Strona główna > Polska > Plan dyslokacji wojsk NATO w Polsce

Plan dyslokacji wojsk NATO w Polsce

Pan minister Macierewicz sączy polskiej opinii publicznej informacje o tym jak będzie wyglądać lokacja wojsk NATO w Polsce jak jego ulubiony współpracownik aptekarz. A nie jest przecież żadna tajemnica jaki jest plan, bo media zachodnie podają wszelkie detale.

a

To po co ukrywać to przed Polakami?

Dziewięciuset żołnierzy amerykańskich trafi na polskie terytorium na początku przyszłego roku.

Amerykańska grupa bojowa NATO zostanie wysłana do Polski w ramach operacji wielonarodowej.

Brytyjskie siły będą liderować grupie bojowej w Estonii, Kanada będzie przewodzić na Łotwie, Niemcy  będą obecne na Litwie.

Łącznie w regionie zostanie rozmieszczonych 4000 sprzymierzonych żołnierzy.

aa

Amerykański batalion  w Polsce zostanie uzupełniony żołnierzami z Wielkiej Brytanii i Rumunii, i będzie ulokowany w Orzyszu już w kwietniu.

Żołnierze z 3 Szwadronu 2 Pułku Kawalerii Stryker, którzy walczyli zarówno w Iraku, jak i Afganistanie, będą przewodzić kontyngentowi NATO w Polsce.

aaa

W środę na  konferencji prasowej w Brukseli sekretarz obrony Ash Carter podał szczegółowy plan działania:

  • W kwietniu, 900 żołnierzy z 2 Pułku Ułanów Stryker stacjonujący w niemieckim Viselk, tarfi do Orzysza.
  • Tam do 2. Pułku Kawalerii Stryker, który jest również znany jako „The 2nd Dragoons” dołączą oddziały Brytyjskie i Rumuńskie w ramach misji „odstraszania” Rosji.
  • Żołnierze tego pułku z powodzeniem walczyli w wojnie w Iraku, brali udział  w zdobyciu  twierdzy Al-Kaidy w Bagdadzie w 2007 roku.
  • Wcześniej w lutym pojawią się w Orzyszu żołnierze pułku European Reassurance Initiative, którzy w kwietniu, gdy dotrze 2 Pułk Kawalerii, zostaną przetransportowani do Rumunii i Bułgarii.

Dowództwo brygady amerykańskiej (4 bataliony) będzie zlokalizowane w Polsce. W marcu do Polski trafi też 10. Brygada Lotnictwa z Fort Drum w stanie Nowy Jork.

https://www.youtube.com/watch?v=q7jDeUEo0Nw

A krótki komentarz do powyższej informacji jest jednoznaczny: „Działania te nie obniżają napięcia, ani też nie stanowią, że nasze stosunki z Rosją będą znowu przewidywalne” – powiedział Carter.

a1

Sekretarz Carter spotkał się z minister obrony Niemiec, panią Ursulą von der Leyen. Do czego zmierzał Sekretarz Obrony USA i jak ocenić reakcję pani von der Leyen trudno zgadywać. Z jakiegoś powodu zachodnie media upubliczniły taką właśnie fotkę. No to i ja ją zamieszczam.

W odpowiedzi na działania NATO, Rosja podała do wiadomości informacje o swojej najnowszej broni:

a2

Rakieta RS-28 Sarmat jest zdolna przenosić 16 głowic nuklearnych i jest w stanie zniszczyć obszar wielkości Francji lub Teksasu. Potrafi również uniknąć wykrycia przez radary. Przypuszcza się, że ma zasięg 6,213 mil (10000 km), który pozwoliłby Moskwie zaatakować wszystkie miasta europejskie, jak również osiągnąć amerykańskie miasta na wschodnim i zachodnim wybrzeżu.

Jest nie tylko niezwykle szybka, ale też trudno jest przewidzieć jej  tor lotu.”Manewruje całą drogę więc jest strasznie trudna dla każdego systemu obrony przeciwrakietowej, trudno ją zestrzelić.”

„PS. III wojna odbędzie się z użyciem broni jądrowej. Czwarta wojna światowa będzie już tylko na kije i kamienie”.

Za: http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/98586-plan-dyslokacji-wojsk-nato-w-polsce

Data publikacji: 28.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *