Strona główna > Świat > Po spotkaniu Netanjahu z Putinem, Rosja wstrzymuje dostawy systemu S-300 do Syrii

Po spotkaniu Netanjahu z Putinem, Rosja wstrzymuje dostawy systemu S-300 do Syrii


W środę, premier Benjamin Netanjahu poleciał do Moskwy na rozmowy z Władimirem Putinem. Niedługo potem miała miejsce niebezpieczna wymiana ognia między Izraelem a Syrią i Iranem, na którą Rosja nawet nie zareagowała. Teraz okazuje się, że Moskwa, z nieznanych powodów, ponownie wstrzymała sprzedaż rakietowego systemu S-300 do Syrii.

Jak oznajmił doradca Putina, Vladimir Kozhin, Rosja nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie dostarczenia systemu S-300 i jest przekonana, że Syria nie potrzebuje tego uzbrojenia, gdyż jest dobrze przygotowana do odpierania izraelskich ataków. Trudno powiedzieć, co właściwie wpłynęło na zmianę decyzji w tej sprawie.

Netanjahu ogłosił w środę, że Putin nie będzie mu przeszkadzał w jego operacjach nad Syrią, a godziny później, w nocy ze środy na czwartek, nastąpiła niebezpieczna wymiana ognia. Początkowo liczne media mówiły jednogłośnie, że Iran dokonał agresji, a Izrael tylko się bronił. Niedługo potem narracja się zmieniła. Nawet amerykańskie media zaczęły wskazywać, że to Izrael mógł zainicjować tamtą wymianę ognia. Jeśli tak było w rzeczywistości, to mamy do czynienia z przełomem.

Sowiecki system przeciwlotniczy S-125, który wchodzi w skład obrony powietrznej Syrii – źródło: 123fr.com

Wygląda bowiem na to, że najnowszy izraelski atak nie pozostał bez konsekwencji. Syria zareagowała na agresję, odpalając na Wzgórza Golan od 20 do 50 rakiet. Tym samym była to pierwsza taka odpowiedź ze strony Damaszku, która z kolei doprowadziła do intensywnych ataków izraelskich samolotów. W ten sposób władze Syrii dały do zrozumienia, że od teraz będą się nie tylko bronić, ale także odpowiadać ogniem, a kolejne rakiety mogą spaść prosto na Izrael.

Decyzja Rosji o wstrzymaniu dostawy systemów obronnych S-300 może być zaskakująca, choć nie powinna. Jeśli Syria posiada skuteczną obronę powietrzną i potrafi przechwytywać większość rakiet przeciwnika to nie można wykluczyć, że zamiast systemów S-300 otrzyma broń ofensywną. To oznacza, że jeśli Izrael będzie kontynuował swoje ataki to spotka się z adekwatną odpowiedzią, która w najgorszym przypadku może doprowadzić do otwartej wojny, a w najlepszym zaprowadzić równowagę sił, która zapewni bezpieczeństwo i uchroni przed jej wybuchem.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/po-spotkaniu-netanjahu-z-putinem-rosja-wstrzymuje-dostawy-systemu-s-300-do-syrii

Data publikacji: 13.05.2018


7 thoughts on “Po spotkaniu Netanjahu z Putinem, Rosja wstrzymuje dostawy systemu S-300 do Syrii

 1. Właśnie to mnie dziwiło dlaczego Putin się wpiernicza skoro trzyma z Żydem Lazarem. To tylko gra w tej Syrii Putin z Trumpem też trzyma sztame. Chcą razem wprowadzić NWO BO PO CO CZYTNIKI BIO METRYCZNE W ROSJI. W Polsce już zaczęli puszczać reklamy o płatności bezgotówkowej a potem zaczną o czipowaniu. No super no po moim tropie a zabiorę ze sobą tych dupkow co będą chcieli mi to wcisnac

 2. Syria jest de facto zupelnie bezbronna, jej systemy rakietowe to kupa zlomu sprzed 30-40 lat !
  Dowodem nan niech beda rajdy izraelskie i bombardowania Syrii bez zadnych strat wlasnych !
  Judasz Putin klamie wrednie, bo zwodzi i oszukuje Assada na potege majac go gdzies…
  Jest to tak podle i nieszczere, ze wierzyc sie nie chce…

 3. Oto wypowiedz B.Netanyahu:
  „And Prime Minister Benjamin Netanyahu of Israel, who spent 10 hours with President Vladimir V. Putin of Russia on Wednesday, told his cabinet on Thursday that he had persuaded the Russians to delay the sale of advanced weapons to Syria”.
  https://www.nytimes.com/2018/05/10/worl … itary.html
  (Minister Izraela B.Netanyahu, ktory spedzil w srode 10 godzin z prezydentem Rosji W.Putinem, poinformowal swoj gabinet w czwartek, ze przekonal Rosjan, zeby odlozyli sprawe sprzedazy broni zaawansowanej do Syrii)

  Prosze porownac wypowiedz B.Netanyahu z wypowiedzia doradcy Putina, V.Kozhina, ktory probowal ukryc fakt, ze W.Putin dogadal sie z B.Netanyahu, a tym samym Syria zeszla na drugi plan i w ten sposob B.Netanyahu otrzymal „zielone swiatlo” od Putina na zaatakowanie Syrii 10 maja 2018r.

  MORAL

  Putin gra na dwie strony, a tak zachowuje sie swinia.

  http://www.suwerennosc.com/archiwum/viewtopic.php?f=2&t=14&p=1043#p1043

 4. Jeśli prawie każdy rząd jest utworzony przez diabła (poza chyba Koreą Płn, Syrią, Iranem itd), to niby jak ma działać Putin? Wbrew swoim mocodawcom?
  To byłby absurd!
  Ukryty rząd centralny ma haki na każdego prezydenta i premierów państw w ich władaniu, więc owi prezydenci wykonują jedynie polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *