Strona główna > Polska > Plan okupacji Polski osiąga sukces

Plan okupacji Polski osiąga sukces

Warszawa jest gotowa na wszystko, byle tylko w kolejnym miejscu w Polsce załopotała amerykańska flaga.

Rezygnacja ze wspólnotowej retoryki w polityce europejskiej, zwiększenie napięcia między Polską a Unią Europejską, brak stosunków z Rosją, ograniczanie się do zarządzania kryzysem w relacjach z Ukrainą, utrata zainteresowania Mołdawią, która jest kluczem do bezpieczeństwa na południowo-wschodniej flance NATO, silne relacje z mało wiarygodnym prezydentem USA, oraz zwiększenie wpływu amerykańskich polityków – Warszawa jest gotowa na wszystko, byle tylko w kolejnym miejscu w Polsce załopotała amerykańska flaga.

W pogoni za przyjaźnią Stanów Zjednoczonych i poklepywaniem po plecach przez Donalda Trumpa na szczytach dyplomatycznych zaczynamy kompletnie tracić wolność.

Analiza interakcji między Polską a USA za rządów PiS i Trumpa wyraźnie pokazuje, że obecne stosunki polsko-amerykańskie przypominają nie sojusz równorzędnych partnerów, a relację suzerena z wasalem, w których Polska jest tym drugim, posłusznie spełnia oczekiwania Stanów Zjednoczonych i realizuje własny plan Trumpa dotyczący okupacji Polski.

Podpisana we wrześniu przez Prezydentów Polski i USA deklaracja to smutny obraz polskiej dyplomacji, która demonstruje poddaństwo Andrzeja Dudy i grę Donalda Trumpa, która idzie o destabilizację naszego kraju i skłócanie Polaków. Pod pretekstem wzmocnienia wschodniej flanki NATO, Amerykanie okupują nasz kraj, budując na terytorium Polski bazy, budynki mieszkalne, magazyny, hangary i reszty infrastruktury dla własnych celów. Zgodnie z umową amerykańska obecność w Polsce zostanie zwiększona o ok. 1000 żołnierzy i będzie stanowiła 5,5 tys. Amerykanów.

Oprócz zwiększenia obecności żołnierzy amerykańskich, w naszym kraju będą rozlokowane Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA, eskadra bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 i wspólne Centrum Szkolenia Bojowego – to podstawowe zapisy zawarte w polsko-amerykańskiej deklaracji o pogłębianiu współpracy obronnej, podpisanej przez prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa.

Wygłąda na to, że plan Amerykanów dotyczący okupacji Polski osiąga sukces. Trump nie tylko wysyła w nasz kraj amerykańskich żołnierzy, wybiera lokalizację dla wojsk USA, lecz nawet dyktuje, że nasz kraj poniesie wszystkie koszty.

Roczny koszt stacjonowania w Polsce amerykańskich żołnierzy (5,5 tys.) wyniesie 50 mln. dol. Poza opłatami za obecność Amerykanów na terenie naszego kraju, Polska poniesie koszty zbudowania budynków mieszkalnych dla żołnierzy, magazynów, hangarów i reszty infrastruktury, która w sumie ma przekroczyć 2 mld. dol. Taki koszt stacjonowania podał Jerzy Kwieciński, szef resortu finansów.

Chociaż Prezydent Andrzej Duda mówi o przyjaźni, partnerstwie i sojuszu z Amerykanami, oraz że w relacjach z USA „nie mamy właściwie takich tematów, w których nie mielibyśmy wspólnego stanowiska”, wyraźnie dowiedzione, że Stany Zjednoczone robią swoje interesy w relacjach z Polską. Taki entuzjazm związany jest z tym, że Stany Zjednoczone chcą zrobić z naszego kraju pole walki  w razie konfliktu zbrojnego.

HANA KRAMER

Za: http://ndp.neon24.pl/post/150959,plan-okupacji-polski-osiaga-sukces

4.10.2019

One thought on “Plan okupacji Polski osiąga sukces

 1. Znalezione w necie – autor nieznany :

  “Uczmy sie od dzieci….Je trudniej oklamac..”

  Urodzony w Australii –syn
  Spytal mnie wczoraj :
  “Co znaczy po polsku-
  zrobic cos NA LEWO?”..

  ..Nieuczciwie,wyjasniam,
  ukrasc lub zrabowac..
  Taki zwrot popularny
  W zargonie ulicy…

  ..Nic nie mowi..i nagle :
  “To czemu w wyborach
  ludzie swoje glosy
  ODDAJA LEWICY?”…

  Zatkalo mnie kompletnie..
  Pamietacie Panstwo?
  Mowiono potocznie:
  ”zrobil cos na lewo..”

  “..towar do pasera..”
  ..I taka mnie mysl nagle
  przewrotna przenika:
  Czy ktos slyszal by …

  Towar..”poszedl” do..Chinczyka..?
  Stad male przypomnienie
  Z polskiego sie przyda :
  Ten..towar co …”NA LEWO’…

  ‘szedl” potem do….do.. do…
  …No wlasnie…
  I zlowrogo zabrzmialo
  Nuta jakas swojska…

  Przeciez “ONI” to samo
  ZROBILI NAM Z POLSKA!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 12 =