, która ma na celu wyłącznie zasugerowanie, że obecna Ukraina jest państwem suwerennym i demokratycznym, gdyż taka narracja do niczego nie prowadzi i niczego nie rozwiązuje i nie rozwiąże.

Niech więc- jeśli niektórym państwom UE zależy naprawdę na rozwiązaniu kryzysu ukraińskiego- zwrócą się one bezpośrednio ze swymi postulatami i radami do amerykańskiego rządu, bo to on jest jedynie władny w podejmowaniu realnych decyzji dotyczących wewnętrznych problemów Ukrainy.

Na kanwie tej sprawy chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na taki fakt, że światowy hegemon poprzez pewne długotrwałe posunięcia polityczne utworzył kontrolowaną przez siebie strefę buforową oddzielającą Rosję od państw starej Unii, która to strefa (odliczając z niej obecne Węgry i trochę Czechy) składa się z byłych krajów Demoludów, wśród których czołową rolę oczywiście odgrywa Polska, a obecnie zaczyna również odgrywać Ukraina. Tak więc te dwa państwa- stąd ta deklarowana nasza wspólna miłość i przyjaźń, w imię której zaczęto od 1989 roku fałszować naszą wspólną historię- mają stanowić twarde jądro i główną siłę w utworzonej w Europie Środkowej strefie buforowej, całkowicie kontrolowanej przez zaoceanicznego hegemona. Tym sposobem, tak Polska jak i Ukraina oraz inne kraje obozu Demoludów zwasalizowane obecnie przez światowego hegemona, zamieniły przysłowiową siekierkę na kijek stając się nową strefą buforową, ale tym razem dla tzw. wolnego świata ze wszystkimi wynikającymi z tego stanu rzeczy konsekwencjami.

A jakie to są konsekwencję proszę do przestudiowania naszej historii- w tym z ostatniego stulecia- aby przekonać się czym to pachnie i jak dla tej części Europy się kończy.

Najważniejszym problemem w tym wszystkim jest podstawowe pytanie; czy nam się to opłaca?

Niestety ale odpowiedź na to pytanie jest negatywna, czego dowodem mogą być ostatnio poniesione absurdalne koszty uzbrojenia naszej armii, wrobienie nas w rolę państwa przyfrontowego i oczywiście straty ekonomiczne jakie ponosimy w związku z zerwaniem współpracy gospodarczej ze swoim północno-wschodnim sąsiadem- o zerwaniu dobrosąsiedzkich relacji, nie wspominając.

W kontekście opłacalności trzeba też wziąć pod uwagę takie problemy jak: astronomiczne zadłużenie wewnętrzne i zewnętrzne, które praktycznie jest nie do spłacenia, kolejnym problemem jest przejęcie całych istotnych dla funkcjonowania państwa gałęzi gospodarki, handlu i usług oraz systemu bankowego i finansowego, upadek polskiej przedsiębiorczości z czego wynika postępująca ciągle pauperyzacja polskiego społeczeństwa i masowa emigracja zarobkowa szerokich rzesz naszych obywateli, dla których w Polsce nie ma po prostu miejsca.

Takie są koszty dostania się w szpony amerykańskiej polityki światowej, która nigdy w historii nic dobrego nie przyniosła, a tylko wiele zła jej pionkom na globalnej szachownicy.

Dodam, że obecny cały układ polityczny w Polsce, wywodzący się z porozumień okrągłostołowych, reprezentuje wyłącznie siły podporządkowane tego typu amerykańskiej koncepcji  rządzenia światem, a więc na jakąkolwiek partię polityczną, czy też osobę, wywodzącą się z tego kręgu, oddalibyśmy swój głos, to nadal nic się nie zmieni, gdyż zawsze wybierać będziemy tą samą koncepcję rządzenia- kraju podporządkowanego nie swoim żywotnym interesom a wysługującym się obcym celom strategicznym.

Co trzeba by było zrobić aby to zmienić?

Ano w tym przypadku każdy już musi samodzielnie wyciągnąć wnioski opierając się na analizie dotychczasowej sytuacji Polski, bo jak wiadomo myślenie nie boli, i do tego podobno ma przyszłość.

Za: https://adnovumteam.wordpress.com/2015/05/04/wojna-domowa-na-ukrainie-4-05-2015r-74-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-1744

Data publikacji: 4.05.2015


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *