Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Po co Boni spotkał się z Zuckerbergiem?

Po co Boni spotkał się z Zuckerbergiem?

Za: http://www.wicipolskie.org

Źródło: http://zaprasza.net

Media donoszą, że choć nie zostały o tym wcześniej poinformowane to:

„Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni spotkał się z Markiem Zuckerbergiem, twórcą serwisu Facebook.” Jednym z zadań platformowego Ministra administracji i cyfryzacji jest inwigilacja Społeczeństwa Polskiego. Z tego powodu był jednym z inicjatorów ACTA.

A gdy ACTA poległo – w wyniku protestów społecznych – to poszukano innych metod kontroli nad społeczeństwem.

Większość Polaków to głupcy – którzy sami ujawniają rządzącym wszystkie informacje o sobie – w naiwnym przekonaniu, że nic nie mają do ukrycia – bo są lojalnymi obywatelami. Głupota taka wynika z przekonania, że terror podobny do lat stalinowskich nigdy nie powróci.

A dziś doświadczamy skutków naiwności Narodu – który uwierzył w 1989 roku Michnikowi, głoszącemu za pośrednictwem swoich mediów, że znana nam historia nigdy już się nie powtórzy.

Facebook to najdoskonalsze narzędzie inwigilacji ludzkości. Ale nie można z tego powodu popadać w skrajność.

W przeszłości informacje z tego Portalu były systematycznie zczytywane przez roboty Google. Ale trudno było znaleźć nas w tej wyszukiwarce. Dlatego zablokowaliśmy możliwość inwigilacji prezentowanych tu treści.

Po jakimś czasie doszło do nieformalnego kompromisu. My odblokowaliśmy serwer dla robotów Google, a oni zaczęli pokazywać wyniki z przeszukań naszego serwera.

To nieuniknione – jeżeli chcemy być odnajdywani w wyszukiwarkach. Ale informacje z tego Portalu zbierają również agencje wywiadowcze z Rosji, Chin, Niemiec [a z USA i Izraela to nie? – admin]. Chociaż mogą kupić dane od Google to wolą na własną rękę działać.

Proszę zwrócić uwagę, że nie zamieściliśmy informacji o wykorzystywaniu „ciasteczek” – „cookies” do czego są zobligowane wszystkie strony internetowe na podstawie rozporządzeń unijnych.

Nigdy tego nie robiliśmy – więc nie mamy o czym informować.

Informacja o spotkaniu Boniego z Zuckerbergiem jest ostrzeżeniem – by zachować rozsądek z informacjami zamieszczanymi, na „fejsbuku”.

Artur Łoboda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.