Strona główna > Bez kategorii > Policja „rosyjska” zakupi potężne elektroparalizatory do tłumienia protestów

Policja „rosyjska” zakupi potężne elektroparalizatory do tłumienia protestów

Na podstawie: http://www.rusimperia.info/news/id15647.html

Data publikacji: 31.01.2013

omon1

W celu tłumienia protestów obywatelskich policja putinowskich kremlowców planuje zakupienie nowych, potężnej mocy, elektroparalizatorów służących do oszałamiania ludzi. Putinowscy oprawcy chcą wydać dodatkowo 60 milionów rubli na zakupy profesjonalnych elektroparalizatorów zabronionych w wolnej sprzedaży z powodu mocy, pisze gazeta „Izwiestia”. Urządzenie elektroparaliżujące jest autonomicznym iskrowym miotaczem AIR-107U, które będzie dostarczone policji w liczbie 6809 sztuk już wiosną i jest najpotężniejszym wśród trzech klas elektroparalizatorów. Wygląda jak pałka policyjna o długości 40 cm i o ciężarze ponad 0,5 kg.

„Nazywa się kontaktowo-dystansową dlatego, że może po prostu być stosowana dotykowo i z odległości 4-5 metrów. Pałka posiada specjalny jednorazowy magazynek EKU, wystrzeliwujący ładunek elektryczny w przeciwnika”- z satysfakcją opowiedział oficer policji. Dodatkowe 3 miliony rubli pójdą na zakup 5 tysięcy tychże właśnie magazynków.

Gazeta „Izwiestia” pisze, że ten policyjny gadżet strzela ładunkiem o mocy 120 tysięcy volt i zapewnia „gwarantowaną neutralizację” do 15 minut. Producent gwarantuje użytkownikowi minimum 3 tysiące strzałów. Dla stojących na straży praw swoich współobywateli policjantów przewidziano na pałce „antychwytnik”. Na powierzchni elektroparalizatora są ukryte elektrody z wysokim napięciem na wypadek gdyby obywatelom strzeliło do głowy chwytać elektropałki rękoma. Informuje się, że elektryczną „pałę” dostarczy się pomiędzy marcem a majem do baz ochronnych MWD w Moskwie i w podmoskiewskiej miejscowości Bałaszicha gdzie stacjonuje ODON (Wydzielona Dywizja Przeznaczenia Operacyjnego) wojsk wewnętrznych czyli była „dywizja imienia Dzierżyńskiego”, która obsługuje mecze piłkarskie i wiece opozycji w stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.