Strona główna > Polska > PiS zlikwiduje abonament, ale wprowadzi powszechną opłatę audiowizualną

PiS zlikwiduje abonament, ale wprowadzi powszechną opłatę audiowizualną

Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar przeprowadzić gruntowną reformę medialną. Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa mają zostać przekształcone w instytucje kultury, a nadzór nad nimi sprawować będzie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TELEDEBILE4

Nowa ustawa zlikwiduje abonament radiowo-telewizyjny, zniknie więc obowiązek rejestracji odbiorników. Środki na finansowanie mediów narodowych będą pochodzić z powszechnej opłaty audiowizualnej, która wyniesie 10 zł miesięcznie od każdego gospodarstwa domowego w Polsce – informuje portal wirtualnemedia.pl

Nie ma jeszcze decyzji, w jaki sposób opłata będzie pobierana, ale najprawdopodobniej będzie doliczana do rachunków za prąd.

– Liczymy na 1,5 mld zł wpływów z opłaty audiowizualnej. To jest kwota wystarczająca do bardzo znacznej poprawy kondycji finansowej tych mediów oraz do tego, żeby pracownicy mieli tam godne warunki pracy i płacy. Środki te rozdysponuje Rada Mediów Narodowych. Media narodowe pozostaną na rynku reklamowym. Summa summarum, powinno to stworzyć media stabilne i silne finansowo – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych.

wirtualnemedia.pl/KRESY.PL

aaa

Za: http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/pis-zlikwiduje-abonament-ale-wprowadzi-powszechna-oplate-audiowizualna

Publikacja: 30.11.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *