Strona główna > Bez kategorii > Po co Rosjanom obca pseudo-kultura? Zakazano „święta” Halloween

Po co Rosjanom obca pseudo-kultura? Zakazano „święta” Halloween

Źródło: http://3rm.info/29720-zachem-russkim-chuzhdaya-psevdokulturav-shkolah-kubani-zapretili-prazdnovat-hellouin.html

Data publikacji: 26.10.2012

Tłum. RX

Ministerstwo Oświaty Kraju Krasnodarskiego zaleciło podległym sobie instytucjom oświatowym powstrzymanie się od organizacji jakichkolwiek przedsięwzięć związanych ze „świętem” Halloween, które obchodzone jest 31 października. Podstawą do podjęcia takiej decyzji jest ekspertyza specjalistów Państwowego Instytutu Rodziny i Wychowania, Instytutu Innowacji Pedagogicznych Rosyjskiej Akademii Edukacji i Prawosławnej Eparchii Jekatierinodarskiej i Kubańskiej, dotycząca negatywnych skutków pozostawionych przez to „święto” w psychice dzieci.

„Typowe dla tego „święta” karnawałowe kostiumy powstałych z mogił trupów, asortymenty różnych słodyczy w kształcie kości i ludzkich embrionów, to wszystko prowadzi do usuwania wewnętrznych tabu, które napawają awersją do podobnych rzeczy, i prowadzi do ciężkich ,patologicznych zmian osobowości”- pisze się w dokumencie Ministerstwa Oświaty.

Według przedstawiciela regionalnej Prawosławnej Eparchii, ojca Trifona, dla świąt pogańskich w życiu Rosjan nie ma miejsca.

„My mamy wiele pięknych świąt prawosławnych promujących życie wieczne a nie śmierć”- powiedział gazecie „Izwiestia” ojciec Trifon.

„Ponadto w to święto zaangażowane są piekielne moce. Na przykład amerykański kościół Szatana oficjalnie uznaje to święto za swoje”- mówi ojciec Trifon.

Według słów duchownego, w szeregu państw katolickich także występuje opór przeciwko Halloween.

„W Polsce prowadzi się kampanię przeciwko temu świętu”- dodaje ojciec Trifon.

„Halloween zabija samo rozumienie osobowości, które powstało właśnie w Prawosławiu. A teraz Zachód próbuje wywabić je z nas i przywrócić mrokom pogaństwa”- konkluduje ojciec Trifon.

Według „ekspertki” (żydowskiej- tłum.) Centrum Informacyjno-Analitycznego „Sowa”, Olgi Sibiriewej, przyczyny takowej decyzji Ministerstwa Oświaty mogą mieć naturę polityczną.

„To zalecenie w pełni wpisuje się w nurt polityki ksenofobii realizowanej przez nasze państwo”- powiedziała gazecie „Izwiestia” ekspertka.

„Miejscowi urzędnicy chcą przypodobać się centrum federalnemu i odpowiednio do tego działają”- twierdzi Olga Sibiriewa.

Według rozmówczyni gazety „Izwiestia”, związek pomiędzy Halloween i samobójstwami dzieci nie jest udowodniony.

„Aby poznać te „badania” nie ma żadnych możliwości”- ciągnie ekspertka.

„A co się tyczy możliwości obrazy czyichś uczuć religijnych to święto Halloween już dawno nie jest związane z sektami czy religiami”- kończy ekspertka.

W ubiegłym roku w Tiumeni także wydano zalecenie powstrzymania się od obchodzenia „prawdziwie szatańskiego święta”, które ma zgubny wpływ na wrażliwą psychikę dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.