Strona główna > Bez kategorii > Polityka Putina ma charakter powierzchowny i teatralny

Polityka Putina ma charakter powierzchowny i teatralny

Źródło: http://3rm.info/25087-politika-putina-nosit-pokazushnyy-harakter-general-leytenant-leonov.html

Data publikacji: 15.06.2012

Tłum. RX

Możliwe, że nie wszystko jest takie cyniczne jak się pisze, ale sama istota filozofii stosunków pomiędzy elitą „rosyjską” a USA jest uchwycona całkiem trafnie. Zadaje mi się pytania dlaczego Rosja zawsze ciągnie się w ogonie polityki amerykańskiej? Dlaczego niedawno Departament Stanu USA publicznie bronił rządu rosyjskiego, który był atakowany przez kandydata Partii Republikańskiej, przy czym Hillary Clinton przytoczyła wtedy masę przykładów według których rząd rosyjski zasłużył na poparcie Ameryki?

Jeżeli przyjrzymy się samej istocie spraw to powinniśmy przyznać, że każdy rosyjski działacz polityczny, wielki biznesmen, kremlowskie środowisko politycznych pijarowców, wybitny dziennikarz prasowy, dziennikarz telewizyjny, którzy mają swoje konta bankowe za granicą, że ci wszyscy ludzie muszą w swoich działaniach kierować się instrukcjami i lub sugestiami, które otrzymują z Waszyngtonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W jakiej formie? Niekoniecznie w bezczelnej i cynicznej, czasami wystarczy po prostu obserwować linię polityczną USA i starać się nie kwestionować i nie krytykować jej po prostu. Tak więc okazuje się, że polityka rosyjska toczy się tymi drogami, które wyznaczane są na Zachodzie, przede wszystkim w USA, które na razie są jedynym supermocarstwem i politycznym hegemonem świata. Jak może jakikolwiek nasz oligarcha, pod władzą którego są media i liczni urzędnicy, sprzeciwiać się Ameryce jeśli jest on uwiązany do niej pępowiną interesów finansowych. Nie jest przecież tajemnicą, że nawet rosyjskie rezerwy walutowe złota są przechowywane w amerykańskich papierach wartościowych to znaczy, że w 100% zależą od kursu prowadzonego przez USA, w tym przypadku od tego na ile miłosierny jest stosunek Amerykanów do rosyjskich aktywów.

Związek jest na tyle wielki, że trudno sobie wyobrazić, że rząd rosyjski nagle zacznie wierzgać przeciwko Ameryce. Można pozwolić sobie na jakieś efektowne „przedstawienie teatralne”, takie jakie miało miejsce podczas bombardowania Jugosławii kiedy ówczesny premier rosyjski Primakow manifestacyjnie zawrócił swój samolot (z podróży dyplomatycznej). Nasz sprzeciw w sprawie sytuacji w Syrii, w kwestii Systemu Obrony Przeciwrakietowej (Tarcza Antyrakietowa), to są wszystko zaledwie epizody o charakterze teatralnym a nie o charakterze rzeczywistym. My niczemu nie jesteśmy w stanie zapobiec i niczego nie możemy przeciwstawić Ameryce. A teraz kiedy związani jesteśmy porozumieniami naftowymi, na przykład o zgodnym korzystaniu z szelfu arktycznego czy innymi umowami, to trzeba rozumieć, że nie może kraj, który jest związany sprzedażą swoich bogactw naturalnych Zachodowi, być krajem niezawisłym w swojej polityce. Nie może się to zdarzyć z samej definicji ponieważ niezależność może być przede wszystkim ekonomiczna.

Tylko w takim przypadku można myśleć w kategoriach suwerenności narodowej. Rozumie to nawet koza. Dlatego to, że technologia zarządzania Rosją z Ameryki jest zorganizowana i istnieje naprawdę, jest absolutnie jasne. Do realizacji tego zarządzania istnieją bezpośrednie linie łączności telefonicznej a także jest 25 tysięcy amerykańskich stypendystów. Dostawszy stypendium z USA, kto będzie się im opierał? Oczywiście nikt.

Skąd u nas w Rosji taka ilość ludzi, którzy hańbią i opluwają własną historię, specjalizując się w tym, fałszują Wielką Wojnę Ojczyźnianą, potępiając wszystko co jest związane z minionym sowieckim okresem naszej historii. Są to wszystko ludzie, którzy żywią się z amerykańskiej ręki. Nie możemy powiedzieć na ile bezpośrednie są działania nauczycieli z Ameryki, w polityce są raczej wyrafinowane i zamaskowane. Oczywiście mamy wiele cech ze sfery suwerenności i niezawisłości ale są one całkowicie wpisane w pojęcie „ograniczonej suwerenności” ponieważ już o bardzo wielu sprawach nie możemy decydować samodzielnie i nie możemy naszych decyzji wykonywać samodzielnie.

Generał broni, doktor nauk historycznych Nikołaj Siergiejewicz Lieonow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.