Strona główna > NWO > Pieniądz papierowy już wkrótce stanie się przeszłością

Pieniądz papierowy już wkrótce stanie się przeszłością

Wiodący doradca ekonomiczny rządu Niemiec uważa, że banknoty i monety stały się „anachronizmem” i muszą zostać usunięte. Pomysł bezgotówkowego społeczeństwa powraca w najważniejszym kraju Unii Europejskiej.

Nie ma wątpliwości, że pieniądze sprawia, że ​​świat się kręci. Ale czym jest pieniądz? Czy to fizyczne banknoty i monety? Obecnie pieniądze to raczej zapisy w systemie bankowym. Więc dlaczego potrzebujemy gotówki skoro teraz prawie każdy ma telefon komórkowy i kartę debetową? Czy nie lepiej byłoby oddać wszystkie pieniądze i przejść całkowicie na system płatności elektronicznych?

Debata na ten temat trwa już od kilku lat. Niektórzy uważają, że bezgotówkowe społeczeństwo to remedium na szarą strefę, ponieważ bez niej nie byłoby się rzekomo jak rozliczać bez opodatkowania. Prędzej jednak ludzie wymyślą system barteru niż zaczną grzecznie płacić horrendalne podatki na subwencje partyjne i wystawne kolacyjki kasty rządzącej.

Niemieccy ekonomiści dołączyli teraz do tych, którzy przekonują, że wycofanie gotówki jest nieuniknione. Rolf Bofinger, jeden z czołowych doradców ekonomicznych niemieckiego rządu, powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Spiegel”, że banknoty i monety stały się anachroniczne. Jego zdaniem im wcześniej z nich zrezygnujemy tym lepiej.

Czasy kiedy nic nie będzie można kupić i sprzedać bez wiedzy władzy, wydają się być coraz bliższe. Kolejne przełomy technologiczne nie tylko poprawiają naszą egzystencję, ale też ułatwiają sprawowanie nad nami kontroli o której Naziści mogli tylko pomarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *