Strona główna > Świat > Ukraina > Plan pokojowy Putlera i Paweł Gubariow o planie pokojowym Putlera

Plan pokojowy Putlera i Paweł Gubariow o planie pokojowym Putlera

Komentarz: dwa artykuły ze sobą blisko powiązane. Tytuł zmieniony przez administrację/a303.

PUTIN ZAPROPONOWAŁ SWÓJ PLAN POKOJOWEGO UREGULOWANIA W DONBASIE

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin ogłosił plan dotyczący stabilizacji w Południowo-Wschodniej Ukrainie, składający się z siedmiu punktów. „Gdy leciałem tutaj – z Błagowieszczenska do Ułan Bator – w samolocie naszkicowałem kilka pomysłów i plan działania, mam go na razie, co prawda, jest sporządzony odręcznie”, – powiedział Putin w rozmowie z dziennikarzami po zakończeniu wizyty w Mongolii. Informuje o tym Agencja RIA Novosti.

„Po pierwsze – przerwać aktywne działania ofensywne sił zbrojnych, zbrojnych ugrupowań pospolitego ruszenia Południowo-Wschodniej Ukrainy na kierunku donieckim i ługańskim – powiedział Putin dziennikarzom.

„Po drugie – wycofać uzbrojone jednostki struktur siłowych Ukrainy na odległość, wykluczającą możliwość ostrzeliwania zamieszkałych punktów przez artylerię i wszelkiego rodzaju systemy ognia salwowego” (chodzi o wyrzutnie rakietowe – od tłum.) – powiedział szef państwa rosyjskiego.

„Po trzecie – przewidzieć realizację skutecznej i bezstronnej kontroli międzynarodowej nad przestrzeganiem warunków zawieszenia broni i do monitorowania sytuacji, stwarzanej w ten sposób w strefie bezpieczeństwa” – powiedział Putin.

„Po czwarte – wykluczyć użycie samolotów bojowych przeciwko cywilom i zamieszkałym punktom w strefie konfliktu.

Następnie (piąty punkt – red.) – zorganizować wymianę osób przymusowo zatrzymanych według formuły „wszyscy za wszystkich”, bez żadnych warunków wstępnych” – powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

„Punkt szósty – otworzyć korytarze humanitarne dla ruchu uchodźców i dostaw humanitarnych do miast i innych zamieszkałych punktów Donbasu – województwa Donieckiego i Ługańskiego”, – powiedział Putin.

„I na koniec, punkt siódmy – zapewnić możliwość wysyłania do poszkodowanych zamieszkałych miejscowości Donbasu ekip naprawczych w celu odbudowy zniszczonych obiektów infrastruktury społecznej i zapewniających życie oraz okazanie im pomocy” – powiedział szef państwa.

PAWIEŁ GUBARIOW O PLANIE POKOJOWYM PUTINA

a

„Gubernator Ludowy Donbasu”, lider partii „Noworosja” Pawieł Gubariow skomentował wypowiedziane wczoraj przez Prezydenta Władimira Putina propozycje dotyczące uregulowania konfliktu w Donbasie:

„Plan pokojowy Putina ja w całości popieram, za wyjątkiem pierwszego punktu o przerwaniu ofensywy Armii Ludowej Noworosji. Uważam, że należy rozwijać sukcesy, aby junta zmieniała porządek rozmów na bardziej aktualny.

Moja propozycja:

1. Naród ogłasza wszystkie regiony byłej Ukrainy Republikami Ludowymi, który nie podlegają Kijowowi.

2. Przeprowadzone zostają referenda w sprawie niepodległości.

3 Regiony, które zagłosowały przeciwko niepodległości pozostają w Ukrainie.

4. Regiony, które w referendach poparły swoją niepodległość mogą wejść do Noworosji.

Jest to JEDYNY realny plan pokojowy. Walczymy o Wielką Noworosję od Ługańska do Odessy.

Powiem szczerze … Uważam, że jeśli nie odwojuje się Noworosji od Ukrainy teraz, to może być ona stracona dla Świata Rosyjskiego na zawsze. I to jest moje głębokie przekonanie.

I jeszcze uważam, że Noworosja będzie najlepszym krajem na świecie – Krainą Marzeń!”.

Pawieł Gubariow

Tłumaczył Janusz Sielicki

3.9.2014 r.

Źródła:

Путин предложил свой план мирного урегулирования на Донбассе

http://www.novorosinform.org/news/id/7692

Павел Губарев о мирном плане Путина

http://www.novorosinform.org/comments/id/110

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *