Strona główna > Świat > Petition to: President Emmanuel Macron – Petycja do Prezydenta Emanuela Macron

Petition to: President Emmanuel Macron – Petycja do Prezydenta Emanuela Macron

Podpisz tę petycję do francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, wzywając go do interwencji w sprawie Vincenta Lamberta, aby interweniował  i zapobiegł morderstwu niepełnosprawnego Vincenta Lamberta, skazanego na śmierć głodową przez lekarzy.

Podpisz tutaj

Lambert nie umiera, a wstrzymanie jedzenia i płynów spowoduje, że umrze z odwodnienia.
Żadna istota ludzka nie powinna być celowo zabijana przez eutanazję lub odwodnienie.
Broń życia Vincenta Lamberta!

Vincent Lambert jest obecnie zabijany we Francji. Musimy działać teraz, aby go uratować.

20 maja w szpitalu w Reims we Francji, gdzie mieszka Vincent Lambert, zaczął go głęboko uspokajać i odstawiać rurkę, która zapewnia mu jedzenie i wodę. Później tego dnia Sąd Apelacyjny w Paryżu zarządził, aby nadal przyjmował żywność i płyny.

Vincent Lambert, od czasu wypadku motocyklowego w 2008 r. żyje z upośledzeniem funkcji poznawczych, oddycha samodzielnie i nie wymaga leczenia. Wymaga jedynie podstawowej opieki, w tym żywności i płynów. Jego żona zwróciła się do sądu w 2015 r. o wstrzymanie podawania jedzenia i płynów, ale jego rodzice próbowali uratować mu życie.

Kilka tygodni temu Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Praw Osób Niepełnosprawnych zwrócił się do francuskiego rządu o uniemożliwienie zabicia Vincenta Lamberta przez odwodnienie. Stwierdzili, że śmierć Lamberta przez odwodnienie narusza jego prawa jako osoby niepełnosprawnej. Sekcja 25f Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach osób niepełnosprawnych wymaga od narodów:

25 (f) Zapobiegać dyskryminacyjnej odmowie opieki zdrowotnej lub usług zdrowotnych lub żywności i płynów ze względu na niepełnosprawność.

Podpisz tę petycję do francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, wzywając go do interwencji w sprawie Vincenta Lamberta.

Lambert nie umiera, a wstrzymanie jedzenia i płynów spowoduje, że umrze z odwodnienia.

Żadna istota ludzka nie powinna być celowo zabijana przez eutanazję lub odwodnienie.

Broń życia Vincenta Lamberta!

Podpisz petycję tutaj  https://citizengo.org/en/170802-protect-vincent-lamberts-life?utm_source=tw&utm_medium=social&utm_content=typage&tcid=58054660

7.07.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.