Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Platforma Obywatelska w „antysystemowej” Konfederacji

Platforma Obywatelska w „antysystemowej” Konfederacji

Rzecz to niesłychana, otóż ugrupowanie które pragnie uchodzić za „antystystemowe” (teraz taka moda), jak hucznie określane jest przez p. Bosaka – który pewnie przez przypadek jest wychowankiem i utrzymankiem tegoż znienawidzonego systemu…

Antysystemowy Krzysztof Bosak, TVN, „taniec z gwiazdami”, 2005 r.
Antysystemowy Krzysztof Bosak w sejmie, 2006 r.

…, ma w swoich szeregach byłego działacza Platformy Obywatelskiej i zarazem byłego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdańsk. Mowa o Panu Sylwestrze Pruś, który w przeszłości należał do Unii Polityki Realnej, a następnie do Platformy (anty)Obywatelskiej od początku jej istnienia, by w końcu poróżniony z Platformą znaleźć miejsce w … no właśnie? Hę? Tak, zgadliście! W Konfederacji.

Na stronie http://wybrzeze24.pl czytamy:

„Kazus Prusia polega na tym, że choć radny otrzymał poparcie członków swojego koła PO, w ogóle nie znalazł się wśród 10 nazwisk, jakie ostatecznie trafiły na listę wyborczą. Jego kandydatura nie została zaakceptowana przez Zarząd Powiatu PO.
– Pruś powinien być na liście. Był wiceprezydentem miasta, to samorządowiec z doświadczeniem nie do przecenienia. – komentuje radny PO, Marcin Skwierawski.
Pierwsza na nowej liście PO w okręgu oliwskim, Małgorzata Chmiel nie chce komentować decyzji Zarządu Powiatu:
– Jesteśmy w trakcie rozmów nad ustalaniem list. Jestem przeciwniczką roztrząsania takich spraw w mediach. Poczekajmy do zebrania Rady Regionu (2 października).
Strona internetowa Pomorskiej Platformy Obywatelskiej zawiera już listy wyborcze, na których Pruś się nie znalazł.”

Pan Sylwester wczoraj i dziś

Sylwester Pruś, kandydat Konfederacji numer 2 okręgu 25 (część województwa pomorskiego obejmująca obszary powiatów: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miast na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot)

Konfederat Pan Sylwester Pruś, miał mieć w przeszłości także problemy z prawem, bowiem jako radny agitował na terenie urzędu na rzecz Bronisława Komorowskiego (sic!!!) w kampanii prezydenckiej w 2010 r.:

Sylwester Pruś w koszulce: „Głosuję na Bronka”
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,9320812,Sad_za_koszulki_z_napisem__Glosuje_na_Bronka_.html

„Głosuję na Bronka” – za włożenie koszulek z takim napisem grupa gdańskich radnych PO może trafić przed sąd. Nietypowe stroje, założone na sesję pod koniec czerwca – na krótko przed wyborami prezydenckim” – link do źródła.

I sprawa kompletnie rozeszłaby się po kościach, bo Polacy ani nie są mściwi, ani nie lubią stygmatyzować czy etykietować ludzi (wyjątkiem są patostreamerzy na YouTube pozujący na patriotów) ponieważ to sprzeczne z naszą słowiańską i chrześcijańską duszą, ale to nie kto inny jak właśnie Konfederaci i ludzie sympatyzujący z Konfederacją opowiedzieli się za „oczyszczaniem” własnego środowiska. Za czystkami z ludzi, którzy należeli do zbrodniczych i antypolskich organizacji, np. do „ZOMO”, ale i taką niewątpliwie jest Platforma Obywatelska (i inne pookrągłostołowe polityczne mafie) dla wszystkich zdroworozsądkowych Polaków (no chyba, że Konfederaci twierdzą inaczej?).

Także szanowni antysystemowi Konfederaci, niestety ale wasz słynny „kontrwywiad” i ekspert ds. teczek oraz „szurów” nawalił po całości, aż wstyd i najwyraźniej trzeba wam pomóc. Powyższą informację potraktujcie jako akt dobrej woli i wstępnie załóżmy, że w waszych szeregach i na waszych listach znalazł się członek Platformy Obywatelskiej na skutek waszej niewiedzy.

Tylko co z tym uczynicie?

Kasia

P.S.

21.05.2001
Porozumienie z Unia Polityki Realnej: „Środowiska UPR uczestniczą w budowaniu Platformy Obywatelskiej od pierwszych dni jej istnienia; władze UPR bez wahania poparły wstępny program Platformy wyrażany w zobowiązaniach Andrzeja Olechowskiego, Macieja Płażyńskiego i Donalda Tuska” – głosi tekst porozumienia.
Zgodnie z porozumieniem, członkowie UPR będą startować do Sejmu z list Platformy, wezmą udział w prawyborach Platformy; UPR wystawi też w niektórych okręgach kandydatów do Senatu, wśród nich będzie lider Unii Janusz Korwin-Mikke.
Zdaniem „trójki” – „kreatywność i determinacja członków UPR, mimo kontrowersyjnych często form ekspresji i radykalizmu sformułowań, wzmocni Platformę Obywatelską”

12 thoughts on “Platforma Obywatelska w „antysystemowej” Konfederacji

 1. Mam pytanie do Pana Sylwestra Prusia, czy jako wiceprezydent i radny miasta Gdańsk za kadencji prezydenta Pawła Adamowicza doszły go słuchy o licznych kontrowersjach związanych z prezydenturą prezydenta Adamowicza i czy mógłby je zdementować?

  1. Wiceprezydentem Gdańska byłem w latach 1997 – 1998, członkowie zarządu byli wtedy wybierani przez radę Miasta, prezydentem był p. T. Posadzki. Klub UPR był siedmioosobowy.
   Z Platformy Obywatelskiej odszedłem blisko sześć lat temu będąc radnym Sejmiku – poparłem KNP w wyborach europejskich. Odszedłem, bo partia z każdym rokiem zmieniała swój charakter ideowy w kierunku dla mnie nie do zaakceptowania.
   Przez lata PiS mając pełnię władzy nie wyjaśnił kontrowersji związanych z prezydenturą PA – mając okazję powołania na komisarza, kogoś kto by to podjął – PiS skapitulował.
   Polityka to nie statyczny obraz, to działanie w określonych warunkach, które ulegają zmianie – kto cztery lata temu przypuszczał, że PiS będzie budował socjalizm, a dziesięć lat temu, że na jedynkach list PO będą starzy komuniści z PZPR.

  2. Ja nie zajmuje się polityką ale dociekaniem Prawdy. A polityka to dla mnie teatrzyk dla zapracowanych i dobrodusznych Gojów. Dlatego to co dla Was jest „działaniem w określonych warunkach”, dla mnie oznacza robienie z ludzi jeleni tylko pod nowym szyldem. Kiedyś prowadziłem pewien własny blog i ludzie zarzucali mi, że tak obsesyjnie wałkowany jest na nim PiS, podczas gdy rządzi Platforma Obywatelska. Starałem się wówczas tłumaczyć kim są ci ludzie i dlaczego są groźniejsi od volksdeutchy i gangusów z PO, Pańskiego środowiska. A był to czasy gdy Platforma Obywatelska uznawana już była powszechnie za organizację do cna skorumpowaną, przestępczą i działającą na rzecz obcych. Natomiast Pan w tym czasie biegał z koszulką „głosuję na Bronka” w Gdańsku i myślał, że wszystko jest super. A teraz zasłania się Pan niewiedzą, jak rasowy polityk z tzw. bandy czworga (chociaż dla mnie Korwinowcy niczym się od nich nie różnią). Otóż nie. Dziesięć lat wstecz każdy uczciwy człowiek wiedział czym jest Platforma Obywatelska ponieważ każdy zakątek „niepoprawnych politycznie” internetów grzmiał o aferach w tej organizacji (http://blogpress.pl/node/7889). I również cztery lata temu każdy kto chciał wiedzieć, wiedział doskonale czym jest PiS. Natomiast Pan teraz sprawia wrażenie jakby wyskoczył z lodówki i wybudził się z jakiejś głębokiej hibernacji. Halo, tu Ziemia!

   Ja naprawdę jako podatnik który utrzymuje polityków z własnej krwawicy czuję się zawiedziony i zdumiony że wy wiecznie nic nie wiecie. To zapewne jakiś wielki zbiorowy i ponadczasowy zbieg okoliczności <; Ale mimo wszystko życzę wam powodzenia w wyborach i już tłumaczę dlaczego. Wejdźcie do knesejmu i głosujcie tam razem z PiSem, a tak się stanie gdy tylko powąchacie kilka stanowisk i srebrników. Niech ludzie was zobaczą i się do was przekonają. Inaczej Pańscy obecni koledzy, „wieczni kandydaci”, będą przez kolejne cztery lata robić ludziom nadzieję i zasysać z nich pieniądze niczym odkurzacz. A to jest jeszcze gorsze niż kabaret który uprawiają w knesejmie.

 2. Konfederacja to i tak lepsza opcja od PoPisu. sa tam szumowiny, ale sa tez osoby które moga cos zmienic. natomiast w Popisie sa same szumowiny. Tak jest róznica

  1. Ten artykuł to taka uwaga, aby elektorat wiedział, z czym może się liczyć, głosując na Konfederację. Jest tam bardzo dużo porządnych osób, ale nie one są twarzami tego ugrupowania.

  2. To prawda, na dołach są uczciwe i pracowite zastępy dobrych ludzi, ale dziwnym trafem nie mogą się przebić do publicznej świadomości. Bdb przykładem jest RN, który dotychczas wypromował dwie osoby – dwóch zdrajców, Kowalskiego i Andruszkiewicza. Przypadek? Czy celowa polityka Bosaków i Winnickich? Tak czy siak miejsce zarówno bosaków jak i korwinów jest już na śmietniku historii. 38 mln naród w Polsce stać na wygenerowanie skutecznych patriotów i to musi zrobić, a nie wyłącznie podążać przez x lat za płytkimi hasełkami giertychowych „wiecznych kandydatów” o żydowskiej fizjonomii, ze skutkiem oczywistym.

 3. Dlaczego z taką konsekwencją nie pisaliście o zaprzańcu, niejakim doktorze (szamanie) Hubercie Czerniaku? Przecież to nei tylko ZOMOWIEC wysoki stopniem był, ale także członek PSL i PO. Śmierdzi mi to relatywizmem moralnym.

  Wy, hieny od druciaka, naprawdę jesteście nienormalni i chorzy z nienawiści :) Wyeliminowaliście faceta który uderzał bezlitośnie w PiS, koczownie, korporacje, afery – SKOKi (kawał pożytecznej roboty), za coś, czego nie widzicie u innych i którzy z kolei są władzy wygodni, bo mówią: „nic nie widziałem bo z boku stałem, a w ogóle to nawet nie wiem, że żyję. Nic nie pamiętam i dajcie mi spokój.” Jeszcze w życiu nie widziałem tak szkodliwych hipokrytów. Powinniście Pani Kasi podziękować, ładnie pocałować w rączkę i podarować kwiaty za pomoc, a druciaka zwolnić z hukiem. Grzegorz

  P.S. Zapytaj się druciaka co jest obecnie dla Polaków bardziej szkodliwe i niebezpieczne: historyczne ZOMO czy współczesna Platforma Obywatelska.

  1. Błagam cie zamilcz i nie pisz zle o Hubercie czerniaku. człowiek doktor ktory wyleczyl mase ludzi, walczy aby nie było przymusowych szczepien. A ty oglladales jakis falszywy program ze niby był w zomo itp. Gdzie juz dawno udowodniono ze było inaczej i poprostu czerniak był niewygodny i chciano sie go pozbyc. Dlatego oszołomie zamilcz. Jak wam konfederacja zła to bedziecie mieli druga palestyne w Polsce i wtedy zobaczymy. Dlatego proponuje zamknac japy

 4. Gdy lud nie chce znać prawdy?, musi być niewolnikiem

  Każdy uczciwy Polak uczestniczący, lub tylko zabierający głos w sprawie farsy wyborczej, musi odpowiedzieć na jedno pytanie: do czego są te niby „wybory”?????

  Skoro pełniący obowiązki premiera, Morawiecki, wyraźnie i jednoznacznie potwierdził, że „Polska należy do kogoś” to powtarzam, KAŻDY uczciwy Polak musi odpowiedzieć, do czego są te niby „wybory” – skoro nie ma wolnego i niezależnego państwa polskiego, to nie ma również parlamentu nieistniejącego państwa – wobec tego: DO CZEGO JEST TEN SPEKTAKL NIBY WYBORCZY????? – do niby sejmu.

  Czym jest sejm, w nieistniejącym państwie: NIBY SEJMEM???

  albo sejmem „istniejącym tylko teoretycznie”, „na papierze” itd. itp.

  no tak, ale budynek jest – a czy to nie jest „kamieni kupa”?????

  ale pensyjki są – za aktorskie oszukiwanie Polaków!!!!!

  jeżeli wobec tego ktokolwiek mówi o „kandydowaniu” czyż nie jest oszustem;

  niech zaprzeczy faktom i udowodni wbrew faktom, że jest inaczej, to nie będzie OSZUSTEM!

  1. Wg mnie warto w tym uczestniczyć, ale nie jako osoba wrzucająca kartkę wyborczą, ale działając w komisji wyborczej bądź jako mąż zaufania. Takie uczestnictwo to okazja do zdobycia kontaktów i budowy zalążków alternatywnej społeczności.

 5. Szanowny/a @ Seri
  „Uczestniczenie” w jakiejkolwiek formie w tym masowym OSZUSTWIE jest OSZUSTWEM!!!!!
  To tak, jakbyś powiedział: pójdę do szajki bandytów, aby „zdobyć kontakty i zbudować alternatywną” szajkę.
  Tak się dzieje rzeczywiście, gdy młody gangster nie mający nic do stracenia przejmuje, siłą (morderstwami) władze na danym terenie; ale w tym wypadku nie chodzi o władzę (ona jest udzielana przez mafiozów zwanych pierwszymi sekretarkami – współcześnie: preziami).
  Tu chodzi o ogłupienie Polaków,zwanych przez niektórych„tubylcami”.
  Co bystrzejsi demaskują POPIS-owych konfederatów, nie zauważając nawet, że nie ma Polski!!!
  Nawet jak powie im się to WPROST!
  Jeżeli nie ma Polski, to nie ma sejmu, jeżeli nie ma sejmu do do czego są te niby „wybory”?
  Jako „mąż zaufania” potwierdzałbyś OK! Ta komisja jest w porządku! Jeżeli „komisja jest w porządku” to „wybory” też „są w porządku” – tylko do czego są te „wybory”?

  Ja tu niczego nie wymyślam; wszystko zostało (wielokrotnie) powiedziane i zapisane.

  Tak jak nie da się zanegować (ani nawet podważyć) „Protokołów mędrców Syjonu”
  tak i nie da się zanegować ich praktycznej realizacji przedstawionej w
  „Anschluss Polski” (wywiad z b. szefem służb specjalnych). „Lot nad kukułczym gniazdem” (5.1; 5.2)
  https://wprawo.pl/2019/04/30/wlasnie-teraz-macie-szanse-wywiad-z-b-szefem-sluzb-specjalnych-lot-nad-kukulczym-gniazdem-5-1/

  R.E.D.: – Tak! Swego czasu żyd pełniący funkcję premiera RP (choć nie wygrał wyborów) Matthias Muravetsky [z: ‘We, the (Jews) People’;

  Tzw. demokracja parlamentarna – to fasadowa konstrukcja, służąca do zwodzenia nosicieli syndromu „pożytecznych idiotów”.

  RescueBrain: – Dobrze! Czy chcesz powiedzieć, że tzw. „resortowe dzieci” to…

  R.E.D.: – Właśnie tak! Żydzi sprowadzeni jako POP-y (Pełniący Obowiązki Polaków) – to obecnie ich trzecie i czwarte pokolenie, kolokwialnie zwane „resortowymi dziećmi”.

  RescueBrain: – Plus wysługujący się im filosemiccy, a nawet judeolatryczni szabesgoye!

  R.E.D.: – Tak! Prawem chazaki (własności przez zasiedlenie) „zawłaszczyli” struktury państwowe w Polsce. „Żydowskie lobby” skutecznie opanowało administrację centralną, a później także samorządową, media, prawo, kulturę i naukę, sferę polityki. Wasze elity przez to stały się skrajnie kompradorskie, czyli realizują interesy obcych ośrodków władzy – i ich za przyzwoleniem eksploatują resztę społeczeństwa. I co najważniejsze: większość własności byłych polskich przedsiębiorstw produkcyjnych oraz usługowych jest w ręku kapitału zachodniego oraz żydowskiego. Można więc zasadnie mówić tylko o symbolicznym funkcjonowaniu tzw. Państwa Polskiego. Stąd w mediach opozycyjnych z lubością jest używane pojęcie: „państwo z dykty i paździerza”.
  wskutek amerykańskiej egzekucji ustawy JUST 447 dojdzie do wrogiego przejęcia polskiego majątku narodowego oraz struktur Państwa, a tym samym do powstania na tym obszarze żydowskiego okupacyjnego państwa POJLIN.
  R.E.D.: – Tak! Spotka Was taka sama ludobójcza eksterminacja, jak Palestyńczyków.

  Jedyna nieprawda, to fałszywa perspektywa, na podstawie, której Polacy myślą, że mają CZAS!

  Aleksander Ścios, w nieco rozwlekły, ale trafny sposób pisze: https://bezdekretu.blogspot.com/2019/09/bojkot-jest-po-to-by-poczuc-sie-wolnym.html
  BOJKOT JEST PO TO BY POCZUĆ SIĘ WOLNYM…
  W ramach skrótu myślowego (w komentarzach):
  -Czy III RP jest sukcesją PRL?
  -Czy OS i Magdalenka były zdradą?
  -Czy sfałszowano”wybory”89,a do następnych dopuszczono tylko”wybrańców systemu”?
  -Czy znasz przykłady oszustw wyborczych?
  -Czy”demokracja”III RP jest mitem?
  Jeśli odp.”tak”na którekolwiek z tych pytań-po co idziesz na „wybory”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.