Strona główna > Bez kategorii > Pojawiły się pogłoski o zamachu na prezydenta Syrii, Baszara al-Assada

Pojawiły się pogłoski o zamachu na prezydenta Syrii, Baszara al-Assada

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pojawily-sie-pogloski-o-zamachu-prezydenta-syrii-baszara-al-assada

Data publikacji: 25.03.2013

ba1

 

Doniesienia mediów z Bliskiego Wschodu pełne są plotek na temat ewentualnej śmierci Baszara al-Assada. Do zdarzenia podobno doszło w ostatnią sobotę. Zabójcą prezydenta Syrii miał być jego irański ochroniarz. 

Jednak zwykle dobrze poinformowany kanał telewizyjny Russia Today, powołując się na źródła zbliżone do rządu twierdzi, że informacje o śmierci są fałszywe. Według pogłosek Baszar al-Assad został postrzelony w wyniku czego trafił do szpitala w Damaszku. W jego okolicy zablokowano drogi a otaczające budynki zostały zajęte przez siły rządowe.

Co ciekawe, pewne źródła zbliżone do syryjskiego rządu odrzucają wszystkie pogłoski i jednocześnie dodają, że media izraelskie jako pierwsze roznosiły wiadomość o rzekomej śmierci Assada. Inne kanały informacyjne i gazety kopiowały ją bez podawania źródła. Po za tym, Baszar al-Assad przede wszystkim nie ma żadnego irańskiego ochroniarza.

 

Warto zwracać uwagę na takie pogłoski, bo na kilka dni przed ogłoszeniem śmierci Hugo Chaveza w Internecie już o tym wiedziano. Niektórych rzeczy po prostu nie da się długo utrzymać w tajemnicy a Syria jest krajem na tyle niebezpiecznym, że skuteczny zamach na Assada nie zdziwiłby nikogo.

 

Źródło: http://rt.com/news/syria-assad-death-rumor-762/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.