Strona główna > Świat > Pfizer otrzymał ochronę prawną przed pozwami sądowymi

Pfizer otrzymał ochronę prawną przed pozwami sądowymi

Producent szczepionki, którą dopuszczono w tym tygodniu do podania na terenie Wielkiej Brytanii, otrzymał od brytyjskiego rządu ochronę prawna przed ewentualnymi pozwami sądowymi. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) nie będzie można zaskarżyć Pfeizera, by na drodze prawnej uzyskać odszkodowanie lub rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu powstały na skutek podania szczepionki. O podobną ochronę wystąpić mogą inni producenci szczepionek przeciwko Covid-19.

Pfeizer dzięki ochronie prawnej stał „nietykalny”. Producent szczepionki, która ma zostać podana pierwszym osobom już w przyszłym tygodniu, nie będzie mógł być pozwany do sądu nawet jeśli wystąpią niepożądanych odczyny poszczepienne. Informacje o udzieleniu ochrony potwierdził brytyjski departament zdrowia – The Department of Health and Social Care.

Ministrowie zmienili również w ostatnich tygodniach prawo, by zapewnić innym firmom takim jak Pfizer nowe środki ochrony, dając im immunitet przed pozywaniem ich przez pacjentów w przypadku jakichkolwiek komplikacji. Chronieni będą również pracownicy NHS biorący udział w programie szczepień.

Szczepionka zostanie udostępniona każdemu w wieku powyżej 16 lat. Nie będzie ona jednak dostępna dla kobiet w ciąży ze względu na brak danych o tym, jak może wpłynąć na matkę i dziecko. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia oraz osoby starsze.

7 thoughts on “Pfizer otrzymał ochronę prawną przed pozwami sądowymi

  1. W ulotce pisze również,że nie była testowana na osobach powyżej 55 roku życia,w interakcji z innymi lekami,oraz po lub przed zaszczepieniem inną szczepionką,osobach otyłych,oraz kobietach na 2 miesiące przed ciążą.-p

  2. Kryminalisci i bandyci zydowscy robia geszft korzystac z kryminalnej oslony zydowskich rzadow w tym tzw lze polskiego l

  3. KRYMINALISCI I ZLODZJE ZYDOWSCY ROBIA GESZFT KOSZTEM ZDROWIA I ZYCIA LUDZI KORZYSTAJC Z KRYMINALNEJ OSLONY ZYDOWSTWA RZADZCEGO W EUROPIE W TYM ZYDOWSKICH SZUBRAWCOW Z PPPYYSS

  4. Czasem wbrew zdrowemu rozsądkowi i przekonaniom religijnym myślę że wąsaty z 39 r nie był największą kreaturą jaką widziała ludzkość. On wiedział co ONI planują i chciał temu przeciwdziałać tyle że ONI mieli swojego lekarza który szybko sprawił że On zwariował. Zbrodniarzami jest obecnie banda starych dziadów którzy mają powywracane idee. Czy Putin do nich należy, czemu ten kraj bierze w tym udział ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.