Strona główna > Świat > Pogromcy Iluzji. Uwaga: KTO i CO kryje się pod AVAAZ.org?

Pogromcy Iluzji. Uwaga: KTO i CO kryje się pod AVAAZ.org?

Źródło: http://wolnaplaneta.pl

Roz-czarowanie czyli czar który… prysł.

Kiedy odkryliśmy AVAAZ.org i organizowane przez nich w „szczytnych celach” kampanie, świadomie trzymaliśmy się z daleka od tematów zaangażowanych politycznie. Skupiliśmy się na tych, które dotyczyły Matki Ziemi, zwierząt, przyrody i praw człowieka. Byliśmy bardzo ostrożni i podpisywaliśmy wyłącznie te petycje, w których widzieliśmy potencjał dla nas wszystkich. W ciągu tych 5 lat wydawało się że nareszcie znalazła się grupa ludzi, organizacja która wyszła daleko poza mafijne, globalne układy i stara się postawić coś „na nogi”.

Kilka miesięcy temu jednak pojawił się pierwszy gorzki smak związany z reklamą na stronie AVAAZ w której widać było Ala Gore: arcybiskupa kłamstwa klimatycznego i architekta podatku klimatycznego, kreatury ewidentnie stojącej po ciemnej stronie., która… reklamowała z uśmiechem AVAAZ.
Wtedy pojawiło się pytanie: Dlaczego? Dlaczego właśnie on?

Ten gorzki smak został niejako wzmocniony przy okazji kampanii podczas której AVAAZ prosił o wsparcie tzw opozycji w Syrii – o której notabene wiemy że składa się w większości z najemników z obcych krajów, finansowanych przez USA w celu obalenia praworządnego rządu niezależnej, niepodległej Syrii. Tej petycji oczywiście nie podpisaliśmy.

Wystarczyło to jedno pytanie i ta jedna wątpliwość wysłane do „góry”, a „góra” odpowiedziała nam w bardzo zaskakujący sposób.

W trakcie z jednych z ostatnich kampanii dot. GMO postanowiliśmy pomóc AVAAZ-owi finansowo wspierając go drobnym datkiem. Jednak pieniądze te wyszły z naszego konta i… wróciły do nas z powrotem. Co dziwne – nie mieliśmy uczucia aby wysłać te pieniądze jeszcze raz. Tak więc odłożyliśmy tą sprawę na jaki czas na bok tłumacząc ją „siłą wyższą”.

Wczoraj Shogun natknął się na artykuł którego część publikujemy poniżej. Artykuł który rzuca Światło w gabinet cieni AVAAZ.org.

AVAAZ

AVAZZ jest jednym z tych stowarzyszeń (NGO, Non-Governmental Organization czyli organizacji pozarządowych) których globalna mafia używa do tego, aby manipulować ludzkością i aby odciągać im pieniądze. Podobnie jak Human Rights Watch, Greenpeace i inne. W roku 2007 pojawił się w internecie AVAAZ.

Interesem tej organizacji jest – pomimo udziału milionów ludzi – tak naprawdę nie ruszanie niczego z miejsca. Globalna mafia wie doskonale że ludzie chcą czynić coś dobrego i starania te kieruje w fałszywym kierunku. Naturalnie, w ich oczach najlepszą „opozycją” jest opozycja która jest dobrze kontrolowana! Oczywiście tą najlepszą kontrolowaną opozycją jest opozycja która została zapoczątkowana… przez samą globalną mafię. Najbardziej znanym dziś przykładowym tworzeniem strefy wpływów tego typu jest infiltracja Ruchu Studenckiego COINTELORO przez samą FBI w latach 1950-1960.

W ciągu tylko trzech pierwszych lat liczba uczestników kampanii AVAAZ-a wzrosła do 4,9 mln ludzi z całego świata i tym samym już teraz stała się największym ruchem internetowym na całym świecie. Oni sami nazywają to „członkostwem”, bowiem wystarczy tylko raz popisać się pod jedną z ich kampanii i już człowiek staje się automatycznie „członkiem” tego ruchu.

Pomimo tego że nie podzielamy w całości stanowiska Hartmurta Barth-Engelbarth, to jednak opublikował on bardzo dobry opis AVAAZ-u.

AVAAZ czy AWACS?

autor: Hartmurt Barth-Engelbarth

Poprzez różne petycje u attac i innych organizacja o nazwie AVAAZ robi sobie obecnie reklamę w sprawie Free Tibet jak i dla rezolucji Free Zimbabwe. Co się za tym kryje? Nie, to nie jest nawoływanie do wkroczenia. Chodzi po prostu o prawa człowieka, o demokrację i oczywiście należy się po tym podpisać! Albo raczej nie?

AVAAZ jest sprytnie zrobioną próbą post-Bushowskiej polityki imperialnej -tak aby już niejako na wyrost lansować tą politykę jako „demokratyczną”. Amerykańskie: organizacja-matka CIVIC ACTION oraz organizacja-matka MOVE-ON często w podejrzany sposób podkreślające ich status NGO (NGO, Non-Governmental Organization czyli organizacja pozarządowa), podobnie jak i ich europejska córka AVAAZ – zasiedliły się na obrzeżu „Demokratów” i wspomagane są przez znanych „Demokratów” jak Al Gore – kontrkandydat Georga Busha w jednym z ostatnich wyborów prezydenckich.
Zarówno MOVE-ON, CIVIC-ACTION jak i AVAAZ są próbą Obamowskiego skrzydła „Demokratów” aby przejąć ruchy praw obywatelskich, części ruchów pokojowych a w szczególności ruchy takie jak przeciwko wojnie w Iraku, jednak bez wprowadzania w nich istotnych, strukturalnych zmian. Obydwie organizacje-matki w USA faktycznie wydają się pełnić demokratyczne funkcje, nawet organizować sprzeciwy lub angażować się we wpływy na Kongres (i na fundusze sponsorujące Obamę), lecz zasadniczo obydwie spełniają funkcję faceliftingu, kuracji dla świeżych komórek, kuracji bankrutującego już systemu.(…)

CO?

AVAAZ jest łapaczem szczurów na wyprawy krzyżowe przeciw pojawiającym się, potencjalnym „Złym Chłopcom” („Bad Guys”) w strategicznie ważnych politycznie, strategicznie i zdefiniowanych zasobami naturalnymi miejscach. Wczoraj Zimbabwe, potem Tybet, jutro Sudan (czy Syria*), a najbliżej – „prawa człowieka” w Iranie.

KTO?

Założyciele AVAAZ-u to: MoveOn.org oraz Res Publica – obydwie te organizacje są w ścisłym związku z Georgiem Sorosem i otrzymały od niego dużo pieniędzy. Soros jest najbardziej znanym spekulantem i menadżerem tzw Hedge Fonds na świecie. Jest uosobieniem tzw kapitalizmu-szarańczy.

Siecią AVAAZ opiekuje się mała grupa aktywistów z wielu państw:

Ricken Patel – współzałożyciel i dyrektor wykonawczy – Executive Director –  (Kanada). Patel był m.in. doradzcą w ONZ, Rockefeller Foundation, Gates Foundation, Harvard University oraz INTERNATIONAL CRISIS GROUP.

Heather Reddick – Dyrektor Operacyjny (USA)

Veronique Graham – Asystent Dyrektora (Francja)

Paul Hilder – Dyrektor Kampanii (UK): współzałożyciel strony „OpenDemocracy“ która jest finansowana przez Ford Foundation, Rockefeller Brothers Found i przez Charles F. Feeney’s Atlantic Philanthropies.

Ben Wikler – Dyrektor Kampanii (USA): były rzecznik prasowy członka Kongresu USA Sherrod Browna.

Taren Stinebrickner-Kauffman – Senior Climate Campaigner: analityk firmy doradczej i badającej opinię publiczną Mellman Group, (mówiąca o sobie: „whose clients include leading political figures and the nation’s most important public interest groups“)

Julius van de Laar – niemiecki rzecznik prasowy: podczas kampanii wyborczej był w teamie Baracka Obamy oraz w w czasie kampanii wyborczej dla teamu niemieckiej partii SPD (jako pracownik Kommunikationsagentur A&B Face2Net)

Źródła do artykułu:

http://www.politaia.org/sonstige-nachrichten/wer-und-was-steckt-hinter-avaaz/

http://info-agent.blogspot.com/2011/04/wer-steckt-hinter-avaaz.html

http://www.barth-engelbart.de/?p=413

http://hintergruende2012.blogspot.com/2011/04/avaaz-george-soros-warum-vorsicht.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.