Strona główna > Polska > Polska drugim najbardziej „homofobicznym” krajem Unii Europejskiej

Polska drugim najbardziej „homofobicznym” krajem Unii Europejskiej

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (ILGA – International Lesbian and Gay Association) to światowa organizacja zrzeszająca pozarządowe, polityczne organizacje środowisk LGBT. Została założona 8 sierpnia 1978 r. w Coventry w Anglii przez przedstawicieli organizacji gejowskich z 10 krajów Europy. Pierwotna jej nazwa brzmiała Międzynarodowe Stowarzyszenie Gejów (IGA). W roku 1986 r. do stowarzyszenia dołączyły organizacje lesbijek – w wyniku tego IGA przekształcono w Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów.

Organizacja współpracuje ściśle z Amnesty International. ILGA wspierała Światową Organizację Zdrowia (WHO) w procesie skreślenia homoseksualizmu z wykazu chorób.

Według opublikowanego właśnie rankingu, wśród Unii Europejskiej Łotwa była krajem o najniższym wyniku akceptacji dla „odmiennych orientacji seksualnych”, z oceną na poziomie 16%. Za nią znalazły się Polska (18%) i Litwa (21%).

„Wygrywa” postkatolicka Malta, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu praw LGBTI, zdobywając ponad 91% punktów. Państwo to zalegalizowało małżeństwa osób tej samej płci w lipcu ub.r.

za: euronews.com

Za: http://dzienniknarodowy.pl/polska-drugim-najbardziej-homofobicznym-krajem-unii-europejskiej/

Data publikacji 14.05.2018

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *