Strona główna > Bez kategorii > Po nitce do Tesko – Tel Awiw w Judeopoloni?!!

Po nitce do Tesko – Tel Awiw w Judeopoloni?!!

Źródło: http://polacy.eu.org

Twórca Tesco, żyd Jacob Edward Kohen

Zenon chodź no szybko, mam. Co macie Janie? Pamiętasz jak mi dałeś nitkę i kazałeś szukać kłębka. Znalazłem kłębek, nazywa się Tesko. Idąc dalej, to może Tel Awiw w Judeopolonii.

Po wojnie wybudowali ludzie zakład pracy tzw szpulki. Ta spółdzielnia nazywała się „Spółdzielnia Pracy Odzież”. Szyli ludzie wszelkie ciuchy dla Polski i świata przez całą komunę. Swego czasu tam pracowałem. Szyły kobiety garnitury, przeważnie do niemiec. Tirami wszystko zabierali, kobiety miały pracę. Nastały czasy pierestrojki. Nie ominęły one i SPO.

Witaj Zenon, mam ten kłębek co kazałeś szukać. Siadajcie i pogadamy. Pamiętasz Zenon ten bazarek na przeciwko szpulek. No pewnie, sam robiłem zakupy pracując po sąsiedzku w szpulkach. Ludzi na bazarku było tłumy. A potem rach, ciach i zlikwidowali – przenieśli w inne miejsce.

Panie Zenonie jak wieść gminna niesie, bazarek zlikwidowali i przenieśli bo plac okazał się żydowski. Jak pamiętasz ten plac stał pusty. Po kilku latach go wyremontowali i zrobili postój dla samochodów – parking. Widzisz pan jakie mądre te nasze władze. No, widziałem.

Tylko Zenon nie wiedziałeś, że to były realizacje pierwszych planów strategicznych. O!!! To coś nowego. Armia będzie tam stacjonować czy co???Prawie zgadłeś Zenon. Będzie tam stacjonować armia baranów. To co, rzeźnię otwierają gdzieś blisko. Można tak powiedzieć. Będą tutaj przyjeżdżać barany do golenia i strzyżenia a potem na rzeż. Oj tam Janie bujacie w obłokach. Znów żydowskiej telewizji się naoglądaliście. O!!! Nie, nie. Tym razem jak mówiłem po nitce do kłębka.

Tylko Zenon słuchaj i nie właź mi pod igłę, bo nic nie uszyjemy, „ścieg” mi psujesz. Doba jest Janie, już słucham.

Pamiętasz jak ludzie mówili, że Spółdzielnia musi upaść bo sklepa czy marketa będą otwierać. Oj tam zaraz musi. Upadła bo była komunistyczna.Ja myślę, że jednak musiała upaść. Zresztą ona nie tylko, że upadła panie Janie, ale zawaliła się razem z całym budynkiem. Chachachaaaa Zenon nie rozśmieszaj mnie.

Na tym zawaleniu polega cały myk – rozumiesz?. Jaki myk panie Janie? Zenon niech ci będzie geszeft. Aaaa geszeft to rozumie, tylko gdzie wy tutaj widzicie geszeft?

Tobie to naprawdę trzeba po nitce do kłębka. Jak dziecku. Pamiętasz jak cię ciotka zapraszała do kościoła bo przyjeżdża naczelny dziwisz. ??? No pamiętam. Powiedziałem, żeby sama poszła, bo ja nie jestem idolem tego dziwisza. Pamiętam mówiła potem, że był tam z dziesięć, pietnacie minut i się zmył. Panie Zenonie, podobno aeroplanem przyleciał. Nie aeroplanem tylko helikopterem. Przyjechał wyświęcić jakiś pomniczek na cmentarzu przykościelnym. Tam nasz ksiądz patriota co raz jakiś pomniczek buduje.

Tak, tak, panie Zenonie. Tylko ten pomniczek to taki pretekst. Co wy znów Janie jakieś teorie spiskowe snujecie? Jeszcze powiecie, że ten dziwisz to żyd?!! …………………  Pan sobie myśl co chcesz, a ja powiem co ludzie gadają.

Dziwisz przyleciał helikopterem załatwiać kupno tej Spółdzielni razem z placem. A święcenie tego pomniczka to tylko mała zasłona dymna. To plotki panie Janie. Panie Zenonie!!! A to też plotki, że burmistrz po tej wizycie z piątką „pracowników” poleciał na darmową wycieczkę do Izraela. Panie Janie, a co ma do tego pomniczek, Dziwisz święty, Spółdzielnia Odzież i burmistrz z wycieczką do Izraela. Oj, ma panie Zenonie, oj ma.

Słyszał o tym jak kupcy się wzięli za remont tego budynku aż im biedakom się cały zawalił. Stary był to się i zawalił. Zenon? Czy ty przypadkiem nie oglądasz telewizji ukradkiem?

One kupiły Spółdzielnię z placem, albo, odwrotnie plac z niechcianą Spółdzielnią. Ten od zabytków, widać nie był na wycieczce i się uparł, że market może być, ale w wyremontowanym, zabytkowym budynku.

Zrobił się giwałt. Jak może być taki zagrabaniczny market w takiej małej ruinie. Trudno się mówi. Wiemy że żyd to najuczciwszy człowiek. Wzięli się za remontowanie, to znaczy za wyburzanie, oj, cholera wie jak to nazwać tzn nastąpiła katastrofa remontowo-budowlana. Szok!!! Żydy w płacz, konserwator w płacz, burmistrz  z wycieczkowiczami w płacz. Lament jak na pogrzebie.

Nie wiem czy konserwator pojechał jednak na jakąś wycieczkę czy wszyscy chorowali ponad miesiąc od tego płaczu. Bo nagle coś ich wszystkich olśniło.

Już buldożery wyrywają wnętrza ze Spółdzielni Pracy Odzież, już spychacze równają teren, już stawiają dźwigi nowe ściany. Wszyscy się śpieszą jak w ukropie bo zbliżają się Swięta Bożego Narodzenia. Czas strzyżenia, golenia, zagłady bezrobotnych baranów. Panie Zenonie, po cholerę tam się męczyło około 150 kobiet , aby zarobić na chleb. Teraz bez pracy, przychodzą i chleb leży już gotowy na regałach. I jaka piękna żydowska nazwa marketu, taka zagrabaniczna – Tesko

Kiedyś było sporo zakładów pracy. Wszyscy ludzie z miasteczka pracowali, nawet ludzi ze wsi okolicznych dowozili. Tak panie nas wszystkich mordowali te komunisty. Teraz chodzisz jak pan. Same markety; Biedronki już dwie, Tesko, Lidl nie liczę Polskiej drobnicy. Rozwijamy się?!!

Zastanawiam się dla kogo i w jakim celu one to wszystko budują. Czasami myślę, ze będą nam Tel Awiwa przenosić do Międzyrzeca.  To wszystko oczywiście w ramach Polska w budowie……………… Judeopoloni!!!

Pozdrawiam panstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.