Strona główna > NWO > Pocałunek Judasza Iskarioty: Wróg jest wewnątrz. (1)

Pocałunek Judasza Iskarioty: Wróg jest wewnątrz. (1)

Pocałunek Judasza Giotto (ok.1304- 1306) – detal

Pocałunek Judasza Giotto (ok.1304- 1306) – detal

W całej twórczości Giotta nie ma równie wstrętnej gęby (Judasza). I w całej twórczości nie ma twarzy równie pięknej, co twarz Chrystusa. Jest to twarz rosłego, przystojnego mężczyzny, twarz z marmuru, pełna godności, a nie chrześcijańskiej pokory (…)

Zdegenerowany, kryminalny pysk Judasza, ze zwierzęco niskim czołem i z wargami wydętymi do pocałunku, a naprzeciw boski profil Chrystusa, sama jasność i szlachetność. Nikczemny spłoszony wzrok zdrajcy i czysty wzrok syna cieśli z Nazaretu. Fałsz i prawda zderzone w centralnym punkcie malowidła

W. Łysiak, Malarstwo białego człowieka, s. 62

Zob. Krótki tekst o Judaszu

Pocałunek Judasza Iskarioty: Wróg jest wewnątrz.

The Kiss of Judas Iscariot: The Enemy is Within / Pocałunek Judasza Iskarioty: wróg jest wewnątrz (cz. 1) / transkrypcja filmu z homilii o. Michaela Rodrígueza

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Dignáre me laudáre te, Virgo sacráta. Da mihi virtútem contra hostes tuos.  Benedictus Deus in sanctis suis. Amen.

Dozwól mi Cię chwalić o Panno Przenajświętsza i Daj mi moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim. Niech będzie błogosławiony Bóg w swoich świętych. Amen.

Strzeżcie się! Głęboko w Kościele Katolickim jest wróg. Podczas najświętszej nocy w historii ludzkości, kiedy Syn Boży ustanawiał Eucharystię i kapłaństwo. . . był tam wąż, który szeptał do ucha Judasza Iskarioty.

(1)  Ewangelia św. Mateusza 26:46-49 mówi:

“Wstańcie, chodźmy! Oto blisko jest mój zdrajca”. Gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim wielka zgraja z mieczami i kijami, od arcykapłanów i starszych ludu. Zdrajca zaś dał im taki znak: “Ten, którego pocałuję, to On; Jego pochwyćcie!”. Zaraz też przystąpił do Jezusa, mówiąc: “Witaj Rabbi!”, i pocałował Go”.

(2)  Św. Paweł, wielki apostoł, powiedział do biskupów i duchownych w Efezie, Dz 20:28-30:

“Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów”.

(3)  W liście z 4 grudnia 1970 roku s. Łucja z Fatimy napisała:

“Nasza Pani poprosiła i zaleciła codzienne odmawianie Różańca, powtarzając to wszystko w objawieniach, jakby nas ostrzec, że w tych czasach diabolicznej dezorientacji, nie wolno nam dawać się oszukiwać fałszywymi doktrynami, które hamują wznoszenie się naszych dusz do Boga poprzez modlitwę”.

(4)  Razem ze św. Bazylim, św. Grzegorzem z Nazjanzu, św. Atanazym, św. Jan Chryzostom zaliczany jest do czterech najważniejszych wschodnich doktorów Kościoła.

 • Św. Jan Chruzostom urodził się w 344 AD i większość życia spędził w Antiochii, mieście gdzie zamęczono siedmiu Makabeuszy, i gdzie pierwszy raz ludzi nazywano “chrześcijanami”.
 • W 398 AD został konsekrowany na arcybiskupa i patriarchę Konstatntynopola.
 • Był przeciwieństwem swojego poprzednika, lekkodusznego biskupa Nektariusza.

Św. Jan zaczął od “sprzątania domu”, dając księżom więcej pracy i nalegając na więcej modłów. Wymagał powrotu mnichów do klasztorów zamiast ich wędrówek, co niektórzy robili. Nie wydawał żadnych bankietów, spożywał  ubogi posiłek wieczorny, biednie się ubierał, sprzedał bogate meble z biskupiego pałacu, i biednym rozdał pieniądze, żywność i odzież.

 • Jego dwoma największymi wrogami byli biskupi: Sewerianus, biskup Gabala w Syrii, i Teofilus, patriarcha Aleksandrii.
 • Dzięki pomocy i wsparciu cesarzowej Eudoksji, Teofilus zebrał grupę biskupów z Egiptu, i zorganizowali fałszywy synod, by pozbyć się św. Jana Chryzostoma.
 • Postawili mu fałszywe i frywolne zarzuty – że zwolnił diakona za pobicie służącego, że powołał kilku swoich księży, że wyświęcał księży w swojej domowej kaplicy, że sprzedał rzeczy należące do Kościoła, że nikt nie wiedział co robił ze swoimi dochodami, oraz że sam spożywał posiłki.
 • Oskarżyli go również o zdradę cesarza. Cesarz wydał nakaz wypędzenia go, ale sprzeciwili się temu ludzie, którzy zebrali się wokół kościoła by bronić swojego pasterza.

W pożegnalnej homilii św. Jan Chryzostom zawołał:

“Ze wszystkich stron otaczają mnie gwałtowne burze, ale się nie boję, bo stoję na skale. Mimo że morze się piętrzy i fale są wysokie, nie mogą zatopić łodzi Jezusa. Nie boję się śmierci, która dla mnie jest korzystna, ani wygnania, bo cała ziemia należy do Pana, ani utraty rzeczy, bo na świat przyszedłem nagi, i tak samo muszę go opuścić. Chrystus jest ze mną, kogo mam się bać?”

(5)  Św. Jan Eudes założył Zgromadzenie Jezusa I Maryi. Razem ze św. Marią Małgorzatą Alacoque, był założycielem I inicjatorem nabożeństwa do Najświętszego Serca.

 • Urodził się w roku 1601 w Normandii, Francja, i zmarł w 1680.

“Najbardziej widocznym znakiem gniewu Pana Boga i najstraszniejszym samosądem jaki On może nałożyć na świat jest Jego pozwolenie by Jego lud dostał się w ręce duchownych, którzy są księżmi bardziej w nazwie niż w czynach, księży którzy praktykują okrucieństwo drapieżnych wilków, zamiast dobroci i czułości oddanych pasterzy”.

(6)  La Salette nadal jest maleńkim miasteczkiem wysoko w Alpach nieopodal Grenoble. W dniu 19 września 1846 roku dwoje biednych dzieci, 14-letnia Melanie mathieu i 11-letni Maximin Giraud, patrząc na góry, zauważyli niezwykle piękną kobietę.

 • Powiedziała im by się nie bali, że przyszła by powiedzieć im coś bardzo ważnego.

Pięć lat później, to objawienie Matki Bożej uznał Kościół Katolicki. Od roku 1858 do 1877 Melanie głosiła orędzie Matki Bożej z La Salette, i spisała je w roku 1878.

Według Matki Bożej Saletańskiej,

“Księża, pasterze mojego Syna, księża, poprzez złe prowadzenie się, ich brak szacunku i bezbożność w celebrowaniu świętych tajemnic, ich umiłowanie pieniądza, ich umiłowanie zaszczytów i przyjemności, księża staną się szambem nieczystości. Biada księżom i poświęconym Bogu, którzy poprzez swoja niewierność i złe życie ponownie krzyżują mojego Syna!”

(7)  Papież Leon XIII panował przez 25 lat (1878-1903), i zmarł w wieku 93 lat w roku 1903.

 • W czasie swojego pontyfikatu miał świadomość ogromnej infiltracji ateizmu, okultyzmu i wszelkich form zła przedostającego się do społeczeństwa. Szczególnie niepokoił go wpływ masonów, których celem było zrujnowanie Kościoła Katolickiego. Miał najbardziej niezwykłe doświadczenie związane z szatanem.
 • Podczas narady z kardynałami w prywatnej kaplicy watykańskiej 13 października 1884 roku (dokładnie 33 lata przed “cudem słońca” w Fatimie), przechodził przed ołtarzem, kiedy nagle się zatrzymał i wydawał się tracić kontakt z otoczeniem. Jego smukła twarz bladła [?], oczy patrzyły z przerażeniem, i stał bez ruchu przez kilka minut, aż ci wokół niego myśleli, że umiera. Przybiegł jego lekarz, ale po chwili lub dwóch papież odzyskał zdrowie i niemal z wielkim bólem wykrzyknął: “Och, jakie straszne słowa usłyszałem!” I wtedy papież ułożył słynną modlitwę do św. Michała Archanioła.
 • Po jakimś czasie papież Leon XIII zwierzył się z tego, co to była za wizja. Szatan, gardłowym głosem, przechwalał się Bogu, że może zniszczyć Kościół, jeśli będzie miał więcej czasu i władzy. Poprosił Boga o 75, potem o 100 lat. Pan Bóg spełnił jego prośbę, zaznaczając, że zostanie ukarany jeśli mu się to nie uda.
 • Jako środek boskiej ochrony przed szatanem, Leon XIII nakazał odmawianie trzech Zdrowasiek i modlitwę do św. Michała Archanioła po każdej cichej Mszy.
 • Odmawianie tych modlitw po Mszy zniesiono w większości parafii po II Soborze Watykańskim.

(8)  W encyklice Pascendi Dominici Gregis z 8 wrzesnia1907 roku, w której potępił herezję modernizmu, Pius X napisał, że heretycy znajdowali się “nie tylko wśród największych wrogów Kościoła, ale, co jest najgorsze i godne ubolewania, w jego łonie”.

 • Tych modernistów nazywa “najbardziej zgubnymi ze wszystkich adwersarzy Kościoła”. Zauważa, że oni tylko dążą do zniszczenia Kościoła od środka. Pisze, że to niebezpieczeństwo “jest obecne niemal w każdej żyle i sercu Kościoła”.

(9)  Od roku 1958 do 1964, kiedy w Rzymie pracował o. Malachi Martin, ksiądz jezuicki, gdzie był bliskim współpracownikiem kard. Augustyna Bea i dwu papieży, Jana XXIII i Pawła VI.

 • Jak pisał o. Martin, 29 czerwca 1963 roku, zaledwie tydzień po wyborze papieża Pawła VI, w Kaplicy św. Pawła na Watykanie odbyła się diaboliczna ceremonia zwana “intronizacją upadłego anioła Lucyfera”, i wiązało się to z równoległymi rytuałami w Ameryce (bardzo możliwe w Charleston, Płd. Karolina).
 • W ten sposób formalnie intronizowano szatana w Watykanie.

(10)  Na początku lat 1960, w czasie II Soboru Watykańskiego,  Matka Najświętsza pokazała się w Garabandal, małym mieście w północno-wschodnich górach Hiszpanii.

 • Objawiła się czterem młodym dziewczynom: Marí a Loli, Conchita, Jacinta i Marí a Cruz. Chociaż objawienia te nie są uznane przez Kościół, św. o. Pio wspierał je w stu procentach, i lokalny biskup potwierdził, że nie w ma nich żadnej sprzeczności z wiarą katolicką. Matka Boża z Garabandal powiedziała: “wielu kardynałów, biskupów i księży jest na drodze do piekła i ciągną za sobą dużo więcej dusz”.

(11) W dziewiątą rocznicę koronacji na papieża, w święto św. Piotra 29 czerwca 1972 roku, papież Paweł VI powiedział:

“Myśleliśmy, że po soborze nadejdzie słoneczny dzień dla Kościoła. Ale zamiast tego nadszedł dzień z chmurami, sztormami i ciemnością. . . i jak to się stało? Była jakaś moc, wroga moc. Nazwijmy ją po imieniu: szatan. To tak jakby przez jakieś tajemnicze pęknięcie do świątyni Boga wdarł się dym szatana”.

(12)  Kilka lat po rozpoczęciu pontyfikatu, papież Jan Paweł II, 7 lutego 1981 roku, oświadczył:

“Musimy przyznać, realistycznie i z uczuciem głębokiego bólu, że dzisiejsi chrześcijanie w dużej mierze czują się zagubieni, zmieszani, zakłopotani, a nawet rozczarowani; idee przeciwstawne prawdzie, która została objawiona i zawsze nauczana, są rozproszone w obfitości; herezje, w pełnym i właściwym znaczeniu słowa, zostały szerzone w dziedzinie dogmatów i moralności, wywołując wątpliwości, niejasności i bunt; liturgia została zmodyfikowana. Chrześcijanie są kuszeni przez ateizm, agnostycyzm, i socjologiczne chrześcijaństwo pozbawione zdefiniowanych dogmatów lub obiektywnej moralności”.

(13)  17 marca 1990 roku, kard. Oddi powiedział  włoskiemu Lucio Brunelli:

“Trzecia Tajemnica nie ma nic wspólnego z Gorbaczowem. Matka Najświętsza ostrzegała nas przed apostazją w Kościele”.

(14)  W wywiadzie w 1992 roku o. Malachi Martin powiedział:

Nie ma nawet dziesięciu biskupów, którzy byliby w czymś zgodni. Nie ma dwustu księży, którzy byliby w czymś zgodni. Nie ma żadnej spójności w kwestii prawdziwej obecności Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa do Matki Bożej, znaczenia celibatu, znaczeniu czystości, znaczeniu małżeństwa, czy znaczeniu ludzkiego życia. Jesteśmy rozdarci niezgodą.

Większość amerykańskich katolików akceptuje antykoncepcję. Większość akceptuje aborcję. Wysoki procent akceptuje homoseksualizm. Co to jest? Mamy rozpowszechniony homoseksualizm w seminariach, kierowany przez biskupów.

Mamy heretyków wykładających w seminariach, rządzonych przez biskupów.

Zobacz! Kościół taki, jaki znamy już nie istnieje! I Rzym nie może z tym nic zrobić. Kard. Ratzinger nie może nic z tym zrobić. Papież nie może nic z tym zrobić. Oni wiedzą o tym wszystko, ale nie mogą nic zrobić.

Potem dowiadujemy się, że w Archidiecezji Chicago jest grupa księży praktykująca między sobą satanistyczną pedofilię i zabija każdego dysydenta z własnej grupy.  Od ilu lat to się dzieje? I nikt nie zrobił nic w tej sprawie! Zobacz, organizacja jest tylko fasadą. Kościół nie istnieje taki jak dawniej”.

(15)  W listopadowym numerze z 2000 roku Christian Order  opublikowano następującą informację.

 • W latach 1930 przywództwo komunistyczne wydało rozporządzenie na cały świat o infiltracji Kościoła Katolickiego. Szczegółowe wyjaśnienia o osłabianiu Kościoła przez komunistów przekazała pani Bella Dodd na początku lat 1950. Mówiąc jako były wysokiego szczebla funkcjonariusz Amerykańskiej Partii Komunistycznej, Dodd powiedziała:

“W latach 1930 w szeregi duchowieństwa wprowadziliśmy 1.100 mężczyzn w celu zniszczenia Kościoła od środka”.

Zadaniem tych mężczyzn było wyświęcenie na księży i zdobywanie wysokiego szczebla wpływowych stanowisk jako prałaci i biskupi. Około 10 lat przed II Soborem Watykańskim powiedziała:

“Już teraz oni zajmują najwyższe stanowiska w Kościele” – gdzie pracowali by zmienić Kościół. Powiedziała, że te zmiany będą tak drastyczne, że “nie rozpoznacie Kościoła Katolickiego”.

(16) Jesienią 2002 roku, o. Nicholas Gruner, znany na całym świecie ekspert fatimski, napisał:

“Przez Orędzie Fatimskie Pan Bóg mówi także, że ześle na świat cztery kary: wojnę, głód, prześladowanie Kościoła i prześladowanie Ojca Świętego. Czego większość ludzi nie wie, łącznie z tymi w Kościele, jest to, że prześladowanie Kościoła przechodzimy właśnie teraz. Jest to straszna kara.

Kościół Święty-Matka jest teraz prześladowany przez infiltrację zboczeńców; heretyków; apostatów takich jak masoni, komuniści; a zwłaszcza przez sieć pedofilską i homoseksualną.

Prześladowanie Kościoła jest duchową karą, która jest dużo gorsza niż wszystkie kary materialne. To ta duchowa kara stanowi powód skandalu pedofilskiego we współczesnym Kościele”.

(17) W ostatnich latach widzieliśmy rezygnacje arcybiskupów Atlanty i Santa Fe z powodu afer z kobietami;

 • dwaj biskupi z Palm Beach, Floryda, po kolei rezygnowali w wyniku zarzutów o molestowanie chłopców;
 • biskup Santa Rosa, Kalifornia, rezygnuje po wiarygodnych oskarżeniach o molestowanie seksualne jednego ze swoich księży i doprowadzenie do bankructwa swojej diecezji;
 • biskup Springfield, Illinois, rezygnuje z powodu zarzutów o rozwiązłość homoseksualną;
 • biskup pomocniczy w Nowym Jorku umiera na skutek AIDS po 4 latach na odwyku narkotykowym;
 • inny biskup pomocniczy z Nowego Jorku rezygnuje z powodu przyznania się do związków z kobietami;
 • arcybiskup Milwaukee nagle rezygnuje po upublicznieniu sprawy wypłacenia $450.000 młodemu mężczyźnie;
 • biskup St Petersburga przyznaje, że $100.000 wypłacił jako kompromis pracownikowi, który oskarżył go o molestowanie seksualne.

Suub tuum præsídium confúgimus, sancta Dei Génetrix; nostras deprecatiónes ne despícias in necessitátibus nostris, sed a perículis cunctis líbera nos sempre, Virgo gloriósa et benedícta.

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona.

____________________

tłum. Ola Gordon

Za;;http://gazetawarszawska.com/2012/12/18/pocalunek-judasza-iskarioty-wrog-jest-wewnatrz/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.