Strona główna > Świat > Polacy wspólnie z Brytyjczykami przeciw islamizacji. „Chodźcie z nami”

Polacy wspólnie z Brytyjczykami przeciw islamizacji. „Chodźcie z nami”

W weekend (zapiątek/red. w-p) w Dewsbury przeszła manifestacja przeciw islamizacji zorganizowana przez Britain First. W marszu Polacy maszerowali ramię w ramię z Brytyjczykami.

a

Położone w hrabstwie West Yorkshire miasto Dewsbury zamieszkuje wysoki odsetek islamskich imigrantów. Marsz przeciwko inwazji zorganizowała organizacja Britain First, która odwołuje się do wartości chrześcijańskich jako fundamentu społeczeństwa brytyjskiego.

W manifestacji w Dewsbury brali też udział Polacy. Jedna z liderów organizacji – Jayda Fransen zwróciła się do wszystkich Polaków z Wielkiej Brytanii: „Proszę, chodźcie z nami! Nasz kontynent jest najeżdżany, kobiety są gwałcone, to jest nasza wspólna walka. Zaangażujcie się z nami.” – mówiła podczas manifestacji.

Równolegle do demonstracji Britain First odbyła się kontrmanifestacja, w której wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele społeczności muzułmańskiej i sympatycy lewicy. Manifestanci skandowali hasła takie jak „Naziści! Won z Wielkiej Brytanii!”, a w tłumie można było nawet dojrzeć flagę ZSRR.

Źródło: http://ndie.pl/polacy-wspolnie-z-brytyjczykami-przeciw-islamizacji-chodzcie-z-nami/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *