Strona główna > NWO > Połowa ludzkości do 2018 roku będzie posiadała e-ID

Połowa ludzkości do 2018 roku będzie posiadała e-ID

 Połowa ludzkości do 2018 roku będzie posiadała e-ID.

Firma analityczna „Acuity Market Intelligence” prognozuje, że w najbliższych 5 latach połowa ludności kuli ziemskiej otrzyma e-ID (elektroniczny dowód tożsamości – tłum.) zawierający mikrochip. Za 5 lat w Europie e-ID będzie praktycznie w posiadaniu każdego obywatela a liderem w dziedzinie upowszechnienia e-ID będzie Azja w związku z dużą liczbą ludności.  

a,2

Do takich wniosków doszli analitycy „Acuity Market Intelligence”. Do krajów azjatyckich będzie się dostarczać ponad 60% wszystkich e-ID wydawanych w okresie od 2014 roku do 2018 roku. Badanie „Acuity Market Intelligence” zatytułowane „The Global National e-ID Industry Report: 2014 Edition” prognozuje, że w ciągu najbliższych 5 lat będzie wyprodukowane i wydane około 3,4 miliarda narodowych e-ID.

To prawie dwa razy tyle niż istnieje obecnie. Obecnie w świecie 1,75 miliarda ludzi posiada e-ID. Do roku 2018 posiadaczy kart elektronicznych będzie 3,5 miliarda, połowa ludności Ziemi. W ten sposób, w przybliżeniu, 84% wszystkich dowodów tożsamości, będących w użyciu na świecie, będzie w postaci elektronicznej.

Dodatkowo prawie 300 milionów ludzi otrzyma karty bez chipa ale z danymi biometrycznymi, dodaje Maxine Most, czołowy analityk „Acuity Market Intelligence” ds. e-ID. Program wprowadzania e-ID do 2018 roku przeprowadza 127 krajów. Dzięki temu wielkość rynku e-ID osiągnie 5,5 miliarda dolarów dochodu.

„Ostatnie wiadomości z dziedziny narodowych dowodów tożsamości potwierdzają prognozy wzrostu, dane „Acuity Market Intelligence” „- zauważa Most.

Tak więc w ciągu ostatnich miesięcy programy wprowadzania e-ID rozpoczęły już Indie i Filipiny. W zeszłym tygodniu Turcja zapowiedziała integrację danych biometrycznych w swoim systemie krajowym.

Korea Południowa znajduje się pod dużą presją w związku z niedawnym włamaniem do systemu e-ID i planuje wielką aktualizację. Ekspert także przytacza przykład Nigerii, w ktorej od lata tego roku, przy wsparciu „Master Card”, pomyślnie został uruchomiony program e-ID.

To wszystko, według „Acuity Market Intelligence”, zapewni stabilny wzrost branży kart elektronicznych w ciągu najbliższych 2 lat. Do końca 2014 roku wielkość rynku e-ID wyniesie 8,15 miliarda dolarów.

Szczyt dochodów przypadnie na 2016 rok kiedy branża otrzyma, od rządów różnych państw, ponad 10 miliardów dolarów. Wraz z wprowadzaniem e-ID przez coraz więcej krajów wielkość rynku będzie spadać ale pozostanie na wysokim poziomie. Według prognoz w 2018 roku wyniesie ona 8,6 miliardów dolarów.

Za: http://3rm.info/52058-komu-to-hochetsya-chtoby-polovina-naseleniya-zemli-k-2018-godu-imela-e-pasport.html

Data publikacji: 24.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *