Strona główna > Felietony > Polonia Christiana – pseudo-chrześcijański szmatławiec

Polonia Christiana – pseudo-chrześcijański szmatławiec

Polonia Christiana jest dwumiesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. X Piotra Skargi. Co ciekawego w najnowszym numerze lipiec-sierpień 2013?

Np.:

– „Wara od naszym dzieci” – artykuł zaczyna się tymi słowami: „Współczesne państwo zagraża rodzinie. Instytucje powołane do ochrony społeczeństwa zajmują się jego dezintegracją. Funkcjonariusze organów utrzymywanych z naszych podatków porywają nasze dzieci. System wprzągł już w swe destrukcyjne działania nauczycieli i lekarzy. Jeszcze tylko powszechna sąsiedzka inwigilacja…”;

– „Szykują nam homogułag” – wywiad z x prof. Dariuszem Oko; w wywiadzie poruszono mi. „pojęcie homoherezji”, pedofilię wśród księży, wspieranie przez duchownych różnych pedalskich ruchów…

– „Gender w natarciu” – rozmowa z Gabrielą Kuby, niemiecką socjolog;

– „Pedofilia jako norma” – Bogna Białecka tak rozpoczyna swój artykuł: „Choć wydaje się to niewiarygodnym koszmarem, profesjonalne stowarzyszenia psychologiczne i psychiatryczne stoją na progu normalizacji pedofilii” [oh! ach! Chciałbym być takim niewinnym, nieświadomym, z tak entuzjastycznie-pozytywnym poglądem na świat dzieciaczkiem jak autorka; czy coś może dziwić jeśli matce wolno zabić we własnym łonie własne dziecko??].

Są to  dobre artykuły, punktujące  rozgrywające się na naszych oczach ludobójstwo.

To oczywiście nie wszystko. W numerze jest jeszcze wiele innych materiałów, ale to większość dotyczących pedalstwa i tego rodzaju gnoju. Tematem numeru jest „Dzieciństwo pod specjalnym nadzorem” – na okładce dziecko w płodowej fazie rozwoju w ludzkiej ręce.

Jak w każdej gazecie, także w Polonii Christiana mamy felietony. I oto nasz gwóźdź programu – „Pożegnanie Żelaznej Damy” autorstwa Jerzego Wolaka. Zacytuję fragment: „Nie mogę – i to od dobrych kilku dekad – powstrzymać się od sympatii dla zmarłej Margaret Thatcher. Owszem, wiem że w latach sześćdziesiątych opowiedziała się za dekryminalizacją kontaktów homoseksualnych i legalizacją aborcji, by w następnej dekadzie dopomóc Czerwonym Khmerom w utrzymaniu reprezentacji na forum ONZ (…) [Istna gierkowska retoryka – wiecie, rozumiecie, pomożecie!] Przeczytałem niedawno, że rządy Żelaznej Damy doprowadziły do likwidacji tradycyjnych struktur społecznych na Wyspach. No cóż, od tego jest wolność słowa, aby każdy mógł sobie opublikować każdą, choćby nie wiadomo jak wymądrzoną opinię. [sic!]” Itd., w trybie psalmistyczno-pochwalnym.

Dlaczego była premier ma czasem złą prasę? – „lewica zadbała o to, by tak zajadłemu wrogowi socjalizmu przyprawić jak najpaskudniejszą gębę”. W jaki sposób? – muzyką młodzieżową! I seria wokalistów oraz zespołów rockowych, których wymienianie będzie stratą czasu i kilobajtów.

Powtórzmy – tematem numeru jest niszczenie rodziny przez pedofilię, aborcję, homoseksualizm, a pan Jerzy Wolak, publicysta czasopisma mającego w nazwie Jezusa Chrystusa, chwali byłą brytyjską premier, chociaż wie i wprost pisze o tym, że stanęła w jednym szeregu z całą tą zarazą i udzieliła jej politycznego poparcia. Już pomijam fakt, że artykuł autora nie jest koherentny.

Wolność słowa” w zżydłaczałym społeczeństwie polega właśnie na tym co prezentuje najnowszy numer Chrystusowej Polski – każdy może sobie opublikować każdą, choćby nie wiadomo jak wymądrzoną opinię, o ile nie dotyczy ona polityki i nie kwestionuje jej istnienia w obecnej formie. Nie inicjatywy obywatelskie, nie ruchy społeczne – takie czy owakie – ale partie polityczne i politycy BEZPOŚREDNIO sprawują władzę i tworzą prawo. (Czytelnicy Wolnej Polski, oraz inne zorientowane osoby, wiedzą, że polityka jest tylko zasłoną dymną za która działają zupełnie inne siły.) Ta bezpośrednia władza-polityka jest tabu, rzeczą świętą i nikt nie może tego kwestionować, wolność słowa nie dotyczy pryncypiów polityki. To nic, że aż po oczach bije brak logiki – można całym sercem krytykować homolobby, ale to nic, że Żelazna „opowiedziała się za dekryminalizacją kontaktów homoseksualnych i legalizacją aborcji”. Jest świętą, bo była politykiem. A! Przepraszam! Jest świętą, bo była konserwatystą, zajadłym wrogiem socjalizmu! Chrystusowa Polska to przecież dwumiesięcznik konserwatywny, prawicowy!… Koszerny…

Media głównego nurtu, mainstream kręci się wokół zapewnienia zażydzonej polityce racji bytu. Gazeta Wyborcza, Wprost, Nasz Dziennik, Newsweek, Gazeta Polska, Polonia Christiana – to wszystko jest mainstream, bo „zagania do urny wyborczej”. Kwestie życia i śmierci („kontrola urodzeń”, aborcja, legalizacja pedofilii, eutanazja, itd.) to tematy-tła. Gazeta Wyborcza popiera polityków o określonym poglądzie na te sprawy – zupełnie tak samo jak Nasz Dziennik i Polonia Christiana – te gazety także popierają polityków o określonych poglądach na te tematy, chociaż może Polonia Christiana nie robi tego w tak widoczny sposób jak Nasz Dziennik. Zauważmy dlaczego lewica, według autora przedmiotowego artykułu, obrzydziła ludziom Margaret Thatcher – „lewica zadbała o to, by tak zajadłemu wrogowi socjalizmu przyprawić jak najpaskudniejszą gębę.” To jest klucz – podział na socjalizm i nie-socjalizm – czyli ludzie mają rabotać na taki lub inny sposób. Reszta nie jest istotna.

Na temat Margaret Thatcher przeczytaj koniecznie:

Okrutny spadek po Margaret Thatcher: prywatyzacja publicznych przedsiębiorstw, utrata pracy, cięcia wydatków socjalnych i nędza całych grup społecznych

Prawdziwa THATCHER

27 VII 2013r.
przygotował: Minutus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.