Strona główna > Polska > Piekło popycha Polaków w otchłań piekła

Piekło popycha Polaków w otchłań piekła

„Jak nie pomożemy Ukrainie stać się suwerennym, demokratycznym państwem sukcesu, to za wschodnią granicą będziemy mieli kolejny bandycki kraj rządzony przez gangsterów. Rewolucja na Ukrainie doprowadziła do śmierci wielu ludzi. Ginęli za wartości europejskie, chociaż nie są członkami UE. Jesteśmy im za to coś winni”– powiedział dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej Jan Piekło podczas debaty na II Międzynarodowej Konferencji Europa Wobec Wyzwań XXI  wieku pt. „Granice Wolności”.

Tu mówi Piekło. Agent demokracji, wolności równości i braterstwa. Zrozumcie Polacy!
Tu mówi Piekło. Agent demokracji, wolności równości i braterstwa. Zrozumcie Polacy!

„Na Ukrainie stało się coś, co uczciwie trzeba nazwać wojną, otwartą formą rosyjskiej agresji. To się dzieję 1000 km od granicy Unii Europejskiej i jest poważnym wyzwaniem dla wspólnoty (…) Powinniśmy pomagać skutecznie i nie szkodzić. Czy to robimy? Staramy się pełnić rolę adwokata Ukrainy, ale nie zawsze dobrze to wychodzi. Ukraina potrzebuje wymiernej pomocy: technicznego doradztwa przy reformach. Nie wystarczy, że od czasu do czasu ktoś z naszych polityków pojedzie do Kijowa i spotka się z różnymi gremiami. Albo prezydent Komorowski czy premier Kopacz zapowiedzą otwarcie linii kredytowej dla Ukrainy (…) W niedawnym sondażu Polacy sprzeciwili się finansowemu wsparciu Ukrainy. Czyli finansowo ma pomagać Unia, ale Polska już nie (…) Sukces Ukrainy będzie sukcesem Polski i całej Europy. Jeżeli go nie odniesiemy, Unia przestanie prawidłowo funkcjonować. Sukces na Ukrainie to też otwarcie drogi do zmian w Rosji, które spowodują, że stanie się ona krajem otwartym, bardziej demokratycznym i nie będzie kojarzyć się z gułagiem”– takie tezy wygłosił podczas w dalszej części wspomnianego na wstępie wystąpienia dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej Jan Piekło.

Słowa wygłoszone przez Jana Piekło pozostawiam bez komentarza, bo jak sądzę jest on zbyteczny.
Za: https://adnovumteam.wordpress.com/2015/05/10/wojna-domowa-na-ukrainie-10-05-2015r-80-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-1793
Data publikacji: 10.05.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *