Strona główna > Polska > Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce

Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce

– Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu. Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej – powiedział Oskar Krzyżanowski, prokurator prowadzący postępowanie w sprawie matki, która rodziła dziecko będąc pijaną.

Polską wstrząsnęła historia Justyny S., która urodziła dziecko mając 1,09 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Według sąsiadów, regularnie piła z ojcem. Ona sama zaprzeczała, by była pod wpływem alkoholu.

Jednak prokuratura nie będzie wszczynała przeciwko kobiecie postępowania. Prokurator bowiem twierdzi, że według polskiego prawa nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem.

– To postępowanie zostało umorzone. Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu. Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Możemy to oceniać jednoznacznie z punktu widzenia moralno-etycznego. Prawo jednak rozgranicza kiedy mamy do czynienia z płodem, a kiedy z człowiekiem. Działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży czyli dotyczyło płodu. Człowiekiem stajemy się bowiem z chwilą narodzin – powiedział prokurator Oskar Krzyżanowski.

– Sąd Najwyższy poszedł o krok dalej argumentując, że człowiekiem stajemy się w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Według przepisów to jest ten moment kiedy płód staje się człowiekiem – dodał Krzyżanowski.

Szokująca teza prokuratora jest wprost sprzeczna chociażby z Ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka. Artykuł 2 ust. 1 zaznacza, że „dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”.

polskatimes.pl, sejm.gov.pl, kontrrewolucja.net

Za: http://kontrrewolucja.net/rodzina/plod-to-nie-czlowiek-wg-prokuratury-w-polsce

4.01.2020

2 thoughts on “Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce

  1. Żart? To aborcja może powinna być legalna aż do końca ciąży? Takie baby co chleja w ciąży powinny być przymusowo zamykane i pilnowane bo to potem nie one cierpią tylko dzieci. I nie one się potem zajmują tylko podrzucają w okno życia. A potem przymusowa sterylizacja powinna nastąpić.

  2. ZASTANAWIAJĄCE JEST TO ODCHODZENIE OD PRAWA RZYMSKIEGO ! : ttps://pl.wikipedia.org/wiki/Nasciturus?fbclid=IwAR0gHUCYFw00gwdg66wlcz81tKif6E15PgKihQJABO5m1SDj7vTKu6mq9eg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.