Strona główna > Polska > PILNE! Rząd chce przekazać ziemie polskie Niemcom?

PILNE! Rząd chce przekazać ziemie polskie Niemcom?

Według informacji, przekazanych przez liczne portale gmin i powiatów Polski zachodniej, ziemie, budynki mieszkalne oraz inne obiekty budowlane, które znajdowały się do 1945 roku na ziemiach wcielonych do Rzeszy, mają być przekazane obywatelom Niemiec.

Oto treść ogłoszenia:  

Szanowni Państwo!

Informujemy, że zgodnie z umową dwustronną zawartą między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec w sprawie restytucji mienia osób, które mieszkały na obecne terytorium RP do 1945 roku, od dnia 1 stycznia 2020 r. zostanie dokonane przejście własności nieruchomości na rzecz obywateli niemieckich.

W związku z tym do dnia 1 listopada 2019 r.wszystkim właścicielom  należy złożyć dokumenty potwierdzające własność nieruchomości do Urzędu Miasta.

W przypadku niezgłoszenia się do Urzędu Miasta w określonym terminie nieruchomości będą podlegać wywłaszczeniu oraz przekazywaniu stronie niemieckiej.

Źródło:

https://zielonagora-nowasol.regionalna.pl/uwaga-ogloszenie/

http://wschowa.info/uwaga-ogloszenie/

https://epoznan.pl/news-news-98725-uwaga_ogloszenie 

27.09.2019,

Za; https://www.mpolska24.pl/post/17283/afera-rzad-chce-przekazac-ziemie-polskie-niemcom

Za: https://forumemjot.wordpress.com/2019/10/02/pilne-rzad-chce-przekazac-ziemie-polskie-niemcom/#more-69076
2.10.2019

7 thoughts on “PILNE! Rząd chce przekazać ziemie polskie Niemcom?

  1. Te tereny były zawsze Polskie a nawet dalej na zachód.To w trakcie rozbiorów niemcy sobie przywłaszczali wszystko co należało do Nas.W szkołach polskich do dziś uczą historii na modłe zaborców, właściwie to dalej jesteśmy pod zaborami,może trochę zaborca się zmienił.wg mnie jest „fake news”,ktoś chce wywołać rozrubę.

  2. Urodziłem się na byłych ziemiach niemieckich i jestem za tym aby wróciły one do Niemiec. Wolę aby pluł mi w oczy Niemiec niż fałszywy polak.

  3. 111111111111 Urodziłem się na byłych ziemiach niemieckich i jestem za tym aby wróciły one do Niemiec. Wolę aby pluł mi w oczy Niemiec niż fałszywy polak. 22222222

    1. nasi przodkowie oddali życie za nasz wolny kraj a ty pierdolisz bzdury!!4 rozbiory !!!to spadaj i pracuj na adolfa!!

  4. Jak można umieszczać fałszywe informację tego kalibru na Państwa stronie. W Internecie można znaleźć bez problemu informacje z wyjaśnieniami redakcji, na której owa wiadomość się znalazła (i to w sumie nie jednej). Trochę mnie zaczynają przerażać artykuły które ostatnio można u was znaleźć. Gloryfikacja Armii Czerwonej i Stalina, przekazywanie informacji ze źródeł typu wyborcza jakoby to powyżej 50% Polaków popierało związki partnerskie a teraz to… Rozumiem, że PiS przesadza z Rusofobią i miłością do USA i Izraela, ale absolutna miłość do Rosji i jej osiągnięć w świetle wszystkich faktów historycznych jest tak samo niesmaczna. Wiem, że idą wybory i obustronna propaganda ruszyła, ale obawiam się, że pogłoski odnośnie tej strony mogły mieć jednak coś wspólnego z prawdą. Przykre…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.