Strona główna > Bez kategorii > Pogrzeb Józefa Glempa – nie kłamać nad tą trumną!

Pogrzeb Józefa Glempa – nie kłamać nad tą trumną!

Źródło: http://gazetawarszawska.com/2013/01/27/pogrzeb-jozefa-glempa-nie-klamac-nad-ta-trumna/

Data publikacji: 27.01.2013

Pogrzeb Józefa Glempa – nie kłamać nad tą trumną!

Z inicjatywy niżej podpisanego, nestor Ruchu Narodowego Jędrzej Giertych – jeden z ostatnich, którzy znali, a nawet widzieli Adama Doboszyńskiego przy życiu – został poproszony o wniesienie apelu do władz Kościoła o rehabilitację zamordowanego przez żydów śp. Adama Doboszyńskiego.

Prośba została spełniona z dużą gorliwością i list z prośbą o rozpoczęcie procesu oczyszczenia Imienia tego ofiarnego Polaka i katolika został wysłany do Prymasa Glempa.

Prymas Glemp nigdy nie odpowiedział na to pismo, ani też nic nie uczynił, aby problem ten naświetlić wiernym.

List ten dotarł do adresata – jeśli ktoś by wątpił w to, czy Józef Glemp to pismo przeczytał. W rozmowie z niżej podpisanym – kilka miesięcy później – prymas Glemp potwierdził odbiór poczty i zaznajomienie się z jej treścią. W trakcie krótkiej rozmowy, Prymas Józef Glemp wyraził słabo skrywaną niechęć do tej inicjatywy.

(-) Krzysztof Cierpisz

2013-01-27

 

( fragment)

„ Ks. Kardynał Józef Glemp

Prymas Polski, Arcybiskup Warszawski

W Warszawie

Londyn 8 lipca 1986

Wasza Eminencjo, Księże Prymasie !

Pozwalam sobie zwrócić się do Waszej Eminencji jako do głowy polskiego Kościoła z gorącą prośbą o wzięcie w swoje ręce sprawy wszczęcia kampanii o przywrócenie dobrego imienia jednemu z najbardziej skrzywdzonych Polaków, jakim jest Adam Doboszyński. Ten gorący polski patriota i sługa Polski, oficer rezerwy polskiego wojska, który pełnił służbę w tym wojsku także i czasie drugiej wojny światowej, a przebywał w czasie tej wojny głównie w Anglii i we Francji i który był wybitnym, jednym z najwybitniejszych w swoim pokoleniu polskich publicystów i pisarzy politycznych i ekonomicznych, pisującym w duchu zarówno patriotycznie polskim, jak gorąco katolickim, został przez owoczesne władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej oskarżony niegodziwie o to, ze był szpiegiem niemieckim i w procesie w sposób oczywisty oszczerczo, sztucznie i kłamliwie zmontowany i nie mający nic wspólnego z rzetelnym dążeniem do ustalenia prawdy uznany za niewinnego, skazany na śmierć i w 1947 roku stracony………………………………..”

cd na:

http://gazetawarszawska.com/2012/08/28/jedrzej-giertych-list-do-prymasa-jozefa-glempa/

http://gazetawarszawska.com/2012/08/21/11468/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.