Strona główna > Bez kategorii > Plan “B” Bibiego na wywołanie wojny światowej: atak na Liban

Plan “B” Bibiego na wywołanie wojny światowej: atak na Liban

źródło: http://larouchepac.com/node/23677

Źródła na Bliskim Wschodzie ostrzegaja, że Izrael połączył w całość plany operacyjne dotyczące zbombardowania Libanu, tak aby całkowicie go zrujnować, niezależnie od tego czy Netanyahu i Barak wydadzą rozkaz uderzenia na Iran przed wyborami w USA w listopadzie. Zdaniem tych źródeł, istnieje pełne porozumienie w ramach izraelskiego establishmentu wojkowego i wywiadowczego dla akcji przeciw Hezbollahowi w Libanie, gdy jednocześnie brak consensusu dla akcji zbrojnej przeciw Iranowi, wobec której zgodnie oponują wojskowi USA i Izraela. Od czasu porażki izraelskiej w wojnie libańskiej z Hezbollahem w 2006 r., Hezbollah zgromadził 40 do 50 tysięcy rakiet, jakimi łatwo sięgnie cele wewnątrz Izraela.Daje się zauważyć wyraźną troskę w sprawie takiego ataku izraelskiego w Libanie. Lider Hezbollahu, Sheik Nasrallah wydał oświadczenie w sobotę, że atak na Liban będzie “bardzo, bardzo, bardzo kosztowny” dla Izraela.

“Zamienimy życie milionów izraelczyków na terenie okupowanej Palestyny w prawdziwe piekło. Izraelczycy muszą zdać sobie sprawę, że koszt agresji na Liban będzie niezwykle wysoki i całkiem nieporównywalny do kosztów wojny z 2006 r.”

Lyndon LaRouche napisał, że cała sytuacja w regionie jest tak krucha i wrażliwa na każdy bodziec, że jakiekolwiek działanie może wywołać wojnę regionalną, prowadzacą do światowego konfliktu termonuklearnego.  

Netanyahu został poproszony o spotkanie z Obamą, gdy będzie w USA, aby wygłosić przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w dn. 27 września. Wg doniesień spotkanie Obama-Netanyahu zaplanowane jest w Waszyngtonie na 1 października. Niektóre źródła informacyjne w Izraelu sugerują, że to oznacza iż Netanyahu nie wyda rozkazu ataku na Iran lub Liban przed spotkaniem, lecz każde takie założenie może być mylące. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.