Strona główna > Polska > PiS chce dotować PKS ? Nasze podatki trafią do izraelskiej firmy…

PiS chce dotować PKS ? Nasze podatki trafią do izraelskiej firmy…

Wygląda na to, że oprócz populizmu i socjalizmu po cichu wstaliśmy znowu z kolan na arenie międzynarodowej podczas sobotniej konwencji PiS. Miłościwie nam panujący zapowiedzieli m.in. finansowanie PKS-ów. 

Oficjalnie chodzi o przywrócenie połączeń autobusowych między miastami. Tymczasem warto zwrócić uwagę, kto jest wielkim udziałowcem w tej branży na polskim rynku. Tak, nie pomyliliście się.
Wśród firm wymienionych w ramach bojkotu konsumenckiego przeciwko Izraelowi znajduje się m.in. firma Mobilis, która należy „do największego przewoźnika autobusowego w Izraelu, firmy Egged Mobilis”.
– Przede wszystkim firma ta obsługuje linie komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie oraz Bartoszycach. Ponadto, do firmy należy 10 spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur – są to: PKS Ostrołęka, PKS Mrągowo, PKS Bartoszyce, PKS Ostróda, PKS Przasnysz, PKS Mława, PKS Ciechanów, PKS Mińsk Mazowiecki, PKS Płock i PKS Piotrków Trybunalski. Firma Mobilis wykonuje też przewozy okazjonalne i turystyczne – czytamy na wspieramrozwoj.pl, gdzie umieszczono zachętę do bojkotu konsumenckiego produktów i usług izraelskich firm.
Wygląda więc na to, że w ramach konwencji nie tylko będą rozdawane nasze pieniądze poszczególnym grupom społecznym, wcześniej pomniejszone o wypłaty dla urzędników oraz na infrastrukturę i dokumentację, ale trafi także do tolerancyjnego narodu izraelskiego, z którym – jak przekonuje rząd – prowadzimy „partnerską współpracę”.
Jak myślicie, ile pieniędzy polskich podatników zostanie przekazane na rzecz firm kontrolowanych przez izraelski koncern?
Źródło: nczas.com/wspieramrozwoj.pl
Za:  https://nczas.com/2019/02/25/pis-chce-dotowac-pks-nasze-podatki-trafia-do-izraelskiej-firmy/?fbclid=IwAR0hFP0IqHWpxegraEzCQY1kt6N7lZMf5uyqrFoU5TWxjaFBoooMLDicxtE
25.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *