Strona główna > Polska > PO – PiSowa islamizacja Polski

PO – PiSowa islamizacja Polski

PO-PiS-owa islamizacja Polski tuż, tuż… – „Żydzi powinni radować się faktem, iż chrześcijańska Europa traci swoją tożsamość, …”

a111

Polacy skutecznie zajęci przez media polsko-języczne w tym katolicko-podobne — rosyjskim zagrożeniem, greckim kryzysem i zaplanowaną na jesień hucpą wyborczą do parlamentu IIIRP… czyli sprawdzonym użeraniem się między sobą umiejetnie podsycanym przez media spod ciemnej gwiazdy;

— dali się podzielić na pro-putinowców i pro-banderowską sektę smoleńską, „europejczyków” i roszczeniowych oszołomów, jedynie słuszną „patriotyczną” prawicę „naprawdę” reprezentującą Polaków i polski interes narodowy, oczywiście oprócz liberałów i neo-konów… 

Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Jedni się cieszą z wyboru „patriotycznego prezydenta”… inni złorzeczą kaczystom… gdy tymczasem ZAPROGRAMOWANA judeo-ISLAMIZACJA POLSKI (meczety już dawno pobudowane, a wszyscy zastanawiali się dla kogo) przebiega bez większych zakłóceń, — a ostatnio nabrała przyspieszenia i postępuje w ruchu jednostajnie przyspieszonym, tak, że wszystko wskazuje na to, że finał nastąpi jeszcze przed hucpą wyborczą…, no bo co gojom do tego???

A w ostatnim czasie jesteśmy przygotowywani do przyjęcia “uchodźców” ze świata islamskiego. — Choć jednocześnie media donoszą, że pod pozorem uchodźstwa, państwo islamskie eksportuje do Europy swoich bojowników

Węgrzy dostrzegli problem i premier Orban, — jednoznacznie i stanowczo nie wyraził zgody na przyjmowanie przybyszów.

A Polska… Polska prowadzona na rzeź… po prostu i bez dogmatu.. żadnych konkretów od „patriotycznego” rozmawiającego z Polakami prezydenta-elekta, ani od pracowicie ciągnącej  jarzmo w kieracie pisowskiego elektoratu przyszłej pani premier „z Polakami trzeba rozmawiać”…

Pytań zadawać nikt się nie odważa… z niezależnych dziennikarzy.

Poniżej garść wiadomości, jakie zdołały się przedrzeć do przestrzeni medialnej z różnych, odległych od siebie mediów — no i na końcu polecam ponownej uważnej lekturze artykuły, do których podane są linki… wszystko zaczyna się logicznie układać w tym pozornym chaosie.

W Warszawie powstanie luksusowa arabska dzielnica

Szejkowie chcą zbudować w polskim mieście nową dzielnicę. Ma być wielka i luksusowa. „Największa inwestycja na świecie”
Szejkowie chcą zbudować w polskim mieście nową dzielnicę. Ma być wielka i luksusowa. „Największa inwestycja na świecie”

Owocem niedawnej wizyty premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być wielka inwestycja, w ramach której w jednym z polskich miast powstanie nowa dzielnica o powierzchni co najmniej 20 hektarów. Projektem zainteresowane są m.in. władze Krakowa i Warszawy.

O inwestycyjnych planach Zjednoczonych Emiratów Arabskich napisał „Puls Biznesu”. Budowę dzielnicy miałaby prowadzić dubajska firma deweloperska Emaar Properties, która wybudowała m.in. najwyższy wieżowiec świata Burdż Chalifa.

Możliwa inwestycja, w ramach której powstałyby m.in. apartamentowce, drogi i obiekty biznesowe, była przedmiotem rozmów, jakie prowadzono przy okazji wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma w Polsce.

Szejk, który jest także wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i emirem Dubaju, spotkał się m.in. z odchodzącym prezydentem Bronisławem Komorowskim i prezydentem elektem Andrzejem Dudą.

– Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy. Najbardziej zainteresowani są Warszawą

– powiedział „Pulsowi Biznesu” prof. Adam Krzymowski, ambasador Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Puls Biznesu” przypomniał, że firma Emaar interesowała się Polską już przed rokiem, ale „nie znalazła wówczas ciekawej oferty”.

Więcej szczęścia miała w Belgradzie, gdzie zbuduje kompleks mieszkaniowo-biznesowy.

źródło: „Puls Biznesu”

Prezydent elekt przyjął pierwszych zagranicznych gości. „Konkretne rozmowy, wykraczające poza kurtuazję”

Współpraca gospodarcza i kwestie bezpieczeństwa zdominowały wtorkowe rozmowy Andrzeja Dudy z emirem Dubaju szejkiem Mohammedem bin Raszidem al-Maktumemi i z premierem Kanady Stephenem Harperem – poinformował współpracownik prezydenta elekta, poseł PiS Krzysztof Szczerski.

Andrzej Duda urzęduje w udostępnionym przez MSZ pałacyku przy ul. Foksal w Warszawie. Do czasu zaprzysiężenia będą się tu mieściły biura prezydenta elekta.

O godz. 11 rozmawiał z emirem Dubaju, po godz. 12 spotkał się z premierem Kanady.

— To były dobre rozmowy, bardzo konkretne, znacznie wykraczające poza kurtuazję dyplomatyczną wynikającą z gratulacji związanych z wyborem Andrzeja Dudy na prezydenta RP

—  powiedział dziennikarzom po spotkaniach Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, rozmowy miały dwa silne akcenty: — współpracę gospodarczą i rozwój Polski oraz bezpieczeństwo.

Projekty inwestycyjne

Szczerski powiedział, że do realizacji zapowiedzi z kampanii wyborczej — projektu reindustrializacji, nowego skoku technologicznego, innowacyjnej gospodarki

— Polska potrzebuje partnerów zagranicznych,  jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kanada.

Dodał, że rozmowy dotyczyły — „bardzo konkretnych projektów inwestycyjnych”.

[…]

Autor: kris,db,kło/tr,rzw / Źródło: PAP

ZEA wydadzą w Polsce najwięcej na świecie

a

We wtorek zakończyła się wizyta szejka Muhammada ibn Raszid al- -Maktuma, władcy Dubaju, ale to nie czas, by przedsiębiorcy, którzy chcą współpracować ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA), odpoczęli.

Wręcz przeciwnie.

 — Mohamed Allabar, główny doradca władcy Dubaju i właściciel deweloperskiej firmy Emaar, jasno wskazał, że jest bardzo zainteresowany naszym krajem.

Potwierdził, że Emiratczycy są gotowi zrealizować największą inwestycję na świecie właśnie w Polsce. — Tylko od nas zależy jednak, czy tę gotowość wykorzystamy, gdyż musimy zaproponować coś spektakularnego

— mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business Link, firmy konsultingowej działającej z partnerami z Bliskiego Wschodu.

Warszawa na wodzie?

Emaar to firma, która wybudowała m.in. Burj Khalifa, — najwyższy budynek świata (829 m).

— Przedstawiciele firmy chwalą się, że nigdy nie zrealizowali projektu polegającego na budowie jednego obiektu.

W Polsce chcą zainwestować na minimum 20 ha w centrum miasta w apartamentowce z hotelami, częścią komercyjną i drogami.

Już rok temu Emaar myślał o Polsce, ale nie znalazł ciekawej oferty.

Zdecydował się natomiast na inwestycję w Serbii, gdzie zbuduje „Belgrad na wodzie” — kompleks mieszkalno-biznesowy na powierzchni 1,85 mln mkw.,

— w którym znajdą się rezydencje, biura, największe centrum handlowe na Bałkanach, szkoły, teatry, opera, szpitale, parki i ogrody, luksusowe hotele, marina dla jachtów i 180-metrowa Wieża Belgradzka, która ma powstać do 2017 r. Inwestycja będzie kosztować 2,5-2,8 mld  EUR.

 — Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy.

Najbardziej zainteresowani są Warszawą. — Problem w tym, że w stolicy trudno o tak dużą działkę.

W Krakowie są plany związane z Nową Hutą, w Łodzi natomiast na terenach PKP ma powstać Nowa Łódź.

Najważniejsze, by inwestycję można zrealizować szybko

— mówi prof. Adam Krzymowski, ambasador RP w Abu Dhabi. Eksperci uważają, że są na to szanse.

 — Bez problemu można znaleźć w Warszawie odpowiednie działki, trzeba tylko wiedzieć, gdzie, jak i u kogo ich szukać

— mówi Rafał Trusiewicz, prezes Katharsis Development.

— Polskie miasta, deweloperzy czy spółki nie mają dużo czasu na skonkretyzowanie oferty.

— W połowie czerwca postaram się zorganizować misję inwestycyjną ekspertów, inżynierów i architektów z Emaara do Polski

— mówi Adam Krzymowski.

Przełomowe lata

W 2011 r., gdy rozpoczął pracę Abu Dhabi, wymiana handlowa między naszymi krajami wynosiła 316 mln  USD, w ubiegłym roku, po 50-procentowym wzroście, już 1,3 mld USD, więcej niż z wszystkimi pozostałymi krajami arabskimi, a 90 proc. stanowił polski eksport.

— W tym roku wzrost nie będzie tak duży, ale spodziewam się wymiany handlowej na poziomie 1,5-1,7 mld  USD.

Niewykluczone jednak, że w efekcie ostatniej wizyty pojawią się kontrakty, dzięki którym jej wartość przekroczy 2 mld USD

— uważa Adam Krzymowski.

Pomóc mogą umowy międzyrządowe — pięć zostało właśnie podpisanych. To dużo, zważywszy, że w latach 1994-2012 nasze kraje nie podpisały ani jednej.

 — Umowa o innowacyjności i przedsiębiorczości pozwoli połączyć potencjał naszych badań naukowych z kapitałem ZEA.

Dokument o współpracy w rolnictwie otwiera ZEA na import polskich produktów rolnych w większym zakresie.

Ważna jest umowa o współpracy w szkolnictwie wyższym, której bezpośrednim następstwem było podpisanie jeszcze tego samego dnia porozumienia między uniwersytetem w Szardży i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Umowa o współpracy w turystyce promuje Polskę jako turystyczny kierunek

— mówi Adam Krzymowski. Zapowiada kolejne dokumenty.

 — Przygotowujemy umowę o współpracy nowo powołanych agencji kosmicznych w ZEA i w Polsce.  — Podpisanie powinno nastąpić niebawem.

— Sektor kosmiczny to wielowymiarowe aspekty, m.in. związane z innowacyjnością gospodarki.

— Ponadto opracowane zostało już porozumienie o współpracy między Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Fundacją Badań Naukowych Emiratów, a także umowa o współpracy w dziedzinie transportu morskiego

— mówi ambasador RP w ZEA.

Co dalej

Poza wielkimi projektami inwestycyjnymi z ZEA jest szansa na wiele mniejszych.

 — Dostaliśmy sygnał od przedstawicieli biznesu ZEA, by nie koncentrować się tylko na największych projektach, bo wielu emirackich przedsiębiorców jest zainteresowanych mniejszymi:

— mogą to być zamki do adaptacji na luksusowe hotele, stadniny koni, dobrze funkcjonujące fabryki i przedsiębiorstwa czy centra logistyczne.

Trzeba teraz dobrze wyselekcjonować portfel pod tamten rynek i zapotrzebowania oraz w odpowiedni sposób rozpocząć działania związane z promocją naszych inwestycji wśród emirackich inwestorów

— mówi Małgorzata Panek–Kasińska.  Przewiduje też intensyfikację polskiego eksportu do ZEA.

— Po ostatniej wizycie wicepremiera Janusza Piechocińskiego, która została dobrze odebrana przez biznesową społeczność, skontaktowało się z nami kilku emirackich przedsiębiorców zainteresowanych produktami z Polski.

Pracujemy nad kilkoma projektami, w tym dostawami wyposażenia dla hoteli, eksportem produktów spożywczych i kosmetycznych, ale widzimy zdecydowanie szersze perspektywy

— mówi właścicielka MK Business Link.

Małgorzata Grzegorczyk

2015-06-11

Za; http://www.pb.pl/4176427,45068,zea-wydadza-w-polsce-najwiecej-na-swiecie

Patrz więcej: https://forumemjot.wordpress.com/2015/07/04/po-pis-owa-islamizacja-polski-tuz-tuz-zydzi-powinni-radowac-sie-faktem-iz-chrzescijanska-europa-traci-swoja-tozsamosc/

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/07/04/po-pis-owa-islamizacja-polski-tuz-tuz-zydzi-powinni-radowac-sie-faktem-iz-chrzescijanska-europa-traci-swoja-tozsamosc/

Data publikacji: 4.07.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *