Strona główna > Bez kategorii > Polscy nacjonaliści bronią historyka, którzy oskarżył żydów za holocau$t

Polscy nacjonaliści bronią historyka, którzy oskarżył żydów za holocau$t

źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2013/04/12/polish-nationalists-defend-historian-who-blamed-jews-for-holocaust/

Krzysztof Jasiewicz stwierdził, że „żydzi uczestniczyli w mordowaniu własnego narodu”

438131

 

Times of Israel

Liderzy polskiego ruchu narodowego określili twierdzenia historyka, że żydzi pomogli w popełnieniu holocau$tu, jako „zgodne z faktami” i „konieczne”.

Historyk, który poczynił te stwierdzenia, Krzysztof Jasiewicz, jest kimś „dalekim od politycznej poprawności, ale jego wypowiedzi są poparte faktami historycznymi,” mówi Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, w oświadczeniu opublikowanym we wtorek na stronie internetowej ultra-nacjonalistycznej organizacji, która ma kilka tysięcy zarejestrowanych członków.

Artur Zawisza, były poseł parlamentu polskiego, powiedział na stronie internetowej NaTemat.pl, że Jasiewicz „powiedział dużo rzeczy brzmiących rozsądnie, o których od dawna mówi się w literaturze”. Powiedział, że stwierdzenia historyka były „konieczną częścią otwartej debaty”.

Jasiewicz, profesor Polskiej Akademii Nauk, przedstawił twierdzenia w wywiadzie, który pojawił się w tym miesiącu w Focus Historia, koncentrującym się na 70-tej rocznicy powstania w Getcie Warszawskim.

„Ten nonsens, że żydzi zostali zabici w większości przez Polaków, został wytworzony po to, aby ukryć wielką żydowską tajemnicę: że skala niemieckich zbrodni była możliwa tylko dzięki udziałowi w niej samych żydów, którzy brali czynny udział w mordowaniu własnych ludzi” napisał Jasiewicz. Dodał, że „dialog z żydami jest bezcelowy”.

W następstwie reakcji oburzenia Centrum Szymona Wiesenthala i innych grup, zarząd Polskiej Akademii Nauk powiedział, że rozważy podjęcie kroków dyscyplinarnych wobec Jasiewicza. Winnicki nazwał te protesty „przez skrajne grupy, skandalicznymi i nie do przyjęcia.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.