Strona główna > Zdrowie > Pij sok z kapusty!

Pij sok z kapusty!

Dla ludzi, którzy kochają mieć piękną promienną cerę i mocny układ odpornościowy kapusta jest bardzo pożywnym, a także pysznym warzywem, które znajdziesz we wszystkich sklepach spożywczych i warzywniakach na całym świecie. Na pewno poczujesz się znacznie odmłodzony w ciągu kilku dni, jeśli włączysz kapustę do codziennej diety.

Cabbage-juice

Kapusta jest również bogatym źródłem beta-karotenu, nierozpuszczalnego błonnika i składników mineralnych, takich jak jod, wapń, żelazo, magnez, siarka i inne. Jest to również świetne warzywo, które zawiera witaminy takie jak K, E, C oraz witaminy B1 i B6.

Niektóre z najbardziej istotnych korzyści ze spożywania tego warzywa to:

Kapusta jest anty-rakotwórcza

Badania przeprowadzone nad tym warzywem wykazały, że sok z surowej kapusty zawiera Izocyjaniany- które są grupą związków chemicznych, która aktywuje metabolizm estrogenów w organizmie. Proces przyspieszenia metabolizmu estrogenów pomaga nam walczyć z chorobami takimi jak rak jelita grubego, rak płuc, rak sutka, rak prostaty, rak żołądka i inne.

To jest jedzenie dla mózgu

Kapusta jest bogata w witaminę K i antocyjany, które pomagają w koncentracji i poprawiają nasze funkcje psychiczne, jedzenie kapusty zapobiega uszkodzeniu nerwów. Warzywo to jest również potężnym obrońcą przed chorobą Alzheimera i demencją.

Pomaga w odtruwaniu naszego organizmu

Wysoka zawartość siarki i witaminy C, która znajduje się w kapuscie, pomaga w usuwaniu toksyn takich jak kwas moczowy i wolne rodniki z naszego organizmu. Badania kliniczne pokazują, że spożywanie tego warzywa regularnie pomaga w unikaniu chorób takich jak reumatyzm i artretyzm.
Witamina C znajdująca się w kapuście jest również bardzo dobra dla naszej skóry.

Pomaga kontrolować ciśnienie krwi

Kapusta jest bogatym źródłem potasu, który pomaga w rozszerzeniu naszych naczyń krwionośnych. Dlatego spożywanie kapusty ułatwia przepływ krwi, a tym samym kontroluje nasze ciśnienie krwi.

Łagodzi bóle głowy

Od wieków ludzie żyjący w różnych częściach świata, często pili surowy sok z kapusty do leczenia przewlekłych bólów głowy. Nawet liście kapusty mogą pomóc w łagodzeniu bólu głowy, gdy ciepły kompres wykonany z liści kapusty zastosuje się w czoło.

Źródło: http://benefitof.net/benefits-of-cabbage-juice/

Tłumaczenie: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.