Strona główna > Polska > „Platformowe” zakłamanie: PO przeciwko przyjmowaniu do Polski uchodźców

„Platformowe” zakłamanie: PO przeciwko przyjmowaniu do Polski uchodźców

Nic nie zmienia się tak szybko i tak często jak obietnice polityków. Jeszcze do niedawna przedstawiciele Platformy Obywatelskiej prezentowali twarde stanowisko za przyjmowaniem do Polski uchodźców. „Polska nie ustąpi w sprawie wprowadzenia w UE stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału uchodźców pomiędzy poszczególne kraje, za czym opowiada się kanclerz Niemiec Angela Merkel – podkreślał w październiku roku 2015 ówczesny minister spraw zagranicznych, Grzegorz Schetyna. Narracja ta była aktualna do minionego wtorku.

– Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców – powiedział wczoraj Schetyna dziennikarzowi TVP Info. Po początkowym oburzeniu polityków Platformy Obywatelskiej, prezentowanego m.in. na Twiterze przez rzecznika partii Jana Grabca, słowa lidera największej partii opozycyjnej potwierdził Sławomir Neumann – szef klubu PO.

W cytowanej przez portal gazetaprawna.pl wypowiedzi dla PAP stwierdził, że trzeba pomagać uchodźcom i imigrantom, ale należy to robić poza granicami Polski, najlepiej w miejscach, „gdzie łatwiej im się zasymilować”. Dodał, że Platforma Obywatelska popiera odsyłanie „nielegalnych imigrantów ekonomicznych” do bezpiecznych miejsc, m.in. „obozów w krajach przygranicznych”.

Zdaniem Neumanna ustalenia w sprawie relokacji uchodźców podjęte w roku 2015 (rząd Ewy Kopacz poparł wówczas unijną decyzję o podziale 120 tys. uchodźców, z których ponad 6 tys. miało trafić do Polski) są nieaktualne i negocjacje w tej sprawie należy zacząć od nowa.

Dodał również, iż polski rząd, po ewentualnym poparciu kolejnej decyzji w sprawie relokacji uchodźców, będzie musiał zagwarantować obywatelom, iż nie zostaną narażeni na niebezpieczeństwo. Pomóc w tym ma odpowiednia weryfikacja tożsamości relokowanych uchodźców, tak bardzo krytykowana do niedawna m.in. przez Neumanna.

Źródło: http://www.pch24.pl/groteska-czy-obluda–platforma-obywatelska-przeciwko-przyjmowaniu-do-polski-uchodzcow,51427,i.html#ixzz4gf3kMh6u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.