Strona główna > Bez kategorii > PiS i PO w Łukowie razem przeciwko honorowaniu żołnierzy NSZ

PiS i PO w Łukowie razem przeciwko honorowaniu żołnierzy NSZ

Za: http://www.autonom.pl

Generał August Emil Fieldorf, zamordowany w 1953 roku. Wszyscy uczestnicy „mordu sądowego” na generale byli Żydami. Admin

Jedno z rond w Łukowie, które miało zostać nazwane imieniem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, ostatecznie nie zostanie uhonorowane w ten sposób. Projekt zablokowali miejscowi radni z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy odrzucając wniosek o nadanie hołdującej pamięci żołnierzy NSZ nazwy ronda, powołali się na PRLowską propagandę, sugerując, jakoby Narodowe Siły Zbrojne zwalczały „lewą stronę i współpracowały z Niemcami”.

Radni PO, którzy zostali poparci przez PiS, podważyli również wiedzę historyczną cenionych badaczy polskiego podziemia zbrojnego. Stwierdzili oni bowiem, że historycy Leszek Żebrowski, dr Mariusz Bechta i dr Rafał Dobrowolski, którzy opiniowali wniosek o nadanie nazwy ronda, swoją wiedzę na temat Narodowych Sił Zbrojnych czerpią z… Wikipedii.

Pomysł nadania imienia NSZ jednemu z rond wypłynął od Kamila Suleja, studenta piątego roku historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Sulej jest też członkiem zarządu Związku Żołnierzy NSZ okręg Lublin.

na podstawie: „Nasz Dziennik”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.