Strona główna > Polska > Czy Polacy są jeszcze cz. 3

Czy Polacy są jeszcze cz. 3

Wychodzi szydło z worka – smog a zdrowieZ cyklu: „Państwo istnieje formalnie”

a09

3* Dofinansowanie wymiany pieców.

Mamy kolejny problem.

Z jednej strony dług tego kondominium zwanego Polską, wzrósł do biliona złotych, a obecnie szastają miliardami na zupełnie zbędne inwestycje.

Proszę zauważyć, podwyżki dla emerytów to było po kilka – kilkanaście złotych. Prawda, że dla swoich wynosiły one kilka tysięcy, ale przecież niedawno Rząd ogłosił już wstępny projekt reformy emerytalnej, że wszyscy dostaną tylko po 1000 złotych, a jak ktoś chce więcej to niech się dodatkowo ubezpiecza.

To posunięcie, przygotowanie społeczeństwa na emerytury 1000 złotowe, prawdopodobnie jest związane z przyłączeniem województw lwowskich do Polski. Nagle dostaniemy kilka milinów emerytów z tamtych terenów. A więc trzeba będzie ich z czegoś utrzymać. Świadczy o tym także pośrednio nagle obniżenie wieku emerytalnego w Polsce. Jeszcze, chyba dwa lata temu, ci sami eksperci oraz te same gazety twierdziły, że bez podniesienia wieku emerytalnego to świat się zawali, a przynajmniej ZUS. Ale w jednym państwie nie mogą być dwie grupy emerytów stara 67 lat, i ukraińska 60 lat.

Wiadomo, ze ten twór zabiurkowy zwany Ukrainą, którego nawet ONZ nie uznaje, już około rok temu zbankrutował. Dlatego wysłano tam p. Nowaka – tego od zegarków, z odpowiednią kasą, aby remontowano drogi regionu lwowskiego, z prawie 70 milionami euro ma Ukrainie to trzeba pomnożyć przez 25 hrywna.

Z jakich to pieniędzy chce zarówno rząd jak i samorządy dofinansowywać wymianę pieców w Polsce?

Przecież jest to jawna kpina ze społeczeństwa. Żaden rząd na świecie niczego nie produkuje. To są tylko skradzione społeczeństwu pieniądze. Innymi słowy czeka nas kolejna wielka podwyżka podatków, zarówno państwowych jak i tych lokalnych.

Proszę sobie obliczyć, „eksperci” szacują, że koszt tej wymiany tylko na Śląsku to ok. 7 miliardów. Proszę to podzielić tą kwotę przez liczbę mieszkańców od dzieciaka w kołysce poczynając, a na staruszkach kończąc i od razu zrozumiecie ile będzie to kosztowało każda rodzinę.

Sam NFOŚiGW przeznaczył na te wymiany aż 10 miliardów. O zabezpieczenie wody na potrzeby ludności nawet nie pomyślał ale o inwestycje dla koncernów od razu. Nieprawdaż, ze to ciekawe?

Te 10 miliardów to prawie dwa miesiące utrzymania całej służby zdrowia w Polsce. Można by kolejki wieloletnie do specjalistów skrócić. Nie! trzeba te pieniądze dać koncernom zagranicznym.

Stąd moje pytanie; czy jesteśmy Narodem?

Nie mówię tego bezpodstawnie. Poniżej udowodnię.

Innymi słowy ceny energii muszą wzrosnąć, ponieważ to jest najłatwiejszy sposób „skubania” ludności.

Inaczej siła nabywcza pieniądza znacznie spadnie. Niby w sakiewce będzie tyle samo, a może nawet więcej, ale w koszyku po zakupach znacznie mniej.

Dlaczego pieniądze trafią do koncernów zagranicznych?

Ponieważ Rząd zmienia normy i wprowadza przepisy zabraniające używania pieców np. 4 klasy emisyjnej.

Co to znaczy w praktyce.

To znaczy, ze cała masa warsztatów rzemieślniczych zbankrutuje i przejdzie na garnuszek państwa czyli bezrobocie.

Do tej pory te wszelkiej maści piece, na biopaliwa, miał, drewno budowali rzemieślnicy. Oni nie dostaną dofinansowania na zmianę produkcji. Ludzie będą musieli kupować piece zagranicznych koncernów. Czyli chłopcy z rządu już uzgodnili, które to koncerny dostaną dofinansowanie, poprzez wzrost sprzedaży w Polsce. Czy to także było uzgodnione na spotkaniu w Izraelu w listopadzie 2016 r.? Dlatego na tym spotkaniu rozważano właśnie rozwój. Nie podano tylko jakiego kraju.

Innymi słowy, mówiąc wprost, jest to kolejne skubanie polskiego społeczeństwa.

Najśmieszniejsze jest to ględzenie o dofinansowaniu przez samorządy wymiany kotłów.

A z jakiej to kieszeni owe samorządy wyciągną te pieniądze. Żaden użyteczny idiota nie wspomni [Goldman zwany w Polsce Leninem], nawet nie zająknie się nad tym problemem.

Samorząd ma dwie możliwości; albo podniesie podatki, albo z czegoś zrezygnuje.

Jak wiadomo, oficjalnie podał to GUS, ok 20% dzieci chodzi do szkoły bez śniadań. Z owego nagłaśnianego po 1989 roku podawania dzieciom szklanki świeżego mleka od krowy nic nie pozostało.

Samorządy nie maja nawet forsy na podawanie witaminy D-3 dzieciom i młodzieży, chociaż za „komuny” było to powszechne. Co zrobili z tymi pieniędzmi, nie wiadomo.

Dodatkowo od razu widać jakich to konsultantów medycznych z zakresu pediatrii, czy epidemiologii powołano. W mass mediach brylują tylko jako handlarze szczepionek. Żaden nie zaapelował do radnych, posłów o tran.

Sam musisz sobie odpowiedzieć Dobry Człeku dlaczego?

Czyli obecne działania rządu warszawskiego zmierzają do wzrostu bezrobocia i w konsekwencji do niszczenia klasy średniej w Polsce. Wiadomo, klasa średnia jest zarówno motorem postępu jak i najbardziej przeszkadzającą aktorom sceny politycznej realizującym obce cele.

Ujawnia się także miałkość merytoryczna i moralna tych 470 „wyższych” uczelni z tysiącami pracowników „naukawych”. To, ze żadnych wynalazków ani teorii naukowych nie widać, jest bezdyskusyjnym faktem. Rocznie ponad 30 milionowe społeczeństwo patentuje nieco ponad 100 wynalazków. Trzy razy większe Niemcy patentują ponad 17500 wynalazków. A obecnie rząd warszawski tworzy prywatne wyższe uczelnie medyczne.

Proste pytanie z czego?

Jakimi kadrami zostaną one zasilone?

Dlatego owe już istniejące uczelnie milczą obecnie!

A obecnie nawet nie zająkną się nad jawnymi dezinformacjami o smogu. A przecież jeszcze 25 lat temu te dane były w podręcznikach.

cdn.

dr J. Jaśkowski

Czym głupsi aktorzy sceny politycznej i mniej samodzielne państwo

tym więcej przepisów zakazu i nakazu. jj

 

„Upadek narodu może nastąpić tylko,

dzięki pomocy zdrajców i renegatów” jj

Gda. 20.01.2017 r.

Otrzymane od autora mailem

Za: http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/106363-czy-polacy-sa-jeszcze-narodem-cz-iii
Data publikacji: 21.01.2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.