Strona główna > Rosja > Pierwszy Maja w Moskwie: Zamiast Ziuganowa Przyszedł Karol Marks

Pierwszy Maja w Moskwie: Zamiast Ziuganowa Przyszedł Karol Marks

Z wielką sympatią dla Rosjan, nie mogę się oprzeć przemożnemu wrażeniu, że w Rosji zbliża się (kontrolowane?) przesilenie, a to, co obserwujemy, to mega ustawka polityczna. Zalecam dystans, cierpliwość, oględność ocen i emocjonalne umiarkowanie…do czasu wyklarowania sytuacji. Bowiem w grę może wchodzić wiele scenariuszy…
(bezmetki)
————–

Moskwa, 1 maja 2018

 

Świąteczna demonstracja pierwszomajowa komunistów w Moskwie odbyła się bez niezmiennego lidera komunistycznej partii Federacji Rosyjskiej Giennadija Ziuganowa, który, według służby prasowej partii, – był w tym dniu na wyjeździe. Jak przekazuje korespondent RIA „Nowy Dzień”, w procesji uczestniczył nawet Karol Marks wraz z działaczami centralnego i moskiewskiego komitetów partii komunistycznej, Związku Oficerów Radzieckich, a także ruchu kobiecego „Nadzieja Rosji”, Europejskiej komunistycznej młodzieży, „Lewego Frontu” i innych organizacji.

„”Teoretyk komunizmu” – jego kukła z tomem legendarnego „Kapitału” – przemaszerował od od Placu Kałużskiego do ulicy Teatralnej , wzbudzając zachwyt w kolumnach demonstrantów. Akcja odbywała się pod hasłami „Precz rządem kapitalistów!”, „Cała władza pracownikom!”, „Za sprawiedliwość i godne życie!”

„Giennadij Andriejewicz Ziuganow i Paweł Nikołajewicz Grudinin przesyłają wam pozdrowienia i najlepsze życzenia! Niech nasza Ojczyzna wstaje z kolan w pełny wzrost, a gwarancją tego powinny być – w tej liczbie,- święta 1 i 9 maja. To Dzień Zwycięstwa Związku Radzieckiego, zwycięstwa Armii Czerwonej nad hitlerowskimi Niemcami i ich satelitami”, – oświadczył na wiecu zastępca przewodniczącego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii fpFederacji Rosyjskiej Władimir Kaszin.

On podkreślił, że obecne święto – ma zwrotne znaczenie, ponieważ j 7 maja odbędzie się inauguracja prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. „To właśnie te dni, w dużej mierze zadecydują o losie naszej Ojczyzny – powiedział Kaszin. – Jaką drogą pójdziedalej dalej? Czy ponownie kursem liberalno-oligarchicznym, w którym nie ma życia dla absolutnej większości ludzi pracy?”

Według doniesień organizatorów akcji, jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji zatrzymano dwóch działaczy, którzy próbowali wnieść na miting kukłę burżuja.

Przypomnijmy, że 1 maja w Moskwie przeprowadziły akcje, również – Zjednoczona Partia komunistyczna (OKP) i „Inna Rosja” («Другая Россия». Ich marsz rozpoczęto od stacji metra „Puszkinskaja” do Placu Krasnopresnenskiego (Краснопресненской). Działacze OKP szli pod hasłami „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!” Innorosy („Другороссы”) piętnowali oligarchów i domagali się aby „wszystko odebrać i podzielić”.

Dołączyli do nich weganie, rzecznicy praw zwierząt, antyfaszyści, a także monstranty („монстранты”). Slogany tych ostatnich tradycyjnie wyróżniały się absurdem i zgrywą.(Major się kłania, -przyp. tłum.)

Olga Wietrowa

————-
źródło:
https://newdaynews.ru/moskow/634635.html
Москва, 1 мая 2018
autor: Ольга Ветрова
„Первомай в Москве: вместо Зюганова пришел Карл Маркс”

*******************************

W Pochodzie Pierwszomajowym w Centrum Moskwy, Zakończonym na Placu Czerwonym, Policjanci Zatrzymali Kilkadziesiąt Osób.

Zatrzymani byli w kolumnie psychoaktywistów („психоактивистов”), powiedziała jedna z uczestniczek demonstracji, artystka Katarzyna Nenaszewa (Ненашева). Poinformowała ona, że uczestników kolumny zatrzymano, ponieważ nie odpowiadali profilowi tematycznemu pochodu związków zawodowych, przekazuje „Interfax”. Według Nenaszewoj, w kolumnie znaleźli się uczestnicy, obarczeni chorobą dwubiegunową, depresją, schizofrenią i agorafobią. Zatrzymanych wg w/w, przewieziono do komisariatu policji „Basmannyj” i „Таганский”.

Według danych ministerstwa spraw wewnętrznych, w świątecznym pochodzie w centrum stolicy z okazji Dnia Wiosny i Pracy – 1 maja, zorganizowanym przez Moskiewską Federację Związków Zawodowych, wzięło udział ok. 130 tysięcy osób.

Przypomnijmy,, że manifestacje pierwszomajowe odbywają się dziś w całej Rosji. Według danych Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji, na terenie całego kraju w pierwszomajowym święcie uczestniczy około 3 mln osób.


źródło:

https://newdaynews.ru/incidents/634633.html
На первомайском шествии в Москве задержаны несколько десятков человек
Москва, 1 мая 2018
служба информации РИА «Новый День»
———————-

YouTube:


Праздничное первомайское шествие КПРФ! Мир! Труд! Май! Crazy people!) Ура!!!!
Świąteczny pochód pierwszomajowy KPFR! Pokój! Praca! Maj! Crazy people!) Hurra!!!!


Первомайская демонстрация в Москве! Шествие несистемной ультралевой оппозиции! Мир! Труд! Май!!!
Pierwszomajowa demonstracja w Moskwie! Pochód niesystemowej ultralewicowej opozycji! Pokój, Praca, Maj!!!


КПРФ выкинула Единую Россию со сцены на митинге в Ульяновске.
KPFR wyrzuciła Jedyną Rosję z estrady na mitingu w Uljanowsku

———————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 + = 46